Jancas.s Jancas.s komentáře u knih

Mrtvý holky Mrtvý holky Miloš Urban

Každý příběh mi navodil takový ten příjemný pocit husí kůže, strach smíšený s nadšením, autorů s podobnou duší je tady bohužel málo.
Bylo to moje poprvé a ne naposled. Mám radost.

08.07.2020 5 z 5

Procházky Olomoucí Procházky Olomoucí Tomáš Kryl

Tu si určitě koupím, musím mít doma :) Stihla jsem totiž exkurzi jen po hřbitově a je to kniha plná zajímavostí, takže ideální pro milovníky historie a Olmíku, je to srdcovka ❤️

10.03.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tak tuhle knížku bych mohla číst donekonečna, respektive by to bylo mým zbožným přáním :) Co se mi líbilo - není to klasický příběh plný zvratů s očekávaným happyendem. Je to výsek kusu života holky, co občas neví kudy kam (kdo z nás to nezná). Moravština dávala příběhu punc domáckosti, co se týče linky s tatou, pro mě citlivá záležitost ("Láska se nedá zapomnět"..). Ale i přesto jsem se zasmála, hlavně co se týče těch drobných paradoxů a často autentických situací, které se táhly celou knížkou (i když si normálně trávu na koštu zelí asi nekoupíte :D). Mám radost.

15.01.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak to bylo dle mého gusta :)! Napjatá jsem byla od začátku knížky, mám ráda námět strašidelných starých domů, až jsem hlavní hrdince (až do určité chvíle) to její dědictví záviděla. Knížka byla příjemně mrazivá, rozuzlení a konec sympatický pro milovníky "nadpřirozena", moc hezké dílko :).

10.01.2020 5 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Úvahy, stesky, zamyšlení, ale jako celek to na dobrou knihu prostě není. Stalo se mi, že jsem četla kapitolu, měla jsem pocit, že ještě čtu tu předešlou (témata se opakují), ale najednou skončila a já si za boha nemohla vybavit, o čem byla. Plus ten styl psaní...myšlenky se mají rozvíjet, aby po nich oči klouzaly, ale... Místo toho. Tečky. Krátké věty. Jako. Údery.

03.01.2020 2 z 5

Zapomenutí sérioví vrazi Zapomenutí sérioví vrazi Jason Lucky Morrow

Pravda je taková, že když vezme člověk do ruky knihu s názvem "Zapomenutí sérioví vrazi", očekává příběhy...ano, sériových vrahů. Těch byla v knize menšina - rovnou mírou se dělí s masovými vrahy, vrahy s jednou obětí a co více - v knize jsou i příběhy, které končí pouhým zraněním, takže tady jsme úplně mimo mísu. Proto jedna *.

17.10.2019 1 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Příběh byl zajímavý, mám ráda prolínání tajemné rodinné historie, líbilo se mi přeskakovat do různých období, pomalu rozmotávat příběh... a když už čekám pádný konec a vysvětlení všech záhad na základě racionálního vysvětlení (psychická porucha, bludy, atd.), tak se dočkám jakéhosi Twilightu nebo co. Potenciál to mělo pěkný, konec to zkazil.

11.09.2019 2 z 5

Penis nemá uši Penis nemá uši Marek Dobrý

Nejsem žádný cíťa, ale v každé povídce byl cítit kus sajrajtu, který se tak úplně dobře nečet. Ne z hlediska obsahu, ale formy.

22.08.2019 2 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Znám...

23.05.2019 5 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Pár hlášek super :D Úplně jsem slyšela Pavláska v určitých pasážích. Nicméně čtenářsky nenáročné, přečtené za odpoledne :)

09.01.2019 3 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Zcela uprimne - cekala jsem vice. O dost. Zacatek vypadal fakt slibne - trochu sileny rozvod, schuzky z netu a pak jen romantika, nuda, idealek, lehka zapletka, pak zase romantika. Cekala jsem, ani nevim proc, vice ironie, nadsazky, trapasu, a vono nic. Skoda.

17.12.2018 1 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

O knize jsem věděla apriori jen to, že se autor absolutně distancuje od tvrzení, zda je příběh pravdivý, či ne. Je v postavení jakéhosi prostředníka, který nám pouze zprostředkovává příběh prožitý někým jiným. Já jsem do knihy spadla hned po prvních stránkách. Možná jsem naivní, ale já uvěřila hned. Vyprávění na mě působí zcela autenticky, ač čtu většinou večer před spaním, ke knize jsem utíkala v každé volné chvíli. Dojem ještě umocnil fakt, že se ráda toulám po lesích, takže jsem se dokázala do příběhu téměř vžít :) a pro mě malá třešinka na závěr - ten "psycho" konec jsem dočetla zrovna uprostřed lesa, a když jsem se chtěla vrátit zpátky dolů, do civilizace, vybil se mi telefon ještě s polovinou baterky, kde jsem měla mapu, značená turistická stezka byla nahusto přehrazena vyvrácenými stromy a nad hlavou mi začalo bouřit. Samozřejmě v tom spojitost není, ale iluze strachu byla ještě víc dokonalá :)

31.07.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Spoiler: Vzhledem k poměrně vysokému hodnocení knihy jsem čekala více (a taky jsem neviděla seriál :)). Pro mě knížka nebyla nijak extra poutavá, přistěhování nové mladé matky, skupinkování ženských ve škole, kavárník Tom, domnělá šikana, pubertální dcera, neznámý otec, pro mě nejzajímavější téma knihy domácí násilí; to bylo zpracováno věrohodně. Jinak celou dobu to nějak plyne, člověk už se těší, až se to pohne do zajímavějších sfér, jenže kniha končí rychlým spádem, a vše nakonec dobře dopadne - a to možná doslova :) (sorry Perry).

04.06.2018 2 z 5

Příběhy sráče Příběhy sráče Jaroslav Irovský

Pro mě velmi čtivá kniha, která mě svou upřímností vtáhla do mizerného života hrdiny a situací s ním spojenými, chvílemi jsem se jen tak nechala pohodově unášet dějem, a také mi některé tragikomické/ironické/sarkastické situace mi vykouzlily úsměv na tváři, především pohovor :)) Není to žádné fádní čtení, kterých jsou plné regály knihkupectví, ale dílo otevřené, uvěřitelné, bez zbytečných tanečků a příkras. Tenhle styl mi vyloženě sedí, a těším se na další knihy.

29.05.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Já se celkem divím nízkému hodnocení knihy. Od první stránky jsem věděla, že to bude radost číst. Vnitřně mě to chytlo, že jsem ani neměla potřebu snažit se uhádnout kdo a proč. Silný dojem je pro mě téma vody, hlubin, utopení. V tomhle jsem divná, ale mě to nějakým zvráceným způsobem fascinuje, jako způsob konce. Voda je můj živel. Dále jako tenká červená nit téma "špatných" žen, čarodějnic, svůdnic. Tohle rozvádět nebudu, ale tento tajemný dojem prolínal celou knihou, takže jsem dočetla téměř jedním dechem.

08.04.2018 5 z 5

Charakter mlčel a mluvilo tělo Charakter mlčel a mluvilo tělo Halina Pawlowská

Ani nevíte, Halino, jak jsem Vás se svýma pětkama pochopila :) :) :)

29.03.2018 3 z 5

Rozmačkané ego se slaninou Rozmačkané ego se slaninou Lenka Požárová

Strašně fajn knížka o tom, když člověk miluje jídlo a cestování. Velmi lidské i když nešlo primárně o nějaký ucelený příběh, ale menší osobní zpověď.

29.03.2018 4 z 5

Kyvadlo Kyvadlo Adam Hamdy

SPOILER: Začátek navnadil, těšila jsem se na slušný thriller, ale ten se postupem děje přetavil v jakýsi akčňák (které nemusím) ve stylu amerických filmů. Neprůstřelný vrah, který se dostane vždy přes x ozbrojených poldů, bitky, zranění, ale jdeme dál, podezřelí, kteří si chodí po světě a nikdo je nechytí a cokoliv jim projde, já jsem tomu prostě nějak nevěřila. A ten konec - četla jsem ho trochu rychle, jen abych věděla jak to dopadne - ten Wallace té sestře napsal něco hnusného na YT a proto se zabila nebo jak?? :)) asi jsem to úplně nezaregistrovala, resp. to nebylo nějak jasně napsáno.

09.02.2018 3 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Dočetla jsem jen proto, že nerada vracím rozečtené knihy, ale za sebe nemůžu říct, že by mě bavila a těšila se na ní. Kniha samozřejmě není o nějakém propracovaném ději, je to vlastně jakýsi soubor glos ze života s nadsázkou tak velkou, že mi to mnohdy ani vtipné nepřišlo.

09.02.2018 2 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

"Nejúspěšnější český spisovatel", jak rád sám sebe označuje Viewegh... bejvávalo:( a to mě dříve bavil. Řeknu to stručně, co se mi honí hlavou u jeho nejnovějších knížek - ten to tahá až z paty. A stejně sáhnu po další nové knize s malou nadějí, že je krize překonána - a nic. Asi už bylo napsáno vše, co mělo být, nebo nevím. Promiň.

10.01.2018 1 z 5