SS: Krví nasáklá zem

Kniha se zabývá jednou z nejsmutněji proslulých vojenských organizací Waffen-SS. Výcvik vojáků , pustošivé boje na východní frontě, zvěrstva na bojišti i v zázemí, ale též vyčerpávající boje posledních let války – to vše a mnohem více popisuje autor této skvělé, bohatě obrazově dokumentované publikaci.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24852/ss-krvi-nasakla-zem-24852.jpg 4.225
Literatura naučná, Vojenství
Vydáno, Svojtka & Co

SS-blood soaked soil, 2002

Kniha SS: Krví nasáklá zem

jan7940
30.01.2018

Edice LK - tragický formát knihy, text se špatně čte, kvůli mizivému okraji u vazby, vnější okraj je zase zbytečně velký, odfláknuté vydání.

Freiherr
26.12.2017

Velmi čtivě sepsaná studie doplněná množstvím zajímavých fotografií. K obsahu knihy nemám připomínek, ale někdy bylo matoucí rozvržení textu na stránce.

ondrostroj1713
01.10.2017

Doporučuji.

WolfIssen
04.04.2017

Na necelých 200 stranách obsahuje kniha množství informací, týkajících se především bitev, kterých se Waffen-SS zúčastnily. Autor vše popisuje vcelku nezaujatým pohledem. Přišly mi zbytečné větné výňatky z hlavního textu na okrajích stran. Místo toho mohl autor použít vysvětlivky vojenských hodností nebo emblémy jednotlivých divizí. Množství dobových fotografií s popisem je samozřejmostí.

calipsso
20.09.2013

Dobrá knížka..doporučuji ...

MildeZ
25.07.2013

Nějakou dobu už to bude, co jsem měl možnost číst tuto knihu a člověku přináší spousty faktů, které člověka zajímajícího se o II. světovou válku obohatí.

DonFilipson
20.03.2013

Knížka mě zaujala, plno pro mne nových informací které jsem doposud nevěděl...