jan7940 jan7940 komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Stále aktuální kritika konzumní společnosti a touhy lidí dobrovolně zavírat oči před věcmi, které jsou obvykle nepříjemné a kazí večerní pohodu u televize.

07.11.2020 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Povinná literatura pro všechny, kteří pořád remcají, jak se mají špatně a jsou jim brána jejich práva.

02.01.2021 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Poctivé, inteligentní sci-fi, jehož čtení jsem si fakt užíval.

03.05.2022 5 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Asi každý z nás hledá své dveře do léta.

14.01.2020 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

V knize není přímá řeč!

Ale je dobrá. Sice jsem prvně viděl film, to mi však nezabránilo v tom, abych si při čtení kladl otázky typu, jak dlouho bych to v beznadějném světě knihy sám vydržel, jestli bych se vydal na cestu kanibalismu a podobně. Vtáhla mě do sebe.

23.11.2019 4 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Kniha plytkých vzpomínek pražské holky na dobu svého dětství doplněná o vzpomínky známých osobností a úspěšných lidí. Krátké, povrchní, autorka neumí jít do hloubky. Z textů se člověk vlastně moc nedozví, jen čte o věcech, na které si sám matně vzpomíná. Matná vzpomínka v hlavě zůstane na každou právě dočtenou kapitolu knihy, stejně tak i na obsah knihy samotné.

A jak už tady někdo zmínil, většinu obrazového materiálu je možné najít na Instagramu Devadesátek.

Co říct závěrem... na sledování Esmeraldy může člověk zavzpomínat, aniž by předtím vysolil (neadekvátní) čtyři stovky za tuhle knihu, jejíž evidentním účelem je jen dojení peněženek lidí.

25.01.2020 odpad!

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Lehce absurdní, někdy zavádějící, ale lehce se četla. Po většinu knihy jsem se nemohl zbavit dojmu, že autora jeho práce v Osvětimi bavila.

V žádné jiné odborné literatuře jsem nemohl najít ani zmínku o hořících hranicích, které autor ve své knize zmiňuje.

26.08.2019 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velice zábavná kniha, určitě se k ní někdy opět vrátím.

28.02.2018 5 z 5

Krásná a informativní kniha, po které bohužel běžný konzument nejspíš nesáhne.

26.09.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha obsahuje četné chyby a informace neslučující se s fakty, stejně jako zveličování, chybné výklady a úmyslná zmírnění - Muzeum Auschwitz-Birkenau.

09.01.2020 odpad!

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Román, který svým dějem, hlavním hrdinou a atmosférou Paříže v předvečer války vyryl do mé hlavy hluboký šrám.

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

Svižná a povedená kniha, opět posouvá dál vědomosti získané z universa autora. Čekání na další díl bude dlouhé a těžké.

01.04.2022 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Velmi svižná a chytlavá kniha, její čtení jsem si opravdu užíval.

14.02.2022 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Velice svižná a povedená kniha, u níž nesouhlasím s názorem některých, že se jedná o slabší díl, právě naopak. Oceňuji i vtipné hlášky, které Kristýna umí.

20.12.2021 5 z 5

Nepřemožitelný Nepřemožitelný Stanisław Lem

Pominu-li dnes již zastaralé rakety, létající talíře a chlebíčky, Nepřemožitelný je skvělou knihou s dobře stavěným příběhem o odhalování tajemství neprobádané planety a boji s nekonvenčním nepřítelem.

25.09.2020 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Vzhledem k tomu, že kniha mé očekávání splnila a nepustila mě od začátku až do konce, směle si zaslouží plný počet.

17.04.2020 5 z 5

Vojáci: Protokoly o boji, zabíjení a umírání Vojáci: Protokoly o boji, zabíjení a umírání Sönke Neitzel

Souhlasím s komentářem pode mnou, jedná se skutečně o knihu výjimečnou, propracovanou a průlomovou, který zboří nejeden mýtus o "čistém" Wehrmachtu, elitních padákových myslivcích, či "čestných" letcích od Luftwaffe.
Taktéž napomůže k lepšímu pochopení vnímání vojáků během války, ať už jde o jejich pohled na nepřítele, oběti, nebo povinnosti vojáka jako takové.

Místy je čtení jen pro otrlé. Nutné jsou také ne úplně amatérské znalosti základů psychologie.

25.08.2018 5 z 5

Poslední muž na Měsíci Poslední muž na Měsíci Eugene Cernan

Životní příběh jednoho výjimečného člověka, který chytne a nepustí. Opravdu jsem se těšil každý večer na to, až si ke knize opět zase sednu... v moha ohledech je kniha zajímavá a inspirující, protože když má člověk dostatek odhodlání a vytrvalosti, dosáhne čehokoliv - důkazem je právě Eugene Cernan, potomek českých imigrantů a také poslední muž na Měsíci.

25.08.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Dojemné vzpomínky muže, který v neklidné Argentině poloviny 70. let prožil neobyčejné přátelství s tučňákem magellanským. Na konci knihy jsem si poplakal, bylo to velmi silné...

28.02.2018 5 z 5

Ten druhý život Ten druhý život kolektiv autorů

Moc jsem nepobral účel prázdných stránek, do nichž si může čtenář psát své vlastní myšlenky - přece jen normální člověk nepíše do tak krásně zpracované knihy :)

13.01.2018 5 z 5