JancaKube JancaKube komentáře u knih

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Trochu nuda.

08.04.2020 2 z 5

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

S francouzskou výchovou se víceméně ztotožňuji. Je důležité, abychom kvůli dětem nezapomněli na sebe. Samozřejmě, že dítě je na prvním místě ale čím dříve ho naučíme, že v životě to tak nechodí, tím lépe. Nicméně opravdové rady plynoucí z téhle knihy by se daly shrnout do kratičkého desatera. Takže tuhle knihu doporučuji číst jako román, nikoli příručku o správné výchově. Je mi to líto ale autorka mu byla v příběhu čtení víc a víc nesympatická. Jako by vůbec neměla vlastní názor a nepoužívala mateřskou intuici.

10.02.2020 2 z 5

Každé dítě může dobře spát Každé dítě může dobře spát Annette Kast-Zahn

Tahle kniha byl pro mě jako zázrak. Miminko se mi budilo v noci minimálně 5 krát a už mi docházely síly. Postupovala jsem podle jasně srozumitelného návodu této knihy a již druhou noc jsem v noci k miminku nemusela vstávat ani jednou. Navíc jsme si stanovili přesný denní režim, což má mnoho výhod. Kniha je napsaná jasně, stručně a srozumitelně. Doporučuji všem řidičům, kterým dělá vrásky spaní jejich miminka.

04.11.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Čtivé, ovšem tahle kniha patří k těm slabším od téhle autorky.

26.05.2018 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Kniha se četla dobře. Bavila mě. Také mi žádná z postav nebyla sympatická - jak už tady někdo zmiňoval. Dočetla jsem ji celou a nenudila jsem se ale konec byl opravdu zbytečně zamotaný. Zjistila jsem, že vlastně ani nevím, jak to vše nakonec bylo. Líbila se mi zápletka s Danielem.

25.01.2018 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Kniha mě velice zaujala. Od začátku do konce byla napínavá a žádném případě nenudila. Trochu mě mrzela podobnost s Mlčením jehnatek a posléze i s Sedm. Očekávala jsem více dech berouci závěr ale i tak knihu hodnotím velmi dobře.

27.08.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha mě od začátku velmi bavila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji jedním dechem. V postavách jsem se orientovala dobře. Ke konci se mi zdála trochu zdlouhavá a chvilkama jsem se nudila. Ale závěr bych více méně zajímavý. Myslím, že si s ním mohla autorka trošku víc pohrát ale byl uspokojivý. Za mě knihu určitě ano. A těším se na další.

04.08.2017 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Hezká myšlenka. Bohužel řekla bych, že špatně proveditelná. Trochu se obávám, že pokud bych se knihou opravdu řídila, začala bych být pro své známé a přátelé nezajímavá. Ale určitě je to dobře myslene a já si díky knize uvědomila, jak často mluvím negativně. Na tom jsem začala pracovat a snažím se lidi nezahrnovat svými negativními myšlenkami. A jen pravda, že i mě je lépe. Takže knihu doporučuji. Ale je napsaná hodně zdlouhavě.

25.01.2023 3 z 5

Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Nasraná Máma - Nekorektní Průvodce Prvním Rokem Mateřství Tereza Maroušková

Dočteno. Trošku mi v knize vadily vulgarismy ale do kontextu to asi patří. Ke konci už mi to připadalo na jedno brdo ale stejně jsem spokojená. Knihu určitě doporučuji. Je skvělá.

02.01.2023 4 z 5

Děkuju, děkuju, děkuju za napsání téhle knihy. Autorka přesně, vtipně a výstižně vyjadřuje mé pocity, když se mi narodila první dcera. Škoda, že jsem knihu nečetla před tím, necítila bych se tenkrát třeba tak mizerně. Ale zas pokud bych ji četla jako bezdetna, nepochopila bych. Jsem teprve na straně 84 ale fakt mě to baví a občas se i nahlas směju. Dnes už mám děti větší (4 a 2 roky), takže se smát můžu. Už mě to znovu nečeká .

26.12.2022 4 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Celá část Před bouří mě dost nudila. Nemohla jsem se začíst. Po bouři to dostalo spád a mě zajímalo, tak to tedy celé je. Na konci 55 kapitoly jsem to pochopila, což podle mě nebyl záměr. Nevím. Každopádně je to pro mě nejslabší autorčina kniha.

27.12.2021 3 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Tak tohle se moc nepovedlo.

20.06.2021 2 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Knížka se mi líbila. Byla zajímavá a čtivá. Nebylo to však žádné strhující dílo. Ale určitě budu číst další knížky. Trochu jsem se neorientovala v časové ose.

21.04.2020 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Kniha ubíhala rychle. Bavila mě, průběh byl svižný, bez zbytečných řečí okolo. Trochu mě rozčiloval hlavní hrdina. V prvním díle byl sympatický ale v tomhle to už bylo trošku moc. Každopádně závěr mě velice sklamal. Ničím nepřekvapil a příběh opět (jako většina detektivek) končil velkou scénou, kde vše na poslední chvíli dopadne dobře. Trochu nuda. Další díl už s největší pravděpodobností číst nebudu.

08.04.2020 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Čekala jsem od knihy více. Nedá se vůbec srovnat s např. Manželovo tajemstvím nebo Šílenými výčitkami.

26.07.2018 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha byla v průhěhu čtení zajímavá a bavila mě. Nicméně už jsem četla zajímavější knihy. Fascinující z ní udělal až epilog nakonci.

15.12.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Bylo to hezké odpočinkové čtení. Občas dost strohé. Některé pasáže bych více rozvedla.

25.10.2017 4 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Z téhle knihy jsem byla opravdu hodně nadšená. Po dlouhé době závěr, který čtenář opravdu nečeká.. Celou dobu byla kniha hodně čtivá a zajímavá.

17.08.2017 5 z 5