Noc a mlha přehled

Noc a mlha https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24167/bmid_noc-a-mlha-5Yg-24167.jpg 5 25 25

Dokumentární reportáže o nacistických koncentračních táborech a vyhlazovacích akcích. Autoři ukazují hospodářsko-politické pozadí německých zločinů. Kniha líčí vývoj až do r. 1944. Přináší mnoho dokumentů. Jeden odd. je věnován české otázce.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Noc a mlha. Přihlašte se a napište ho.

jan.para
02.05.2024 4 z 5

Kniha, ve které je všechno týkající se nacistických zrůdností. Koncentrační tábory, pokusy na lidech, akce T4 a jiné. Kniha je trochu poplatná době, takže se občas dočteme, že zlý západ atd.

rumund
07.09.2023 4 z 5

Moc dobrá a velice detailní kniha o koncentračních táborech a totálním vyhlazování židů v nich. Hrůzostrašné řádění nacistických likvidátorů a jejich praktiky.

Lothar.777
19.07.2021 5 z 5

Poměrně ucelená kupa faktů (o některých už by se dnes dalo polemizovat), čísel (někdy trochu nadsazených), životopisů i osudů lidí, ale zase mi nepřišlo nějak zbytečně zaměřený na jednotlivce. Spousta informací chybí vzhledem k datu vydání a člověk by asi ocenil hlubší záběr a míň toho komunistickýho slintání, ale stejně jako dílo je někde hodně vysoko. Kdo nečetl, měl by jí dát trochu času.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Noc a mlha v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x