SS: Krví nasáklá zem

SS: Krví nasáklá zem https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24852/bmid_ss-krvi-nasakla-zem-33t-24852.jpg 4 30 9

Kniha se zabývá jednou z nejsmutněji proslulých vojenských organizací Waffen-SS. Výcvik vojáků , pustošivé boje na východní frontě, zvěrstva na bojišti i v zázemí, ale též vyčerpávající boje posledních let války – to vše a mnohem více popisuje autor této skvělé, bohatě obrazově dokumentované publikaci.

Literatura naučná , Historie , Vojenství

Vydáno: , Svojtka & Co

SS-blood soaked soil , 2002

jan.para
18.08.2023 5 z 5

Čtivě zpracovaná historie Waffen-SS. Jedná se o stručný popis této organizace. Psáno zcela nezauzatým stylem autora.

čef
04.10.2021 4 z 5

Dal jsem si repete dalším pohledem na válku z perspektivy Waffen-SS. Bojovaly dobře, ale na špatné straně a tahaly od jisté chvíle za špatný konec. Také se dopustily spousty zvířecích skutků, ale to jistě obě strany konfliktu. Velmi podrobný popis průběhu války a také hodně neobvyklý. Rád jsem si přečetl.

n.ezn.amy
09.06.2021 5 z 5

Publikace, která se zabývá obecně jednotkami SS od jejich vzniku, výcviku až po nasazení jak na východní tak západní frontě. Psaná vcelku nezaujatě, popis největších bitev a doplnění dobovými fotkami. Přijde mi jako vhodná k doplnění ke knihám např. Ruperta Butlera, kde rozebírá jednotlivé divize a srovnání popisu té které události.

jan7940
30.01.2018 2 z 5

Edice LK - tragický formát knihy, text se špatně čte, kvůli mizivému okraji u vazby, vnější okraj je zase zbytečně velký, odfláknuté vydání.

ondrostroj1713
01.10.2017 5 z 5

Doporučuji.

WolfIssen
04.04.2017 4 z 5

Na necelých 200 stranách obsahuje kniha množství informací, týkajících se především bitev, kterých se Waffen-SS zúčastnily. Autor vše popisuje vcelku nezaujatým pohledem. Přišly mi zbytečné větné výňatky z hlavního textu na okrajích stran. Místo toho mohl autor použít vysvětlivky vojenských hodností nebo emblémy jednotlivých divizí. Množství dobových fotografií s popisem je samozřejmostí.

calipsso
20.09.2013 4 z 5

Dobrá knížka..doporučuji ...

MildeZ
25.07.2013 5 z 5

Nějakou dobu už to bude, co jsem měl možnost číst tuto knihu a člověku přináší spousty faktů, které člověka zajímajícího se o II. světovou válku obohatí.

DonFilipson
20.03.2013 5 z 5

Knížka mě zaujala, plno pro mne nových informací které jsem doposud nevěděl...