jana.hud jana.hud komentáře u knih

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Nádherná kniha příběhů autorky s vlky, doplněná informacemi o vlcích.
Fotografie jsou exkluzivní. Obdiv autorce nejen za její práci se zvířaty, ale i za její fotografickou činnost. Kdo někdy fotit byť jen psa, tak ví, jak obtížné to je.

09.05.2021 5 z 5

Benátčan Benátčan David Weiss

Kniha byla zajímavá, to ano.
Ale jako i jiní jsem si ji musela dávkovat po částech nebo si dát den či dva pauzu, jinak tam už na mne bylo moc jmen a hlavně názvu obrazu.
I tak jsem ráda, že se ke mně dostala a rozšířila jsem si nenásilnou formou obzory.

12.03.2021 3 z 5

Lovcem v tajze Lovcem v tajze Jan Kozák

Knihu jsem četla v dětství a hodně jsem mi líbila. Obdivovala jsem přírodu a hlavně to,jak je možné v té zimě žit.
Pak jsem na knihu zapomněla a ted mne zde na databázi cinkla do nosu....budu si ji muset připomenout. Možná proto je ve mně touha s na Sibiř podívat, miluji lesy a nejlépe bez lidí....

11.12.2020 4 z 5

Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66) Na kole napříč Amerikou (29 dnů po Route 66) František Šesták

Na knihu jsme narazila náhodou v knihovně - zaujaly mně její fotografie a pak i to, že se na ROUTE66 vydávají dva cyklisté ve věku 66 let.
Cestopis nezklamal, ba naopak. Jedná se o moc milé a čtivé povídání.

09.06.2020 5 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Úplně souhlasím s komentářem Janin. Jen jsem knihu nepřečetla za jeden den, ale hezky si ji dávkovala.

Vtipné fejetony, plné myšlenek, které napadají mnohdy i mně jako začínající běžkyni, doplněné o zajívavé recepty. Některý určitě vyzkouším.

05.03.2020 5 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Nick Vujicic

Nick je velice pozitivní a pozorohudný človek a to nejen svým postižením. To bez pochyby.

Teď ke knize - nezaujala mně, hlavně prvních 90 stran jsem měla problém a některé pasáže i přeskakovala. Už jsme knihu chtěla vzdát dcera mi říkala, ž knihy nevzdávám ať dám Nickovi ještě šanci. Díky tomu se hodnocení postupně zvedlo na skoro 3 hvězdičky.

Není to klasický životopis, ve vyprávění autor přeskakuje z minulosti do přítomnosti a naopak, to se mi na tom nelíbilo.
Samozřejmě kromě střípků jeho života tam najdeme i některé zajímavé myšlenky. Ale jak napsala karolina0346 stačilo by,kdyby knihy měla daleko méně stránek.

" Odpustit sobě samým je stejně důležité jako ospuštění druhým. Dělám chyby. Tak jako vy. Chováme se špatně k lidem. Nespravedlivě je soudíme. Všichni děláme hloupost. Klíčem je udělat krok zpět, přiznat, že se to nepovedlo, omluvit se poškozeným stranám, slíbit,že budeme lepší, odpustit si a jít dál. To je postoj, se kterým se dá žít! "

23.12.2019 3 z 5

Běhání pro (ne)chápavé Běhání pro (ne)chápavé John Hanc

Pro začínají běžce velice zajímavá příručka. A i ty zkušenější si tam najdou něco nového.

05.12.2019 5 z 5

Zkuste to doma sami - kuchyně Zkuste to doma sami - kuchyně kolektiv autorů

Knihu jsem dostala a mile mně překvapila, byť nekteré věci již znám.
Postupně ji studiji a plánuji co vyzkouším např. veganskou alternativu k sýru.

19.11.2019 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Vynikající a napínavá kniha. Četla jsem ji v každém volném čase, jak mně pohltila.

Ano, souhlasím s komentáři, že tam není tolik informací o Magdaleniných prádelnách, ale to jí nebrání ve čtivosti.
Kdo chce o tomto tématu vědět víc, tak doporučuji film a nebo knihu Dívky od svaté Magdalény .

21.08.2019 5 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem od ní o trochu více.....nebylo to takové to wau, aby mně nalákalo jít si zacvičit nebo poslechnout mantry.

Ale už jen kvůli citátům za přečtení stojí.

21.07.2019 3 z 5

Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Přežila jsem peklo čili Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou Vladimír Procházka

Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

Motto Sotheavy:
Není nic, co nemohu dokázat, když hledám cestu jak.

06.06.2019 5 z 5

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Pavlína Brzáková

Kniha se ke mně dostala asi v nevhodné době pro toto téma - nedočteno.
První část jsem přečetla, ale tou druhou jsem se prostě neprokousala.

03.06.2019 2 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Knihu jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě a vůbec nelituji.
Moc se mi líbila, velmi dobře se četla...v každé kapitole se něco nového dělo, takže se čtenář nestihl vůbec nudit. A závěr? No přečtěte si sami...doporučuji.

13.05.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Vynikající kniha. Líbila se mi víc než Hana.

18.04.2019 5 z 5

Antarktická míle Antarktická míle Lynne Coxová

Lynne je úžasná a inspirativní žena, kterou lze jen obdivovat.
Kniha vynikající, rozhodně doporučuji k přečtení.
Jediné, co mi v ní chybí jsou fotografie...ale to je jen drobný detail, protože v dnešní době si je člověk může vyhledat na internetu.

21.03.2019 5 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Neuvěřitelně smutný příběh a přesto pravdivý.... škoda, že se Isabelle nepodařilo vyléčit a alespoň chvíli žít normální život.
Doporučuji k přečtení a děkuji Ize za tento její odkaz. Doufejme, že alepoň někomu pomůže.

30.11.2018 5 z 5

Calaway Calaway Zora Castillo

První polovina knihy perfektní - splňuje,co se od ní čeká.
Druhá část už pro mně byla trochu na způsob červené knihovny. Ale to nic nemění na tom,že kniha se výborně čte, byť se se jedná o velice závažné téma, kterým je domácí násilí. Jen koukáte, co za zlo umí člověk vyprodukovat,aby ublížil druhému. Ke čtení určitě doporučuji.

22.11.2018 4 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a jsem za to velmi ráda.
Autorka dokázala zajímave propojit informace o konfliknu v Sýrii a románový příběh dvou dívek,které se rozhodli dát k IS.

Přála bych si do budoucna,aby autorka napsala pokračování, aby jsme se dozvěděli, jak to nakonec se sestrami dopadlo.

12.11.2018 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Knihu musela přečíst dcera do čtenářského deníku a protože se mi hodně ptala na výrazy v ní uvedené nebo vysvětlení toho,co tím autor vůbec myslel,tak jsme se rozhodla,že si ji také přečtu.
Má přece pár stran, tu bude hned....no nebylo. Do čtení jsem se musela nutit a za normálních okolností bych knihu brzy odložila.
Ta spousta košatosti vlastně o ničem, to není nic pro mě.

12.11.2018 1 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Hrozně smutná, ale nádherně napsaná kniha, která donutí člověka hodně přemýšlet.
Jak ja Alici držela palečky, aby nemoc nepostupovala tak rychle. Radila ji a pomáhala....
Díky autorce za seznámeni s touto nemocí, až tolik jsem toh o ní neznala.

01.11.2018 5 z 5