Zbylo nás devět

Zbylo nás devět

Dokumentární svědectví bojové činnosti československého vojenského letce, telegrafisty a pilota 311. čs. bombardovací perutě, která se zformovala v Anglii.
2. vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33420/zbylo-nas-devet-33420.jpg 4.632
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Naše vojsko

SarahO

Ano celá rodina je pyšná na Jiřího Osolsobě...ale to že emigroval je smutné opět inteligence odešla za hranice.... Šárka Osolsobě

brtak
08.10.2015

Z knihy si lze jednoduše představit, jaký byl obyčejný i válečný život hrdinů, kteří bojovali u 311., kdy smrt číhala na každém rohu a nemuseli jste být zrovna ve vzduchu

Bear Reader
27.12.2013

Jedna z báječně napsaných knih o našich letcích u RAF. Máme být na co pyšní. O to smutnější je, co čekalo tyto hrdiny po návratu domů. Nemělo by se zapomínat ani na jejich hrdinství, ani na to, jak se k nim zachoval režim.

fan_tomas
23.03.2013

Opravdu povedená kniha o Československých letcích v RAF. Člověk musí být hrdý na tyto válečné hrdiny z 311. bombardovací perutě.

yelcin
03.12.2012

Jiří Osolsobě je vojnový hrdina a ja skladám klobúk dolu .Idú mi zimomriavky po chrbte ,keď čítam za akých podmienok absolvovali nálety nad Nemecko, ale on to celé prežil!!!
Jedinú vec mu závidím a to , že sa pravdepodobne narodil pod šťastnou hviezdou , pretože napriek tomu ,že žil v hroznej dobe - on to ako jeden z mála prežil.

Dera
27.08.2012

Tuto knihu jsem četl na vojně,abych zabil nudu.Musím uznat,že se jí to povedlo.Od začátku do konce velmi poutavý příběh vojáka, který utíká z okupovaného Československa a po strastiplné několik měsíců dlouhé cestě nakonec končí v Anglii,kde vstupuje do RAF a zapojuje se do války proti Německu.

Bránolog
03.04.2012

Spolu s Bufkovým "Bombardérem" asi nejlepší kniha, která byla o čs. válečných letcích napsána.