Kadet Hornblower

Hornblowerovská sága popisuje v 11 dílech na osudu námořního důstojníka Horatia Hornblowera celou nelsonovskou éru Královského námořnictva Velké Británie. V tomto prvním dílu zahajuje Horatio Hornblower svou pozoruhodnou kariéru jako kadet na palubě řadové lodi H.M.S. Justinian. Nejprve si musí vybojovat své místo mezi kadety a během následných dobrodružství a bitev je zocelen v jednoho z nejpozoruhodnějších nižších důstojníků loďstva. Následovat budou tituly Poručík Hornblower a Hornblower a HMS Hotspur....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469565/big_kadet-hornblower-R8r-469565.jpg 4.915

Hornblower 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány

Vydáno: , Yachting

Mr. Midshipman Hornblower, 1950

Kniha Kadet Hornblower

hanzmb

V rodinné knihovně jsme měli 2 perly. Řadovou loď a Velitele eskadry. Četl jsem je neustále dokola. Co také v 60. letech bylo ke čtení? Pak jsem objevil v antiku koncem 70. let S vlajícími prapory. To byl snad zázrak! A po letech se dovídám, jak to všechno vlastně začalo. Tohle tak mít před 60 lety. Tahle série je pro mě bible. I 50 * je málo. A jak jsem byl rozjetý, přidal jsem si i slovenský amatérský překlad Hornblower a kríza. To je poslední nedokončený díl série. Chronologicky čtyřka. Třeba se ještě někdy dočkám i u nás dosud nevydaných dílů.

EvženČihák

Nezbývá mi než opět vyjádřit poděkování panu Františku Novotnému,jehož odborný dohled vždy výrazně prospívá překladu. A nejen u Hornblowera! Díky,Sire!

MartinvonHau
14.12.2021

Šest hvězd z pěti. To je bez diskuze. Vždyť je to Horblower. Série (i když televizní) mě dovedla k lásce k plachetnicím a námořním bitvám. Samozřejmě jsme přečetl díly, které u nás vyšly v dávné době. Ale vždy jsem chtěl číst ten díl, který byl předlohou seriálu. A teď to mám a zažil jsem nekonečnou extázi.
Nic na tom nemění, že zcela objektivně vzato, je Hornblower dost průměrná dobrodružná četba a s romány Patricka O´Briana se nemůže rovnat. Ty jsou mnohem dospělejší a autor Aubreye a Maturina má mnohem detailnější vhled do napoleonské doby. Tohle je ale prostě Hornblower a ten se nezpochybňuje. Děkuji vydavateli, že jsem si mohl tuto knihu přečíst a těším se na další díly. Ale prosím, ať jsou venku rychle.

Milten
16.08.2021

V dětství seriál Hornblower patřil k mým nejoblíbenějším, takže opravdu oceňuji snahu vydat u nás jeho literární předlohu kompletně. Kniha je opravdu hezky zpracována. Kvalitní překlad, mapky k jednotlivým příběhům a velice zajímavý doslov o Královském námořnictvu. Zkrátka jsem rád, že jsem nakladatele mohl koupí knihy podpořit.

Ládja
26.06.2021

Konečně jsem se dočkal. Po tolika letech jsem se konečně mohl začíst do dobrodružství námořníka Horblowera. Děkuji nakladateli a doufám, že bude pokračovat a vydají se všechny zbývající díly.
Popravdě jsem hrozně zmlsán seriálem a tak jsem u některých dobrodružstvích byl zklamán jak dopadla a jak probíhala. Několik oblíbených postav ze seriálu se zde vůbec neobjevuje(vím, že je to obráceně). Proto jen 4* přeci jen seriál je skvělý

JiříŠkorpík
14.06.2021

Dlouho jsem neměl tak krásný pocit z provedení dobrodružné knihy – obrázky, mapky, překlad. Dokážu si představit skutečné náklady na vydání takové knihy a hlavně té práce s tím. Velmi fandím nakladatel ať se podaří vydat celou sérii.
Samotný román se čte velmi dobře a pro milovníky námořních románů obsahuje spoustu detailů ze života na válečné plachetnici a kolem ni.

nero 13
15.05.2021

Knihy o Hornblowerovi jsou stejně jako knihy o Aubreyeovi a Maturinovi
od Patricka O Briana určeny všem milovníkům dobrodružství pod napnutými plachtami, hlavně těch z období Napoleonských válek. Měl jsem už 6 a 7 díl tak si doufám doplním celou ságu, kterou dříve vydávali v podivném pořadí.
Doporučuji i filmovou sérii kde Hornblowera výborně ztělesnil herec Ioan Gruffudd.