Jana77 Jana77 komentáře u knih

Umírající detektiv Umírající detektiv Leif G. W. Persson

Jednoduchá, nenáročná a poklidná detektivka se sympatickým, stárnoucím detektivem. Docela oddechové počtení.

12.03.2018 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Tahle knížka je jedním slovem dokonalá. Na nic si nehraje, v příběhu nejsou zbytečné kličky, které odvádí vaši pozornost. Autorce se povedlo mě dokonale vcucnout do děje a nepustit, dokud jsem nedočetla do konce. Za mě zatím nejlepší kniha letošního roku.

02.03.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět naprosto dokonalé! Nenechá vás vydechnout, dokud vás nedovede k úžasnému konci, který je opět plný překvapení. Vedle Tmy ji řadím mezi nejlepší.

01.03.2018 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Stejně jako Tiché dívky - skvělé! Lehce uvěřitelné, zápletka dokonalá a konec, který je třešničkou na dortu!

21.02.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Stejně jako Manželé odvedle, jsem si celou dobu myslela, že vím a věděla jsem houby :) Vynikající konec!

15.02.2018 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Tohle mám moc ráda, tajemný příběh z minulosti, který zasahuje do současnosti. Krásný příběh, krásná knížka!

12.02.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Dokonalé, naprosto dokonalé!!! Propracované, napínavé, prostě skvělé!

15.01.2018 5 z 5

Ztracená vládkyně Ztracená vládkyně Steve Robinson

Velmi povedený díl mého oblíbence :) Tajemství, zrada, láska, vše v jednom.

11.01.2018 5 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Tak jsem se na ni těšila a jsem trochu zklamaná. Zbytečně moc stran, na kterých jsou pro mě zbytečné informace. Samotný příběh dobrý, ale ta omáčka kolem mě nudila.

01.01.2018 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Naprosto dokonalá!

21.12.2017 5 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Knížka je citlivá, smutná a samotný příběh se může stát každému z nás. Sledujeme rodinu, která se snaží, každý po svém, vyrovnat se ztrátou a ne každý z nich je tak silný.

16.12.2017 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Thriller s nápadem. Špetka napětí, špetka psycha a máme tady knížku, která se rozhodně dá číst!

07.12.2017 5 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

To byla tedy jízda, to vám řeknu. Není to o židech, koncentračních táborech a smrti. I když, ta tam je taky. Ale je hlavně o pocitech těch, co zůstali, o pocitech Němců, kteří věřili a museli se vyrovnat s prohrou a zklamáním. O jejich míře viny a následném pokání.

21.11.2017 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Výborná knížka a skvěle napsaný příběh. Pohled do duše ženy, která ztratila dítě, je tak opravdový, až z toho mrazí.

16.11.2017 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Četla jsem zatím všechny díly, ale tento byl, myslím, nejpropracovanější. A nejzáhadnější. Opravdu lahůdka, která si zaslouží plný počet hvězd.

10.11.2017 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Silné téma a hlavně čtivé. Můj obdiv Jodi Picoult, že se toho nebála.

05.11.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Dokonalá! Konečně knížka, která má nápad a nekopíruje téma. Žádná alkoholička, žádné prášky, za mě fakt dost dobrý.

01.11.2017 5 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Kniha má vše, co má mít kvalitní psychothriller. Staré tajemství, cit pro dramatičnost, nečekaný konec. Už autorčina Vdova byla skvělá, ale Dítě je ještě lepší.

30.10.2017 5 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Neskutečně čtivé od první stránky! Vůbec nejde o to, že od samého začátku víme, co se rodině stalo. Ale netušíme, kdo opravdu je vinen. A pozorovat, jak se osobnost člověka pod vlivem mění je úžasné. Opravdu jsem byla mile překvapena.

22.10.2017 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Začíná to být pravidlem. Ovíněná žena, nejlépe ještě v kombinaci s prášky, se stane rukojmím neuvěřitelných náhod. Kvalitně napsaný příběh s nápadem zasadit jej do exotického prostředí. Jen malinko mi vadila některá zbytečně zdlouhavá místa. Ale jinak za mě dobrý.

20.10.2017 4 z 5