jan.para jan.para komentáře u knih

1. československá divize ve Francii (1939-1940) 1. československá divize ve Francii (1939-1940) Tomáš Jakl

Velmi podrobná historie naší divize ve Francii obsahující mnoho zajímavých informací o vzniku jednotky, nasazení na frontě a evakuaci do Velké Británie. V publikaci nalezneme mnoho fotek, map a přehledů.

01.01.2022 5 z 5

Zbylo nás devět Zbylo nás devět Jiří Osolsobě

Jedna z nejlepších knih napsaná přímo pamětníkem bojů.

26.12.2021 5 z 5

Tibetská kniha o životě a smrti Tibetská kniha o životě a smrti Sogjal Rinpočhe

Kniha je velmi složitě napsána. Stačí si přečíst 2 stránky a musí jí odložit. Čtenář v ní nalezne mnoho filozofických myšlenek, které určitě stojí za zvážení.

24.12.2021 5 z 5

Útěky a návraty Útěky a návraty Jiří Šolc

Podrobně zpracovaný životopis Bohumila Laušman obsahující mnoho fotografií a dobových dokumentů. Zajímavý je i pohled do osobního života Bohumila Laušmana.

24.12.2021 4 z 5

Tajné projekty luftwaffe stíhači 1939-1945 Tajné projekty luftwaffe stíhači 1939-1945 Walter Shick

Velmi zajímavé čtení pro všechny fandy letectví.

22.12.2021 3 z 5

Rychlá rota v nebezpečí Rychlá rota v nebezpečí Walt Disney

Oblíbená kniha, když jsem byl malý :-)))))

22.12.2021 5 z 5

Generál Fajtl: Slovem historika, rodiny a objektivem fotografů Generál Fajtl: Slovem historika, rodiny a objektivem fotografů Jiří Rajlich

Velmi obsáhlý životopis Františka Fajtla. Čtenář v něm dozví i spoustu informací z jeho osobního života od jeho dvou dcer a manželky.

15.12.2021 5 z 5

Jediný československý maršál Jediný československý maršál Jiří Rajlich

Nádherná kniha popisující životní osudy generála Karla Janouška.

Z Donína do oblak Z Donína do oblak František Fajtl

Krásná kniha o dětství a dospívání Františka Fajtla.

Dva údery pod pás Dva údery pod pás František Fajtl

Dva údery pod pás, aneb jak se soudruzi "odměnili" hrdinům.

Na nebi hrdého Albionu - část 7 Na nebi hrdého Albionu - část 7 Jiří Rajlich

Geniální dílo Jiřího Rajlicha, která popisuje nehody našich letců ve Velké Británii od těch malých, až k těm smrtelným.

Deník stíhače Deník stíhače Stanislav Fejfar

Sonda do duše mladého kluka, který se rozhodl bojovat se zlem. Nádherné čtení.

Kočičí oči Kočičí oči Jiří Rajlich

Kniha popisuje činnost čs. nočních stíhačů ve Velké Británii. Kniha je rozdělena do kapitol dle jednotlivých perutí, kde letci působili s popisem jednotlivých sestřelů. V knize nalezneme mnoho fotografii a přehledů.

Na nebi sladké Francie. 1. část Na nebi sladké Francie. 1. část Jiří Rajlich

Geniální dílo Jiřího Rajlicha, která popisuje činnost našich letců ve Francii v letech 1939 - 1940.

Na nebi sladké Francie. 2. část Na nebi sladké Francie. 2. část Jiří Rajlich

Geniální dílo Jiřího Rajlicha, která popisuje činnost našich letců ve Francii v roce 1940.

10.12.2021 5 z 5

Na nebi hrdého Albionu 1945-1946 - část 6 Na nebi hrdého Albionu 1945-1946 - část 6 Jiří Rajlich

Geniální dílo Jiřího Rajlicha, která popisuje činnost našich letců ve Velké Británii v letech 1945 - 1946.

10.12.2021 5 z 5

Na nebi hrdého Albionu 1944 - část 5 Na nebi hrdého Albionu 1944 - část 5 Jiří Rajlich

Geniální dílo Jiřího Rajlicha, která popisuje činnost našich letců ve Velké Británii v roce 1944. Publikace obsahuje mnoho fotografií, profily letců a také popis velkého útěku.

Esa na obloze Esa na obloze Jiří Rajlich

Kniha popisuje osudy čs. stíhacích es v době druhé světové války, popisy soubojů a také samotnou problematiku počítání sestřelů.

10.12.2021 5 z 5

Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače Jiří Rajlich

Nádherně zpracovaný příběh Josefa Františka. Autor se nepokouší o seznaze, ale předkládá čtenáři fakta.

09.12.2021 4 z 5

Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Jiří Hájek

Jednu hvězdičku dávám za komentář od Jiřího Hájka.

07.12.2021 1 z 5