jana1976 jana1976 komentáře u knih

Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví Tajemství papežovy knihovny - Osudové proroctví Mik Peterman (p)

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Bádání od stolu mě nebavilo. Druhá polovina knihy se rozjela. Nakonec nebyla špatná, ale ani žádné bum se nekonalo. Nic méně časem sáhnu i po pokračování.

27.02.2017 3 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Jako dítě bych byla z knihy unešená. Vynalézavost inženýra by mě uchvacovala. Teď jako dospělého člověka mě tato kniha spíš bavila naivitou. Nedokážu si představit, že by někdo měl takové rozsáhlé znalosti a dokázal z ničeho vybudovat takové velké BUM. Když přivřu oči při tomto mém dojmu, tak musím uznat, že se mi četla krásně. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla jsem zvědavá, jestli se trosečníkům povede dostat domů nebo ostrov se stane jejich trvalým domovem a o to přeci hlavně jde, aby čtenář nechtěl knihu odložit.

30.01.2017 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Viděla jsem film, proto jsem sáhla po knize. Ale to, co se ve mě odehrává nemůžu ani popsat. Tak hluboce mě tato kniha zasáhla a dojala...... Smekám......

17.01.2017 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Četla jsem se zatajeným dechem. Pro mě je to bomba čtení.

28.11.2016 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Opravdu pěkné, i když první polovina knihy neměla takový spád, ale konec jsem si fakt užívala.

18.11.2016 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Viděla jsem film, který se mi líbil, ale knihu??? Tu miluji. Netušíme co prožívají gejši, jak se nadřou, aby byly úspěšné a co vše musí podstoupit..... Tady vše se to dozvíme. Krásná čtivá kniha.

17.10.2016 5 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Pěkně napsané, četla se jedním dechem. Jen po přečtení pilířů, věků a ságy Století je tato kniha nevýrazná.

07.10.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Hodnocení knihy i komentáře nejsou až tak úžasné, proto jsem ji chtěla přečíst a vytvořit si svůj názor. Byla jsem připravená na hodně špatnou knihu. Musím říct, že mě mile překvapila. Jsem nadšená. Super četba.

28.09.2016 5 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Těšila jsem se, až si přečtu co bylo dál, ale už mě tato kniha vnitřně tolik nebavila. Shoduji se s názorem Nenúfar.
Přesto sáhnu po další knize: Afrika, má láska.

22.09.2016 3 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Nejdřív bych mohla říct, že Corinne je trochu blázen. Tak bezhlavě opustit pohodlný život, pouštět se znovu a znovu do obchodování, trápit se nemocemi a špatnými podmínkami, vyšplhat na střechu Afriky….. Ale po přečtení knížky Bílá Masajka a Zpátky z Afriky musím uznat, že Corinne je silná osobnost. Klobouk dolů. Dokáže zvládnout věci, které by většinu lidí srazilo na kolena a už nevstali. Je to opravdu poutavý příběh, který nutí číst, musíte vědět co se dělo dál….

20.09.2016 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Knížku bych rozdělila na tři části. První třetina mě nadchla, byla jsem dějem pohlcená. Druhá část mě nějak moc nebrala. Mrzelo mě, že autorka víc čtenáře nenapínala při hledání Jamieho. Přišlo mi to moc jednoduché... vrátit se do minulosti, sednou na dostavník a zajít do tiskárny. Čekala jsem větší drama.... Závěr knihy mě přišel moc překombinovaný.
Je to jen můj vnitřní pocit, nicméně se mi kniha líbila. Je to pěkné, oddechové čtení. Jdu do dalšího dílu.

14.09.2016 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Dojemný, krásný příběh. Opravdu mě dostal.

06.09.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tento díl byl podle mého nejlepší.

19.08.2016 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nemám co dodat: božské!!!!!

11.08.2016 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Jelikož film, který jsem viděla už dávno si nepamatuji, knihu jsem si opravdu užila. Každou stránku jsem hltala.

07.08.2016 5 z 5

Tanec s vlkmi Tanec s vlkmi Michael Blake

Příjemný, klidný román. Chvílemi jsem poručíkovi záviděla ten klid v divočině. Začala jsem tuto knihu číst spíš, ze zvědavosti, protože na film, který jsem viděla před dlouhou dobou si nepamatuji. Jen si vybavuje, že se dlouho táhl. Kniha byla příjemná. Mile mě překvapila. Doporučuji.

25.07.2016 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Super!!! Co díl to lepší a lepší příběh. Nejdřív jsem přečetla Statkera, ten je poslední a opravdu vede. To potvrzuje mou teorii, že opravdu každý díl je o stupínek větší bomba.

25.07.2016 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Knížka, která mě opravdu chytla. Je pěkně napsaná, jen mi nesedlo moc politiky. Myslela jsem si, že prostředí Francie mě bude bavit, ale abych řekla pravdu, daleko víc mě bavila druhá polovina knihy, když se vrátili domů do Skotska. Konec jsem hltala jedním dechem. Co nejdřív se pustím do pokračování.

14.07.2016 5 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Perfektní....Celá série Hannibal Lecter je podle mého super. Miluji Hannibala, proto všechny knihy jsem hltala jedním dechem. Jen mě mrzí, že jsem nejdřív viděla filmové zpracování, fantazie už mi pak nepracovala tak jak měla a viděla jsem spíš scény z filmu.

28.06.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Kniha vtáhne do děje. Jsem z ní nadšená, jen mě překvapilo, s jakou lehkostí se Claire smíří s tím, že se ocitla v úplně jiném století, byla ve vězení a hrozilo ji upálení….
Plno takových zásadních zvratů v životě brala s takovou samozřejmostí. Nejspíš autorka z ní nechtěla dělat hysterku…
Hned beru do ruky další díl, jsem napnutá, jak to bude dál pokračovat…

27.06.2016 5 z 5