Jancas.s Jancas.s komentáře u knih

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Skvělá kniha, která mi nedala spát - příběh se naprosto krásně vyvíjel ve spirále od běžné reality až do finálního tajemna, magična, a mnohem víc otázek zůstalo nezodpovězeno než by člověk přirozeně čekal, a to vše v paralele svět nahoře vs. podzemí. V kombinaci s předfinálními zvraty u hlavní postavy a absencí happyendu to byl jeden skvělý zážitek a těším se na další díla autorky :)

23.05.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak to bylo dle mého gusta :)! Napjatá jsem byla od začátku knížky, mám ráda námět strašidelných starých domů, až jsem hlavní hrdince (až do určité chvíle) to její dědictví záviděla. Knížka byla příjemně mrazivá, rozuzlení a konec sympatický pro milovníky "nadpřirozena", moc hezké dílko :).

10.01.2020 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Znám...

23.05.2019 5 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

SPOILER: Začátek navnadil, těšila jsem se na slušný thriller, ale ten se postupem děje přetavil v jakýsi akčňák (které nemusím) ve stylu amerických filmů. Neprůstřelný vrah, který se dostane vždy přes x ozbrojených poldů, bitky, zranění, ale jdeme dál, podezřelí, kteří si chodí po světě a nikdo je nechytí a cokoliv jim projde, já jsem tomu prostě nějak nevěřila. A ten konec - četla jsem ho trochu rychle, jen abych věděla jak to dopadne - ten Wallace té sestře napsal něco hnusného na YT a proto se zabila nebo jak?? :)) asi jsem to úplně nezaregistrovala, resp. to nebylo nějak jasně napsáno.

09.02.2018 3 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Příběh mě úplně nevtáhl (jelikož jsem chvílemi myšlenkama lílala jinde, což se mi u dobré knížky nestává), ale přesto jsem byla čím dál víc zvědavá na odhalení toho sadisty...a nad motivem mi nakonec zůstal rozum stát, na můj vkus slušná slátanina.
Připomnělo mi to divadelní hru z filmu Jára Cimrman ležící spící :D

31.12.2023 2 z 5

Stíny Halloweenu Stíny Halloweenu * antologie

Přichází mé oblíbené období roku a chtěla jsem si jej zpříjemnit dobrou knížkou, Stíny halloweenu zaujaly už obálkou, takže jasná volba.
Je to kniha povídek - každý spisovatel má tedy jiný styl psaní a uchopení tématu. Bohužel, nemůžu hodnotit kladně, jelikož mě bavily tak 3 povídky. Zbytek byl na mě příliš....pohádkový? Takové spíše young adult čtení, takže si musím spravit chuť něčím jiným :)

31.10.2023 2 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

(SPOILER) Po knize jsem sáhla z důvodu slibného hodnocení na databázi a lákavému názvu, ale podle mého názoru se jedná o podprůměrné čtení. Příběh je takový kostrbatý s pár wtf momenty (porod na wc), dialogy nepřirozené, žádná z postav nebyla vykreslena tak dobře, abych s ní sympatizovala. Že vše dobře nakonec dopadne bylo jasné a v zásadě jsem se těšila, až dočtu a spravím si chuť něčím kvalitnějším. 1*

21.02.2023 1 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Skvělý námět s velkým potenciálem, ale mohl být rozpracován víc. Škoda, 3*.

19.01.2023 3 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Název knihy naláká, ale vůbec nekoresponduje s obsahem... Detektivní struna byla odsunuta na druhou kolej, chvílemi jsem se ztrácela ve jménech, spletených vztazích, a tak jsem četla s nadějí, že to dostane nějaký spád, cokoliv a.. případ vyřešen. Za mě hodně slabé počtení v rámci žánru.

28.10.2022 1 z 5

Princezna Psycho Princezna Psycho Tereza Schillerová

Celkem mě překvapuje tak vysoké hodnocení knihy...mně to totiž vůbec nechytlo :/ takový výlev lehce labilní, poměrně negativní alkoholičky, která mnohdy propírá lidi, kteří nejsou důležití, dialogy - to byly "moudra" jsou jako by ten člověk mluvil sám se sebou, ty už jsem pak začala přeskakovat očima ( a o nic důležitého jsem nepřišla). Styl psaní tedy nic, děj už vůbec, za mě jen 1*.

12.10.2021 1 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

"Od Leopoldových slovních průjmů, jejichž jediným motivem je snaha zamaskovat cizoložství (což má asi stejnou šanci na úspěch, jako když se třeba stopatnáctikilový řidič polského kamionu v keřích za dálničním odpočívadlem pokouší zakrýt fastfoodový smrad svých hoven jedním papírovým kapesníčkem s chemickou vůní eukalyptu), raději zpět k tuhé stolici prózy..".
Tohle opravdu NE. Táhlé, nudné, stran Leopolda rádoby intelektuální dialogy jsem přeskakovala, to bylo za trest (což je blbý, když je na tom defacto postavená kniha). Děj? Příběh? Neexistuje.
Tato kniha mi, vážení, nedala absolutně nic, pouze ujištění, že v případě autora už prodává jen a pouze jméno.

19.05.2021 odpad!

Ani muk Ani muk David Jackson

(SPOILER) Téma únosu dětí samo o sobě v člověku vyvolá úzkost, ALE wow efekt se nekonal.
Vlastně se nic překvapivého nestalo, když jsem se blížila do finále, tak jsem věřila, že to určitě dopadne dobře, že se všichni zachrání a to díky té nejvíce zakřiknuté holčičce, která na konci rádoby "překvapí". Ten konec se nám trochu zkomplikoval, co se motivace Malcolma a Harriet únosu týče, ale bylo to taková rychloinformace, že se to moc nerozmázlo, což je trochu škoda.

07.05.2021 3 z 5

Veselá svině s račicí a depkou Veselá svině s račicí a depkou Andrea Kábelová

Bohužel nedočteno - z osobních důvodů ve mně čtení knížky vyvolávalo negativní pocity a neměla jsem motivaci se ke knize vracet, takže jsem raději odložila. Ale určitě si své příznivce najde, tohle je můj problém.

21.12.2020

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Příběh byl zajímavý, mám ráda prolínání tajemné rodinné historie, líbilo se mi přeskakovat do různých období, pomalu rozmotávat příběh... a když už čekám pádný konec a vysvětlení všech záhad na základě racionálního vysvětlení (psychická porucha, bludy, atd.), tak se dočkám jakéhosi Twilightu nebo co. Potenciál to mělo pěkný, konec to zkazil.

11.09.2019 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Spoiler: Vzhledem k poměrně vysokému hodnocení knihy jsem čekala více (a taky jsem neviděla seriál :)). Pro mě knížka nebyla nijak extra poutavá, přistěhování nové mladé matky, skupinkování ženských ve škole, kavárník Tom, domnělá šikana, pubertální dcera, neznámý otec, pro mě nejzajímavější téma knihy domácí násilí; to bylo zpracováno věrohodně. Jinak celou dobu to nějak plyne, člověk už se těší, až se to pohne do zajímavějších sfér, jenže kniha končí rychlým spádem, a vše nakonec dobře dopadne - a to možná doslova :) (sorry Perry).

04.06.2018 2 z 5

Příběhy sráče Příběhy sráče Jaroslav Irovský

Pro mě velmi čtivá kniha, která mě svou upřímností vtáhla do mizerného života hrdiny a situací s ním spojenými, chvílemi jsem se jen tak nechala pohodově unášet dějem, a také mi některé tragikomické/ironické/sarkastické situace mi vykouzlily úsměv na tváři, především pohovor :)) Není to žádné fádní čtení, kterých jsou plné regály knihkupectví, ale dílo otevřené, uvěřitelné, bez zbytečných tanečků a příkras. Tenhle styl mi vyloženě sedí, a těším se na další knihy.

29.05.2018 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

(SPOILER) Velmi promyšlený příběh, děj postupně gradoval, smyčka se postupně utahovala, což bylo příjemně čtivé, ALE na můj vkus obět nas*ala až moc lidí naráz ;)

20.12.2022 3 z 5

Dula Dula Michal Viewegh

O ničem. Doslova.

16.12.2022 odpad!

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Baví mě knížky, kde jsou kapitoly střídavě z minulosti a současnosti. Za mě velmi dobré počtení, vzkazy pro Lou "ze záhrobí" ve mně vzbuzovaly vnitřní neklid a zvědavost natolik, že jsem prostě musela číst dál a dál. Konec překvapil :o

31.10.2022 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Knížka na mě působila...překombinovaně? A z konce jsem neměla úplně uspokojivý pocit.

15.09.2022 3 z 5