jan.para jan.para komentáře u knih

Wiking - Historie páté divize SS v letech 1940-1945 Wiking - Historie páté divize SS v letech 1940-1945 Rupert Butler

Pěkná knížka. Autor se v ní věnuje krom historie divize Wiking i tématu zahraničních dobrovolníků v SS.

15.05.2024 5 z 5

Myš na míli Myš na míli Stephen King

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

Zelená míle Zelená míle Stephen King

12.05.2024 5 z 5

Morávkova zpověď: Věřím v Boha a své pistole Morávkova zpověď: Věřím v Boha a své pistole Pavel Černý

Super napsaný faktografický román, do kterého se velmi rychle začtete. Pavla Černého jsme zaznamenal už když dělal video o Třech králích, nebo výsadku Anthropoid. Je super, že autor našel kdejaký dokument týkající se Václava Morávka a na základě nich napsal tuto knihu. Velká část textu má poznámku, ve které autor vysvětluje, z čeho vyházel.

07.05.2024 5 z 5

Noc a mlha Noc a mlha Erich Kulka

Kniha, ve které je všechno týkající se nacistických zrůdností. Koncentrační tábory, pokusy na lidech, akce T4 a jiné. Kniha je trochu poplatná době, takže se občas dočteme, že zlý západ atd.

02.05.2024 4 z 5

Poručík Hornblower Poručík Hornblower Cecil Louis Troughton Smith

Na této knize mě hlavně zajímalo vyobrazení kapitána Sawyera. Jeho postavu považuji ze seriálu na nejzajímavější. Přišlo mi to, že jí v seriálu rozvedli trošku lépe.

30.04.2024 5 z 5

Kadet Hornblower Kadet Hornblower C.S. Forester (p)

Jako kluk jsem viděl seriál a poté jsem se k němu asi po 20 letech vrátil. Zajímalo mě, jak je předloha. Řekl bych, že seriál byl trochu syrovější než kniha. Hodně se mi líbil mapky bitev. Člověka to hned trochu lépe uvede do děje.

29.04.2024 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Opět milé a poučné.

27.04.2024 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Milé a poučné.

27.04.2024 5 z 5

Stíhač od Treble One: Příběh F/Lt Otakara Hrubého, DFC u 111. stíhací perutě Stíhač od Treble One: Příběh F/Lt Otakara Hrubého, DFC u 111. stíhací perutě Jan Rail

Pěkná knížka. Člověk se začte hlavně do historie 111. stíhací perutě.

25.04.2024 5 z 5

Pátou kartu bere smrt Pátou kartu bere smrt Jindřich Marek

To je jedna z těch knížek, kdy hltám každou stránku. Snad nejvíc mě vtáhla kapitola o měsíčních perutích.

22.04.2024 5 z 5

Operace Glucinium Operace Glucinium Richard Sobotka

Je to spíše taková brožura, ale určitě stojí za přečtení. Operace Glucinium by si zasloužila obsáhlejší knížku.

19.04.2024 4 z 5

Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

Čtivá klasika. S každým dalším dílem temnější a temnější.

19.04.2024 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Čtivá klasika. S každým dalším dílem temnější a temnější.

19.04.2024 5 z 5