1938 Neporaženi

Příběh této jedinečné historické mystifikace začíná přesně tam, kde skončila předchozí kniha 1938 Věrni zůstaneme - tedy v noci 30.září, těsně předtím, než zazněly první výstřely války o Československo. Po odmítnutí mnichovské dohody i kapitulace byla válka s Německem nevyhnutelná, už nebylo otázkou zda, nýbrž kdy. Dechberoucí popis osudového střetnutí, plný propracovaných detailů jednotlivých bojových operací a lidských příběhů, je však také zajímavou úvahou na téma národního uvědomění a pospolitosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344496/1938-neporazeni-EQA-344496.jpg 4.817

1938 2.

Literatura česká, Historie
Vydáno · Computer Press (CPress)

Kniha 1938 Neporaženi

neoskaut

Kniha nabízí zajímavý pohled na naši historii. Prostřednictvím osudů různých osob se čtenář dostává do roku 1938 a chvíli, kdy jsme po Mnichovské dohodě neopustili naše hranice, ale naopak do posledního muže bránili naši malou zemi. Autor Čechům jako správná sudička dal do vínku obrovské štěstí, ať při zastřelení velitele útočících jednotek vojákem, aktivním skautským vedoucím, který využil znalost prostředí, nebo reakcí jednotlivých velitelů a vlád. A čeští vojenští velitelé to plně využili.
Kdo má rád military a alternativní historii, určitě by si neměl tuto knihu nechat ujít.

Kartsy

Jak psali již ostatní - čte se to jedna báseň. Korektury jsou však bohužel stále nedostatečné, což v době internetu a automatické korekce MS Word je velká ostuda a škoda. Znalcům to při četbě tolik vadit nebude a nezasvěceným je (bohužel) asi jedno, jak se jméno generála Höp(p)nera píše nebo, do jaké Pilsen!ě! že se Němci vlastně přesouvají.

ondrej.b
23.10.2018

To jsem si teda šmáknul! Fantasticky detailní vykreslení, jak by to mohlo být, kdyby... S velkou chutí jsem četl, jak naši generálové mistrně zvládli tuto válku, jak by vypadaly pohyby vojsk, techniky a vůbec politické pozadí všech s tím spojených událostí. Tady musí zaplesat srdce každého vlastence. Jen mě zarazilo to, že i v říjnu vychází slunce kolem 5:00 a začíná útok. Ale každopádně, kdo si chce zpravit chuť z mnichovské zrady, tak tady si jí spraví měrou vrchovatou.

phm
23.08.2018

Byt to herni strategie, ktera skonci stejnym vysledkem, pak by Nemecko muselo pred zahajenim valky obdrzet (penalizace) -50 % inteligence, -70 % stesti a -60 % znalosti. CSR naopak :)
Celkove jedna z nejlepsich alternativnich historii, co jsem kdy cetl. Zvlaste ocenuji neglorifikovane hodnoceni Benese.

pavelhek
23.06.2017

Přifouknutý Žáby v mlíku, pořád jsem to ale četl jedním dechem, korektury oproti žábám jednoznačně lepší, narazil na jednu hrubku polykarpov místo polikarpov.