jan.para Online jan.para komentáře u knih

Biggles a poslední vzducholoď Biggles a poslední vzducholoď Michel Oleffe

22.02.2022 5 z 5

Pravomil aneb Ohlušující promlčení Pravomil aneb Ohlušující promlčení Petr Stančík

Krásná kniha napsaná formou deníku Pravomila Reichla.

22.02.2022 5 z 5

Pravomil Raichl - Život na hranici smrti Pravomil Raichl - Život na hranici smrti Jaroslav Čvančara

Úžasný životopis Pravomila Raichla doplněný o spoustu fotografií a dobových dokumentů. Autor čerpá zejména z osobních rozhovorů s Pravomile Raichlem.

22.02.2022 5 z 5

Pod křídly RAF v druhém exilu - 1. díl Pod křídly RAF v druhém exilu - 1. díl Zdeněk Hurt

Velmi zajímavá publikace o činnosti letců RAF v druhém exilu. Kniha popisuje jejich působení v poválečném Československu, jejich přechod přes hranice a pozdější často nelehký život ve Velké Británii. Už se těším na další díl.

20.02.2022 5 z 5

Josef Müller - příběh čs. židovského vojáka druhé světové války Josef Müller - příběh čs. židovského vojáka druhé světové války Jiří Klůc

Z Jiřího Klůce nám roste skvělý historik. Jen tak dál.

03.02.2022 4 z 5

Vydržet!: Paměti generála Tomáše Sedláčka Vydržet!: Paměti generála Tomáše Sedláčka Jiří Plachý

Úžasný životní příběh generála Tomáše Sedláčka doplněný spoustou fotografii a dokumentů.

19.01.2022 5 z 5

Kříže a hvězdy od Dunkerque: Černá kniha Čs. samostatné obrněné brigády 1944-1945 Kříže a hvězdy od Dunkerque: Černá kniha Čs. samostatné obrněné brigády 1944-1945 Jiří Plachý

Seznam padlých vojáků naší obrněné brigády. V knize nalezneme fotografie a stručný popis úmrtí vojáka.

Nejkrásnější ženská ve městě Nejkrásnější ženská ve městě Charles Bukowski

První kniha co jsem od Buka četl a od té doby ho miluji.

Horoskopy 2022 Horoskopy 2022 Olga Krumlovská

Krásně napsané jako vždy, tak uvidíme.

Krtek ve městě Krtek ve městě J. A. Novotný

Krtek a raketa Krtek a raketa Zdeněk Miler

Krtek a orel Krtek a orel Hana Doskočilová

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Kniha mě nezaujala. Je velmi hezky graficky zpracována, ale trochu jsem se v ní ztrácel. To ovšem nesnižuje mé sympatie k Martině.

19.01.2022 2 z 5

Válka začne až zítra Válka začne až zítra Karel Richter

Kniha popisuje osudy Jiřího Větvičky od momentu, kdy se rozhodl odejít do Polska, internaci v SSSR a formování polního praporu v Buzuluku. Karel Richter v této knize tlumočí vyprávění Jiřího Větvičky.

19.01.2022 3 z 5

Velká kniha komiksů #3 Velká kniha komiksů #3 Vlastislav Toman

Velká kniha komiksů #2 Velká kniha komiksů #2 Vlastislav Toman

Velká kniha komiksů #1 Velká kniha komiksů #1 Vlastislav Toman

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Zajímavé medailonky několika parašutistů a subjektivní pohled na ně ze strany autorky.

02.01.2022 3 z 5

Spousta zajímavých myšlenek, které mohou vylepšit život.

02.01.2022 3 z 5

Psi: plemena, výchova, chov Psi: plemena, výchova, chov Horst Bielfeld

Rád jsem si v knize listoval jako kluk, ale rodiče mi psa nekoupili :-(

02.01.2022 4 z 5