jan.para jan.para komentáře u knih

Czechoslovak Independent Armoured Brigade Group 1940 - 1945 Czechoslovak Independent Armoured Brigade Group 1940 - 1945 Tomáš Jambor

Fotografická kniha mapující život Československé brigády ve Velké Británii.

Za tankem číhala smrt Za tankem číhala smrt Karel Richter

Velmi zajímavá kniha o životních osudech Stěpana Vajdy, nositele řádu hrdiny SSSR. Knížka popisuje jeho život před válkou na Podkarpatské Rusy, Stěpanův útěk do SSSR, nesmyslné věznění v gulagu, příchod k československé jednotce v Buzuluku a hlavně bojové nasazení.

Ďáblova past Ďáblova past Jiří Šolc

Kniha popisující činnost protiparašutistického referátu pražského gestapa, konfidentů a parašutistů, kteří se dostali do rukou Němců.

Znamení trojského koně Znamení trojského koně Jiří Šolc

Kniha popisuje životní příběh Jaromíra Nechanského, československého parašutisty, velitele operace Platinu-Pewter a jednu z důležitých postav pražského povstání. V knize naleznete řadu zajímavých fotografií, ale také pohled na samotnou povahu a charakter Jaromíra Nechanského.

27.11.2021 4 z 5

Kapitán Otakar Jaroš: příběh hrdiny od Sokolova Kapitán Otakar Jaroš: příběh hrdiny od Sokolova Jiří Klůc

Kniha popisuje život kapitána Otakara Jaroše. Čtenář v knize nalezne spoustu zajímavých informací a fotografií, ale nemůžu se ubránit dojmu, že se z daného tématu dalo vytěžit víc.

Stíhači nad Kanálem Stíhači nad Kanálem Jiří Rajlich

Do podrobna zpracované boje našeho wingu od doby jeho vzniku v roce 1942 až do konce války v roce 1945. Obsahuje řadu fotografií, seznam operací, kterého se náš wing zúčastnil, nebo podrobný přehled všech sestřelů. Vřele doporučuji.

Hranice Hranice Dalibor Vácha

Jako milovník vojenské historie a potomek účastníka bojů na Dukle jsem nemohl odolat. Takhle si boje u Kyjeva a na Dukle představuji. Krev, bahno, špína, bolest a smrt. Velká poklona Daliboru Váchovy za velmi čtivou knížku.

Apokalypsa v Karpatech Apokalypsa v Karpatech Karel Richter

Nejlépe a nejpodrobněji zpracovaná knížka od bojích na Dukle a SNP.

27.11.2021

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Velmi antisemitistická knížka.

27.11.2021 1 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Úžasná knížka. Přečteno jedním dechem.

24.11.2021 5 z 5