Dva údery pod pás

Vzpomínky bývalého západního letce se soustřeďují na osudy bojových přátel a spoluvězňů v táboře nucených prací v Mírově na počátku 50. let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26064/dva-udery-pod-pas-26064.jpg 4.330

Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno:, Dita

tomvall
21.11.2017

Obsahem silná kniha, formou poněkud slabší. Ale z úcty k autorovi, plný počet.

wena
07.11.2016

Že komunismus nebyl dobrý a přívětivý už víme dávno. To co zažíval hlavní hrdina na Mírově je na pováženou a jen proto že přežil a nepadl v druhé světové válce.
Druhá část knihy právě z Mírova je ta záživnější až děsivá.
Utkvěl mě citát z knihy přirovnání minulého režimu.
Co slovo , to lež , co slib , to podraz , co čin , to násilí .

romikp
02.12.2015

Popis počátku války je popsán stroze (zde doporučuji Boje a návraty), za to pobyt na Mírově, a "odměny" režimu, jsou popsány barvitě - více než hořké čtení :(
Nejde jinak, než smeknout nad touto ikonou naší vojenské historie.

Kniha je znatelným podkladem pro Svěrákův Tmavomodrý svět.

deiwi
03.05.2015

Opět menší zklamání, pan generál vypráví na můj vkus až příliš obecně. Paradoxně se mi nejvíce líbila část z komunistického lágru, kterou Fajtl podává velice sugestivně.

SalomeH
29.04.2015

Už dlouho mě žádná knížka nezasáhla jako tahle.

Aequis
26.05.2014

Knížka mě dost šokovala. obdivuju Františka Fajtla - a všechny ostatní - že o tom, co prožili dokážou mluvit s takovým nadhledem. Nechápu, jak mohli komunisti TOHLE udělat lidem, kteří bojovali za naši zemi.

Donatello
07.03.2013

Při čtení dostávám nepopsatelný vztek na ty d***y rudý, takovýhle chování k hrdinům, doufám že všichni ( ty rudý ) zemřeli v bolestech!

fan_tomas
21.01.2013

Opravdu povedení kniha. Musím souhlasit s kolegou (komentář pode mnou), že někdy běhá až mráz po zádech co dovedli ty komunistické bestie.
Výstižná píseň od skupina Patria - Nebeští jezdci: http://www.youtube.com/watch?v=BLfz-EwPO1c

bikerbm
31.05.2012

Myslím,že jedna z nejpůsobivějších knih pana Fajtla.Memento,při kterém běhá až mráz po zádech,jak se bývalý komunistický režim choval k opravdovým hrdinům kteří dokázali nasadit svoje životy v boji za svobodu své země.

František Fajtl

František Fajtl