jana79 jana79 komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kdyby to šlo dala bych i 7 hvězdiček. Tahle detektivka je jednoduše brilantní. Hned od začátku naskakujete do víru událostí a každou další stránkou myslite, že už víte a nakonec nevíte nic a vše se mění stále víc a víc. Kniha až dokonce si udrží vražedné tempo a konec ten je překvapivě šokující. Donutí vás se zamyslet jestli by kniha byla dobrá i s pár stránkami navíc jak to bylo dál a nebo je dobře, že to skončilo, tak jak to je. Tohle je druhá kniha od této spisovatelky, která mi vyrazila dech. Je to doopravdy super detektivka.

17.09.2020 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Super kniha. Nelze odložit, nepoužívat v hromadné dopravě určitě přejedete :) I když zkoušíte odložit stejně znovu otevřete, protoze chcete vědět, jak to dopadne. Navíc si odneste mrazivý pocit, kam nás dnešní svět žene. Všechno je přes sítě, ovládané počítači a bůhví kým ještě, takže vás to nutí přemýšlet i po dočtení knihy. Jinak moc pěkné čtení, kniha mě nezklamala, i když jsem nečekala tak rychlý spád hned ve čtvrtině knihy, ale o to víc vás to vtáhne do děje a vy čekáte, jak to skončí. Závěr je úžasný, nečekaný a rozhodně zajímavý. Po delší době super kniha. Určitě doporučuji.

05.09.2020 5 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Krásná kniha o lidech. Oddechové čtení, žádný rychlý spád. Prostě pěkná kniha na klidné odpoledne.

05.09.2020 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

úžasna detektivka, od začátku máte pocit, že víte konec a s dalsimi stránkami zjišťujete, že nevíte nic. Odhalujte další a další tajemství a okruh podezřelých se rozšiřuje. Konec vás docela překvapí až šokuje. Tohle určitě nečekate. A poslední věta je brilantni a hlavně to vypadá, že by to stálo za volné pokračování těchto postav v další knize. Výborná kniha.

24.07.2020 5 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

krasna letni oddychovka. od autorky jsem uz cetla i jiné knihy a opět me nezklamala. moc pekny pribeh, proste relax mohu jen doprucit

23.06.2020 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Úžasna detektivka, strhující děj až do konce netušíte jak to dopadne. Nelze odložit stále vám vrtá hlavou která z hrdinek něco ví. A hlavně netušíte co další stranka přinese. A konec je konečně takový, jak má být nic uspěchané nic nedokončené a dokonce překvapí. Za mě super, mohu doporučit. Nebrala bych do vlaku hrozí že přejedete stanici, kde chcete vystoupit :)

07.06.2020 5 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Hezká oddechovka na jedno odpoledne. Patří do kategorie, kdy vite jak vše nejspíš skončí, ale někdy je potřeba u knížky jen tak relaxovat. Mohu doporučit.

01.06.2020 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Občas čtu i tento žánr, ale poprvé nevím co si myslet. Divné postavy, divný příběh a ještě divnejsi konec. Něco tomu chybělo, přislo mi to místy natažené jinde nedokončené. A divny konec, ten byl jen teckou za tímhle divným příběhem,jakoby měla mít kniha pokračování, ale upřímně asi bych další díl ani nechtěla číst. Nic moc mě tato kniha nezaujala.

30.05.2020 1 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Skvělá oddechovka. Četla sem i předchozí knihy. Je dobré, že je lze číst i každou zvlášť. Víte co nejspíš můžete očekávat a děj se krásně odvíjí. Nikde nic nudného nic dramatické prostě relaxace na jedno odpoledne. Mohu jen doporučit.

23.05.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Perfektni,brilantně napsáno. Takovou detektivku jsem dlouho nečetla. Svižně ubihajici děj,žádné prodlevy a přesto vše krásně zahaleno tajemstvím,které pomalu rozpletate. Myslíte,že uz vite konec příběhu a znovu se objevi dalsi dílek informací,ktery rozbije obraz,který jste si složili. A konec,ten vás překvapí a věřte,že by jste na konci chtěli ještě aspoň dvě kapitoly číst

18.04.2020 5 z 5

Nepamatuji si své jméno Nepamatuji si své jméno J. S. Monroe (p)

Knizka úplně super. Vtáhne vás do děje a nepustí. Výborně napsané,ani na chvilku mě nenudila. Nemohla jsem odložit dokud jsem nedočetla. Za mě nádhera. Doporucuji.

06.04.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Velmi pekna oddechova knížka. Podle předchozích knih se dali předvídat jaký bude asi děj i konec,ale přesto sem si ji přečetla a byla pěkná. Hezké čtení na jedno odpoledne. Kdo četl uz Kavárnu v Kodani a další tak bude spokojen.

10.02.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Tato kniha je od autorky co.me nikdy nezklame,konec je trosku na me urychleny a nedokončený,ale i tak je to moc hezká kniha. Kdykoliv jsem odlozila uz jsem se nemohka dockat az budu číst dál. Čtu ve vlaku na cestě z práce a do práce,takže to ubihalo velmi rychle. Necham si ji v knihovně je to má oblibena autorka. Rozhodně doporučuji.

26.01.2020 5 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Napinave od zacatku do konce. Nejde se odtrhnou,chcete vedet jak to dopadneKonec velmi překvapující. Moc pekna kniha. Idealni pro zimní večer.

05.12.2019 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Trošku jinak psaná kniha,než jak jsem zvyklá. Mírně mě překvapila,že hned na začátku máte pocit,že jste na konci. A pak se musíte pročíst,aby jste se ten konec dozvěděla. Mě osobně tohle u seriálu či u filmu vadí,když je napinavy děj a najednou se vracíte několik hodin před tím než se to stalo. Kupodivu mě to u této knížky nevadilo. Byla pěkná a čtivá právě pro to jak napsana. Nic se nevynechalo vše se dokončilo a prostě zas je život o knížku bohatší. Můžu doporučit.

23.10.2019 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Typická oddechovka. Vtipne,jednoduche,zábavné. Sice od začátku víte konec,ale co na tom. Čte se velmi dobře,krásně si u ni odpočinete,zasmějete,tak proč ne. Lepší než koukat do mobilu. A kdyz se nedá jít ven,tak je to ideální. Za mě super.

23.10.2019 5 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Krásná obálka,krásný příběh. Nezklamala,mě osobně se libila moc. Četla se hezky,příběh vás vtáhl do děje,konec se sice dal trošku předvídat,ale mě to nevadilo. Je to pěkná knížka třeba na cesty nebo na zpříjemněni deštivého dne. Upřímně doporučuji.

23.10.2019 5 z 5

Tajemství žlutého domu Tajemství žlutého domu Amanda Hampson

Hezka letni oddychovka. Lze si u ni prijemne odpicinout,nepremyslet a aspon na chvili se prenest do krasne a malebne Francie. Jemny pribeh o vztazich a lidech v nich. Me se kniha libila a muzu jen doporučit.

22.08.2019 4 z 5

Agátová alej č. 25 Agátová alej č. 25 Jana Benková

Hezká odechova knizka,pekny pribeh. A vubec mi nevadilo,ze je ve slovenštine. Četla se lehce a pribeh mel spad. Na leto mohu jen doprucit.

20.08.2019 3 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Moc zajimave psana detektivka. Knizka je sice trosku silnejsi,ale stalo za to ji nosit sebou a přečíst. Hezky se četla,zajímavé rozuuzleni,proste pohoda na letni prazdniny. Muzu doporucit.

19.07.2019 3 z 5