Jana_Z Jana_Z komentáře u knih

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Výborná knížka. Moc mě bavila - musela jsem se smát nahlas a to je, myslím, nejlepší doporučení. Ovce mi připomněly jinou mou oblíbenou knihu - Dalekou cestu za domovem. Pokud hledáte něco podobného, tak tuhle knížku od R.Adamse nepřehlédněte.

15.10.2014 5 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Po přečtení níže uvedených komentářů souhlasím vlastně se vším, i když si zdánlivě odporují.
Alix: Jasné, logické a prosté.
Jack Bauer: Krátké, názorné, výstižné.
Hactive: Napsaná čtivě, ostře a na nic si nehraje.
I LordSnape má pravdu, Ivo Toman "nedělá charitu".

Mně osobně kniha opět připomněla co je v životě důležité a co se dá hodit za hlavu. Ve spojení s nedávno přečtenou knihou Čtyři dohody mám teď mnohem větší klid. A proto jsme tuhle knihu přece četli.

13.10.2014 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kouzelný příběh, který zbavuje strachu.

06.10.2014 5 z 5

České země v letech 1705–1792: Věk absolutismu, osvícenství, paruk a třírohých klobouků České země v letech 1705–1792: Věk absolutismu, osvícenství, paruk a třírohých klobouků Roman Vondra

Zajímavě a hlavně srozumitelně pojaté dějiny 18. století u nás. Určitě se ke knize budu vracet.

02.10.2014 5 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Tady je jakýkoli komentář zbytečný. Prostě to je Bulgakov se vším všudy.

02.10.2014 5 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Jedinečné a velmi zajímavé téma si zaslouží plný počet hvězdiček, ale jednu odečítám, protože je v knize hodně opakujících se pasáží - bylo by příjemnější přečíst si více nových informací.

30.09.2014 4 z 5

Muž, který rozluštil hieroglyfy Muž, který rozluštil hieroglyfy Andrew Robinson

Čtivě napsaný životopis zakladatele egyptologie. Taky bych se chtěla podívat na pyramidy, ale v dnešní době to není zrovna nejlepší nápad :(

30.09.2014 4 z 5

Dětství v dobách císařství - Panenky a cínoví vojáčci Dětství v dobách císařství - Panenky a cínoví vojáčci Katrin Unterreiner

Najdete tu pár zajímavostí a kniha je opravdu čtivá, jak píše JeKa, ale ucelenější obraz o "výchově v dobách císařství" tu nehledejte.

25.09.2014 3 z 5

Modré poledníky Modré poledníky Tony Horwitz

Čtivou formou se dozvíte spoustu zajímavostí o cestách J.Cooka a díky autorovi můžete nahlédnout, jak místa, která kapitán navštívil, vypadají dnes.

01.09.2014 5 z 5

Mlhy na Blatech Mlhy na Blatech Karel Klostermann

Též moje první kniha od Klostermanna - příjemně mě překvapila a musím říct, že jsem byla celou dobu napjatá, jestli to dopadne dobře. Za mě pět hvězdiček.

19.08.2014 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Někomu vadí, že Kerouac popisuje cestu jako itinerář z navigace a pak spousta alkoholu a drog. Já si ale myslím, že o tomhle kniha není. Je o neuvěřitelné schopnosti prožívat naplno přítomný okamžik a nekazit si ho obavami z budoucnosti. Když píše o tom, jak Dean vnímá jazz, tak je to něco - jak to napsat - asi je to prostě to jeho nepopsatelné TO. Hrdinové příběhu nacházejí krásu a ryzí život v těch nejvšednějších věcech a to bychom si měli z četby Na cestě odnést.

18.08.2014 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Musím oponovat Smoldovu komentáři níže - kniha je pro laiky vcelku srozumitelná. Pravda - kvantová mechanika je trochu nad moje chápání, ale to se nakonec shoduje s tvrzením samotného Richarda Feynmana:

"Byla doba, kdy se v novinách psalo, že teorii relativity rozumí jenom tucet vědců. Nevěřím, že tomu tak skutečně někdy bylo. Možná že kdysi relativitě rozumněl jediný člověk, a to ten, kdo ji poprvé pochopil dříve, než o ní napsal první článek. Ale jakmile si lidé jeho práci přečetli, mnoho jich relativitě nějakým způsobem porozumnělo; určitě jich bylo víc než tucet. Na druhé straně mohu myslím s určitostí říci, že kvantovou mechaniku nechápe nikdo."

12.08.2014 5 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Posledních cca 14 dní jsem se snažila pšenici vyhýbat a viditelně se mi zlepšil stav pokožky po celém těle (už žádná suchá, olupující se místa). Ale ty polomáčené mě dneska dostaly :-)

11.08.2014 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Rozuzlení jsem opravdu nečekala. Tak to má být, nebo ne?

06.08.2014 5 z 5

Oddechová, ale i napínavá. Zmínky o googlu jsem nevnímala jako reklamu, ale jako vyprávění o realitě dneška. Bylo to pro mě dost poučné, protože o nových technologiích vlastně moc nevím. Autor tu ukázal, jak se mohou staré a nové formy uchovávání a vyhledávání informací doplňovat.
Protože znám proprcovanější příběhy, dávám čtyři hvězdičky, ale jinak se mi kniha moc líbila.

01.08.2014 4 z 5

Příběhy sběratele starožitností Příběhy sběratele starožitností Montague Rhodes James

V úvodu knihy autor vysvětluje, jak je důležité zasazení příběhu do správných reálií a musím říct, že sám je v tomto ohledu skutečným mistrem. Příběhy jsou sepsané před více než sto lety a tak nečekejte, že se jich dnes budete bát. Už jsme si stačili zvyknout na mnohem těžší kalibr. Všechny příběhy vzbudily mou zvědavost, ale žádný z nich nic nevysvětluje, některé jsou jakoby bez konce a to mi trochu vadilo.

28.07.2014 4 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Jednoznačné nadšení a vlastně údiv, koho jsme měli tu čest mít mezi námi. To proto, že Příliš hlučná samota byla mou první knihou od pana Hrabala. A všimli jste si, jak se rozplíváte, a já s vámi, nad úplně obyčejnými a vlastně i ošklivými věcmi, jako by šlo o růžovou zahradu? Myslím, že za normálních okolností bychom všichni vnímali krvavé papíry z jatek a spousty much jako něco dost nechutného, zapáchajícího apod. Ale když o tom píše Hrabal, všechno je jinak. To je ale kouzelník.

28.07.2014 5 z 5

Harlekýnovy miliony Harlekýnovy miliony Bohumil Hrabal

Kniha se mi líbila - Hrabal je zkrátka Hrabal - jen mě nedokázala pohltit tak, abych jí přečetla na jeden zátah. Proto čtyři hvězdičky.

28.07.2014 4 z 5

Alhambra Alhambra Tereza Brdečková

Prolínání skutečného světa se snovým příběhem o Baltazarovi mělo své kouzlo. Knihu si chci pořídit do své knihovny.

08.07.2014 5 z 5

Mourkova cesta Mourkova cesta Ilja Bojašov

Tahle útlá knížka je poetické čtení o různých cestách a cestovatelích. Ráda se k ní někdy vrátím. A Mourek je prostě kabrňák.

08.07.2014 5 z 5