jan.para Online jan.para komentáře u knih

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Dle mého názoru otrochu horší než druhý díl, ale i tak super. V tomto díle se začala ukazovat Hynkova (nebo Psího Čumáku, jak chcete) moudrost, díky které vyhrával spory. Kniha krásně ukazuje obrovskou středověkou moc církve i to, jak tehdejší život neměl žádnou cenu.

13.09.2023 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Mnohem lepší, než první díl. I když v tomto díle není tolik bitev, tak se mi velmi líbilo, jak se rozvinuly charaktery postav, nebo vztah Hynka s Markétou. Také se mi líbil pohled na husitství a díky knize jsem si uvědomil, že z jejich strany také nebylo vše košér. Jen škoda, že nebyl trochu více rozepsaný konec.

09.09.2023 5 z 5

Pouštní horečka Pouštní horečka Jaroslav Kmenta

Kniha určitě musela být zajímavá v devadesátých letech, když vyšla, ale její aktuálnost již odvál písek. Autoři v ní popisují především zdravotní problémy vojáků, tzv. syndrom války v Zálivu, jeho vznik, nebo laxnost tehdejších úřadů. Méně prostoru se v ní dostalo popisu činnosti samotného praporu, což bych třeba já uvítal.

06.09.2023 3 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Pěkný historický román z dob vlády Lucemburků. Poměrně rychle Vás vtáhne do děje. Líbí se mi především pohled na krále Václava IV. Přesně takto si ho představuji.

05.09.2023 4 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Knížka bezesporu super. Zajímavé dějové zvraty a propracovaný děj. Jen u Viktora se pořád nemůžu rozhodnout, jestli ho mám rád, nebo ho nesnáším.

27.08.2023 5 z 5

Past Past František Niedl

Přesně tenhle typ knížek mě baví. Několik dějových linek, které se spojí do jedné na pozadí historických událostí se skutečnými osobnostmi. Kniha mě chytla od první stránky a neměla hluché místo. Harryho postavu jsem si hned oblíbil.

23.08.2023 5 z 5

Dějepis středověk pro základní školy (1. díl) Dějepis středověk pro základní školy (1. díl) Miroslav Hroch

Dějiny starověkého Řecka a Říma Dějiny starověkého Řecka a Říma Pavel Augusta

20.08.2023 5 z 5

Dějiny pravěku a starověkého Orientu Dějiny pravěku a starověkého Orientu Pavel Augusta

SS: Krví nasáklá zem SS: Krví nasáklá zem Gordon Williamson

Čtivě zpracovaná historie Waffen-SS. Jedná se o stručný popis této organizace. Psáno zcela nezauzatým stylem autora.

18.08.2023 5 z 5

Navzdory: Příběh příslušníka speciálních sil AČR Navzdory: Příběh příslušníka speciálních sil AČR Eduard Stehlík

Další ze série kniha českých veteránů z války v Afghanistánu. Cením, že autoři alespoň trochu nechali nahlédnout pod pokličku 601. skupiny speciálních sil. Na knize je ale vidět, je velmi osekaná a autoři do ní z pochopitelných důvodů nemohli napsat všechno. I tak je ale kniha velmi zajímavá a Stehlík s Matoušem jsou frajeři.

17.08.2023 4 z 5

Bratři ve zbrani - Válečné zážitky dvou výsadkářů z roty Easy zvané Bratrstvo neohrožených Bratři ve zbrani - Válečné zážitky dvou výsadkářů z roty Easy zvané Bratrstvo neohrožených William J. Guarnere

Pěkná zpověď dvou vojáků z roty E, obsahující nejen jejich zážitky z války, ale také vzpomínky na jejich dětství, nebo jak se žilo po válce. Velmi se mi líbil i doslov herců, kterí Heffrona a Guarnera hráli v seriálu.

15.08.2023 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zajímavá kniha s velkým potenciálem. Mám trochu pocit, že postupem času ztratila šťávu. První část je velmi zajímavá a čtivá a člověka naladí na dobrodružství na Tribeči. Druhá část už je trochu nudnější.

13.08.2023 3 z 5

Ve stínu mužů: Ženy v československých vojenských jednotkách na východní frontě v letech 1942–1945 Ve stínu mužů: Ženy v československých vojenských jednotkách na východní frontě v letech 1942–1945 Roman Štér

Je to spíše studie, která se zabývá jednotlivými aspekty života žen v naší východní armádě za druhé světové války. Po knížky je poměrně těžké se pročíst. Cením především seznamy vojákyň.

08.08.2023 3 z 5

Vzduch je naše moře Vzduch je naše moře Václav Šorel

Pěkný komiks historie našeho letectví doplněný o krátký popis událostí. Kniha je celkem pěkná, ale chybělo mi v ní více příběhů našich letců z dob 2. světové války.

06.08.2023 4 z 5

Vynález zkázy / Ocelové město Vynález zkázy / Ocelové město Jules Verne

Přišlo mi to horší, než filmy.

06.08.2023 3 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Přišlo mi to horší, než film.

06.08.2023 2 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Nestává se mi to často, ale film mi přišel lepší než kniha.

05.08.2023 3 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Určitě zajímavé příběhy, ale psané spíše povrchním stylem.

05.08.2023 3 z 5

Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Klasická Bukowina, u které se pobavíte, trochu zastydíte a dá Vám to pár myšlenek do života.

25.07.2023 5 z 5