jan.para jan.para komentáře u knih

Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Jiří Hájek

Jednu hvězdičku dávám za komentář od Jiřího Hájka.

07.12.2021 1 z 5

Generál Alexander Hess Generál Alexander Hess Jiří Rajlich

Jedná se o časopis, na jehož stránkách je stručný životopis Alexandera Hesse, doplněný o fotografie.

07.12.2021 4 z 5

Legionáři s lipovou ratolestí IV. Legionáři s lipovou ratolestí IV. Karel Černý

07.12.2021 4 z 5

Za frontou na východě Za frontou na východě Jiří Šolc

Základní přehled o výsadkových operacích z východu.

06.12.2021 2 z 5

Legionáři s lipovou ratolestí III. Legionáři s lipovou ratolestí III. Karel Černý

Publikace obsahující několik profilů legionářů s velkým množstvím přiložených fotografií a dokumentů. Naprosto úžasný a neuvěřitelný je popis života Josefa Šnejdárka, který žil a dýchal bojem. Doporučuji jeho knihu Co jsem prožil.

02.12.2021 4 z 5

Královna děsu aneb Panická porucha Královna děsu aneb Panická porucha Aleš Cibulka

Poměrně zajímavá kniha o panických atakách. Osahuje několik rozhovorů s osobnostmi, které panickou atakou trpí.

01.12.2021 3 z 5

Legionáři s lipovou ratolestí II. Legionáři s lipovou ratolestí II. Karel Černý

01.12.2021 4 z 5

S Indiánem na letounu: Stíhací pilot Otto Hanzlíček (1911-1940) S Indiánem na letounu: Stíhací pilot Otto Hanzlíček (1911-1940) Jiří Rajlich

Jedná se o životopis pilota Otty Hanzlíčka. Krom samotného kvalitně zpracovaného životopisu a spousty fotografií v knize nalezneme také jeho deník, který je doplněn o komentáře a širší popisy od autora.

30.11.2021 4 z 5

... a v zádech měli smrt ... a v zádech měli smrt Karel Richter

V knize nalezneme popis činnosti výsadku S1, osudy dětí a manželky Ludvíka Svobody během války a jeho činnost do roku 1942 v SSSR. V knize nalezneme i spoustu dobových záznamů gestapa.

29.11.2021 3 z 5

Andělé se samopalem Andělé se samopalem Milan Kopecký

Velmi obsáhlá publikace, která obsahuje popis činnosti 2. československé paradesantní brigády v SSSR od jejího vzniku po nasazení v Karpatech a v rámci SNP. Dále s ní najdeme mnoho informací o "andělech se sampalem" tedy ženách sloužících v rám brigády včetně medailonků všech andělů.

29.11.2021 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Přečteno jedním dechem. Úžasná publikace o Králi Šumavy.

Pilotem krále Anglie Pilotem krále Anglie Jiří Rajlich

Velmi dobře zpracovaná kniha o životních osudech několika příslušníků našich perutí v RAF.

313. stíhací peruť 313. stíhací peruť Jiří Rajlich

Dle mého názoru nejlepší kniha od Jiřího Rajlicha. Nejzajímavější se kapitola o působení perutě v rámci Honrnchurchského wingu.

Přes krvavé řeky Přes krvavé řeky Karel Richter

První část z několika knih, ve kterých Karel Richter velmi podrobně popisuje náš odboj na východě.

28.11.2021 5 z 5

Statečný život a tajemná smrt podplukovníka Sochora Statečný život a tajemná smrt podplukovníka Sochora Karel Richter

Menší kniha o hrdinovi SSSR Antonínu Sochorovi. Doporučuji všem, kteří se zajímají o naše vojenské dějiny.

28.11.2021 4 z 5

Kapitán Jaroš - Rozkaz byl neustoupit Kapitán Jaroš - Rozkaz byl neustoupit Karel Richter

Kniha o životě kapitána Otakara Jaroše. Publikace boří nesmyslné komunistické mýty o Jarošovi, popisuje jeho mládí, službu v prvorepublikové armádě, útěk do zahraničí, internaci, vznik československé jednotky v Buzuluku a nakonec slavnou bitvu u Sokolova.

Na počátku stála smrt Na počátku stála smrt Vilém Sacher

Publikace popisuje z pohledu velitele dělostřelectva 3. samostatné československé brigády Viléma Sachera přesun na frontu a první den bojů na Dukle v okolí vesnic Machnovka a Wrocanka.

1938 Neporaženi 1938 Neporaženi Jan Drnek

Historická fikce, která popisuje, jak by to vypadalo v roce 1938 kdybychom se bránili.

1938: Věrni zůstaneme 1938: Věrni zůstaneme Jan Drnek

Hoří už Praha? Hoří už Praha? Dalibor Vácha

Jedná se o pokračování knihy Hranice. Popisuje pražské povstání a činnost 1. československého armádního sboru v posledním měsíci války.

28.11.2021 3 z 5