jan.para Online jan.para komentáře u knih

Černí andělé - Příběh Waffen-SS Černí andělé - Příběh Waffen-SS Rupert Butler

Čtivě zpracovaná historie Waffen-SS. Jedná se o stručný popis této organizace. O jednotlivých divizích autor napsal zvláštní knihy.

21.07.2023 5 z 5

Černí andělé - Historie zbraní SS Černí andělé - Historie zbraní SS Rupert Butler

21.07.2023 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Klasická Bukowina, u které se pobavíte, trochu zastydíte a dá Vám to pár myšlenek do života. Jinak nic víc.

19.07.2023 2 z 5

V říši zla: Křičící orel za Rýnem V říši zla: Křičící orel za Rýnem Donald R. Burgett

Na můj vkus opět nepřehledné.

19.07.2023 2 z 5

19.07.2023 5 z 5

SS - Hitlerjugend - Historie dvanácté divize SS v letech 1943-1945 SS - Hitlerjugend - Historie dvanácté divize SS v letech 1943-1945 Rupert Butler

Stručně popsána Historie divize waffen SS Hitlerjugend. Autor než by šel Autor do hloubky historie divize, spíše popisuje historické souvislost, ale i tak to není špatné.

19.07.2023 3 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

15.07.2023 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

14.07.2023 5 z 5

Granátníci Granátníci Kurt Meyer

Budu hodnotit jen literární hledisko, ne Kurta Meyera a jeho smýšlení. Jak je kniha napsana se mi velmi líbilo. Autor jasně popisuje vojenské operace a život na frontě. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že kniha neobsahuje ani zdaleka všechno, co autor zažil. Meyer v ní velebí Waffen SS o které dnes víme, že napáchala spoustu zločinů, nebo poukazuje na zabíjení zraněných německých vojaku Rusy a zničení Caen spojenci. Byli to ale Němci, kdo rozpoutali válku. Každý si musí zamést před vlastním prahem, než začne něco hodnotit.

12.07.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

12.07.2023 5 z 5

Jelito Jelito Charles Bukowski

07.07.2023 5 z 5

Cesta do Arnhemu Cesta do Arnhemu Donald R. Burgett

Asi nejslabší díl z celé série. Na můj vkus moc nepřehledné.

03.07.2023 2 z 5

Válčil jsem v poušti Válčil jsem v poušti Richard Zdráhala

Vůbec nechápu tak nízké hodnocení. Kniha je sice napsaná rázným a jednodušším vojenským stylem, ale to mi právě vyhovuje. Autor hezky popisuje své působení v předválečné armádě a jeho odchod do zahraničního odboje a ke Svobodným Francouzům. Jen škoda, že se k knize nedozvíme, jak probíhal autorův život po válce po válce.

03.07.2023 5 z 5

Babišovo Palermo II Babišovo Palermo II Jaroslav Kmenta

Trochu horší, než předchozí díl, ale i tak stále dobré. Nechápu, jak jsme mohli mít toho hajzla jako premiéra.

02.07.2023 4 z 5

Klasika. Mnohem lepší než film.

29.06.2023 5 z 5

Sokolovo 1943 (Sokolovo - První boj / Sokolovo - Nezapomenutí) Sokolovo 1943 (Sokolovo - První boj / Sokolovo - Nezapomenutí) kolektiv autorů

Jedním slovem bomba. Autoři podrobně popisují fungování československého praporu a jeho nasazení na frontě. Čtenář nalezne v knize také mnoho fotografií, medailonky jednotlivých vojáků, nebo statistické přehledy. Cením také pohled na celou bitvu z německé perspektivy.

Skákal pes přes oves Skákal pes přes oves Adolf Dudek

Štuclinka a Zachumlánek Štuclinka a Zachumlánek František Nepil

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Smutné, že tohle bylo naším premiérem a chtělo být i prezidentem.

28.06.2023 5 z 5