JančaP. JančaP. komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pěkná, milá a čtivá kniha, která vás zklidní. Z knihy srší pozitivní energie, která vás nakopne, pokud třeba máte špatný den.

28.10.2020 4 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Četla jsem Psí poslání a Psí cestu, takže tento díl jsem nemohla vynechat. V komentářích jsem tu hodně četla, že je to nejslabší díl. Za mě je to naopak zatím nejpovedenější díl. Líbilo se mi jak v příběhu byla ukázána odhodlanost a oddanost psa k páníčkovi.

25.10.2020

Poslední řecké léto Poslední řecké léto Mandy Baggot

Skvělá kniha. Autorka umí psát velmi čtivě a popsat vše, jako byste tam byli s hlavními hrdiny.

07.08.2020 4 z 5

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Kniha je průměrná, děj celkem klišé. To co, ale ostatní neberou v potaz, že kniha nám ukazuje a představuje náboženství Wicca. Pokud si uvědomíte, že Wicca (náboženství) není autorčin výmysl, ale opravdová "věc", tak kniha má zase trošku jinou hodnotu.

27.05.2020 3 z 5

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

Za mě je to zatím nejlepší kniha od autorky. Kniha byla opět velmi čtivá, nikde nebyla část, kde bych se mohla nudit. Kniha je psaná ze 3. pohledů - Jonáše, Alice a Petra. Díky tomu jsem mohla nahlédnout každé postavě "do hlavy" a vidět jejich názor na danou situaci, co si o ní myslí, jak to vidí oni... Tato kniha pro mě je jedna z nejlepších (obecně ze všech knížek), protože ke každé postavě jsem si vytvořila nějaký vztah a chápala jsem třeba jejich čin nebo reakci na danou situaci a všechny hlavní hrdiny jsem si oblíbila - to se mi už dlouho nestalo. Za mě nejzajímavější postava byl Petr. Ze začátku mi sympatický nebyl, ale po dočtení  knihy jsem ho obdivovala. Celá kniha je za mě opravdu skvělá a přijde mi škoda, že není "vidět".

18.05.2020 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Knížku jsem dlouho odkládala na tu správnou chvíli. A ta nastala teď v období reálné pandemie a upřímně nemohla jsem si vybrat lepší dobu. Asi je to trošku zvrácené, ale... :D Knížku můžu jen doporučit, pokud jste viděli The walking dead, tak toto je za mě lepší verze.

05.05.2020 4 z 5

Stmívá se dřív Stmívá se dřív Sabina Zelená

Další skvělá kniha od autorky. Přijde mi velká škoda, že kniha nemá papírovou podobu, protože by si to zasloužila. Za mě by si autorka zasloužila i větší pozornost, protože píše velmi dobře a píše originální příběhy. Osobně mě velmi těší, že je tu někdo, kdo píše příběhy, které jsou z Česka.

01.05.2020 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Po dlouhé době jsem četla opravdu dobrý román pro ženy. Za mě velmi originální děj a zároveň příběh, kterému jsem schopná věřit. Moc doporučuji .

21.02.2020 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

První díl se mi hodně líbil, byl čtivý a překvapivý. Bohužel druhý díl byl napínavý pouze ze začátku. Pak to byl jeden podfuk za druhým, že už jsem jen čekala, co to zase bude. Celkově mi ta kniha nepřišla, tak čtivá jako první díl. Co se musí uznat je opět nádherná obálka knihy a grafické zpracování.

10.01.2020

Rozhodnutie Rozhodnutie Michaela Zamari (p)

I přes celkem negativní komentáře tady na DK, musím říct, že se mi kniha moc líbila. Je to nenáročná kniha, u které si odpočinete. Můžu jen doporučit !

05.10.2019 5 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Moc pěkná a čtivá kniha. Můžu jen doporučit pro všechny. co mají rádi fantasy.

24.09.2019 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Naprostá pecka.

05.09.2019 5 z 5

Nejdelší cesta domů Nejdelší cesta domů Sabina Zelená

Kniha nás vede po ČR s Jindřiškou a dozvídáme se její minulost a jak to vše bylo. Začátek knihy je spíše pomalejší, ale mě osobně to nevadilo, spíše naopak. Díky tomu jsem se dozvěděla a dostala lépe do aktuální situace hlavní hrdinky. Lépe jsem poznala její rodiče a jejich chování. Tetu Zlatku jsem si okamžitě oblíbila a klidně by mohlo být o pár stránek víc. Jindřišku jsem v jejím postoji chápala a velmi obdivovala za její odvahu. Hlavně jsem ocenila, že to nebyla žádná fiflena, ale obyčejná holka z vesnice, když to tak řeknu. O takových hrdinkách moc knih neznám. Nejvíce mě na knize asi bavilo bylo, když hlavní hrdinka cestovala a u toho vzpomínala na věci z minulosti. Jediné, co mě v knize zaskočilo bylo, že většinou lidé, které na svojí cestě potkala, byly hodní a milí. Trochu mě to až zaráželo, protože bych víc čekala, že to bude jinak, když to občas vidím v reálném životě. Ale v knize se mi to líbilo. Nad hodně situacemi jsem se musela pousmívat. Hlavně ke konci knihy, ale nechci to moc rozvádět, abych něco neprozradila.
Za mě je to dobře napsaná kniha a každý by si ji měl přečíst.
Knize dávám 4*/5*.

03.09.2019 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Zatím nejlepší díl ze série. Zároveň jedna z nejlepších knih za tento rok. Moje recenze: http://janciknizniblog.blog.cz/1908/mapa-dni

07.08.2019 5 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Velmi dobře napsaná kniha, která vás pohltí a zavede vás do Řecka. Už teď vím, že to bude jedna z nejlepších knih za tento rok a moc ji doporučuju. Celá recenze: http://janciknizniblog.blog.cz/1908/ty-letni-noci

02.08.2019 5 z 5

Náhodní lháři Náhodní lháři Lena Valenová

Kniha je velmi čtivě napsaná a doslova vás vtáhne do děje. Nejdřív se zdá, že to bude obyčejný příběh, jaký je v každé druhé knize, ale opak je pravdou. Kniha byla svým námětem opravdu originální, dozvídáte se hodně věcí z minulosti určitých postav a děj má spád. V knize je to samá zápletka, pokud si říkáte, že přesně víte, jak to dopadne, tak bum a najednou je to úplně jinak. To mě na knize hodně bavilo. Samotné postavy mi byly překvapivě všechny sympatické, občas mě naštvaly svých chováním, ale přirostly mi k srdci. Nejvíce jsem si oblíbila Terezu. Samozřejmě tu nesmím zapomenout zmínit větu, kterou občas hlavní hrdinka vyslovila: "si upadla ne", ta je prostě dokonalá a pobavila mě. Autorka si mě stoprocentně získala svým stylem psaním a těším se na další díly.
Celou recenzi najdete zde: http://janciknizniblog.blog.cz/1907/more-nalezu-a-ztrat-nahodni-lhari

29.07.2019 4 z 5

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Kniha, která rozhodně překvapila! Recenzi najdete tu: http://janciknizniblog.blog.cz/

25.07.2019 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Od knihy jsem měla velká očekávání, protože se o ní hodně mluvilo a většina lidí je vychvalovala do nebe. Bohužel mě celkem zklamala. Děj byl hodně předvídatelný a vzhledem k tomu, že jsem četla Papírovou princeznu a Na hranici nevinnosti, tak mi to přišlo zase to samé (ale horší). Kniha byla čtivá, styl psaní mi sedl, ale měla jsem problém s dějem. Ten mi přišel o ničem, pořád to bylo to byla samá párty a skoro nic jiného. Až na pár výjimek mi postavy byly nesympatické. Konec knihy byl překvapující, ale necítím potřebu číst jiné díly. Jediný díl, který asi ještě zkusím je Vím, že tě chci. Tam dávám naději, že by se mi mohl líbit víc, když je to z pohledu Tylera

19.07.2019 2 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Kniha se četla pěkně a děj mě pohltil. Podle mě má tato kniha velmi originální námět, se kterým jsem se ještě nesetkala. V knize byly dvě časové linky – současnost a minulost. Upřímně se mi více líbila a bavila mě minulost, kde bylo popsané, co a jak se vše začalo ve světě dít, jak z normálního života museli přejít všichni lidé do života, ve kterém je jen strach. Za to současnost mě přišla celkem nudná, protože se tam skoro nic nedělo. Čekala jsem nějakou velkou akci po její cestě na záhadné místo a nic se nedělo.

18.07.2019 3 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Kniha měla celkem pomalý začátek, který vás uvedl detailně do děje, což se mi líbilo. Občas mě zaráželo, že hlavní hrdinka je popsána jako obyčejná holka, která má obavy z proměny a z nového prostředí, a pak má hned spoustu kamarádů atd. (nechci vše vypisovat , abych nespoilerovala). Kniha se mi, ale líbila námětem, bavilo mě číst o jejích vyučovacích hodinách a zájmech. Zo mi sama o sobě sympatická není, ale její kamarádi ano. Doufám, že v dalším díle bude víc situací s něma. Závěrem bych napsala, že knihu rozhodně doporučuji, je to milá oddechovka.

16.07.2019 3 z 5