Přes krvavé řeky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: československý východní odboj bez cenzury a legend

Poměrně objektivní pohled na účast českých a slovenských vojáků, bojovníků za svobodu naší republiky, v bojích na východní frontě během 2. světové války.

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37860/pres-krvave-reky-37860.jpg 417
Žánr
Literatura faktu, Válečné, Historie
Vydáno, Ostrov
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Přes krvavé řeky

Přidat komentář
tomsk
20. dubna

Knížka, která stojí za přečtení... Například až zde, jsem se dozvěděl o paraskupinách, které byly z SSSR vyslány v roce 1941 do Protektorátu a myslím, že by stálo za to popsat jejich osudy podrobněji.... Na druhou stranu mi vadila autorova citace Suvorova (str. 120) o plánech Rudé armády předejít Hitlera v vtrhnout do Evropy... myslím si, že to je jen konstrukce, které soudný člověk nemůže věřit s ohledem na rychlost postupu Němců, téměř absolutní zmatek Rudé armády na počátku války....

Akula
15. února

Východní odboj byl nejdříve heroizován, po roce 1989 zatracován. Málokteré historické události s sebou nesly propagandistické pozlátko tak jako působení Československého vojska na východní frontě. O tom jak to bylo doopravdy bez cenzury a legend, jak zní podtitul knihy si můžete přečíst právě zde. Přitom boj našich vojáků na východní frontě, jejich touha a odhodlání osvobodit svou Vlast od okupantů žádné pozlátko nepotřebuje. I zde naši vojáci uspěli se ctí. Bohužel už zde byl znát stín nastupujícího režimu a mocenské zájmy Sovětského Svazu tomu velmi napomáhaly. Kniha parádně čtivá od začátku do konce.

rlupinek
04. února

Myslím, že se jedná o velmi poučnou knihu, zejména pokud se jedná o úloze Sovětského svazu ve 2. světové válce a osvobozování Evropy. Místy opravdu smutné čtení...

MMacicekk
13.12.2017

Jelikož se jedná o literaturu faktu, kterou navíc napsal erudovaný člověk, nemám pochyby o pravdivosti a autentičnosti této publikace. Informace v knize obsažené byly pro mě novinkou ve všech směrech, neboť jsem se o československý východní odboj nikdy blíže nezajímala, což dnes považuji za chybu. Pokud se zajímáte o druhou světovou válku a zároveň byste se rádi dozvěděli víc o českých a slovenských dějinách, které napsal sám život, neváhejte a tuto publikaci si nenechte ujít.

vitavita
10.03.2012

Podtitulek knihy vystihuje obsah: československý východní odboj bez cenzury a legend.