Tajné projekty luftwaffe stíhači 1939-1945

Tajné projekty luftwaffe stíhači 1939-1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225111/bmid_tajne-projekty-luftwaffe-stihaci-19-225111.jpg 5 5 3

Tato kniha představuje několik tajných projektů německých stíhaček, vyvíjených za druhé světové války, zvláště přechod od konvenčních letounů s pístovými motory k vysoce výkonným proudovým letounům. Je ovšem pravdou, že jen málo z nich se dostalo z prken konstruktérů do výrobních hal, hlavně kvůli extrémní časové tísni konce války. Avšak mnohé z nich se po roce 1945 vynořily jako americké, britské nebo ruské projekty. A tak ušetřily spojencům miliardy na vývojových pracích a vlastně přivedly mezinárodní vojenské i civilní letectvo do budoucnosti. Vynikající barevné nákresy v této knize ozřejmují, jak by bývaly moderní německé stíhačky vypadaly.... celý text

Literatura naučná , Vojenství

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Geheimprojekte der Luftwaffe, Jagdflugzeuge 1939-1945

jan.para
jan.para
22.12.2021 3 z 5

Velmi zajímavé čtení pro všechny fandy letectví.

Eicherik
Eicherik
08.11.2020 5 z 5

Základní kniha pro fanoušky tzv. Luftwaffe 1946. České vydání je moc pěkně zpracované. Jelikož vlastním i to německé, tak mám možnost srovnání. Německé je na křídovém papíře a české má praktičtější formát a kresbu i na deskách knihy. A potvrzuji to, co se píše v anotaci. "Vynikající barevné nákresy v této knize ozřejmují, jak by bývaly moderní německé stíhačky vypadaly." Zbývá jen doufat, že někdy dojde i k vydání druhého dílu, který se věnuje bombardérům.

pavel80
pavel80
18.10.2015 5 z 5

Pro letecké fandy velmi zajímavá kniha.

Luftwaffe (Německo) tajné zbraně stíhací letouny tajné projekty a zbraně Třetí říše raketové zbraně Luftwaffe 1946

Autorovy knížky

2003  92%Tajné projekty luftwaffe stíhači 1939-1945