Jamal Jamal komentáře u knih

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Velká bitva mezi dobrem a zlem, ve které dobro vítězí za cenu velkého utrpení a ztrát.Geniální.

22.07.2013 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Velice povedená kniha. Snad první kniha, u které mě při čtení bolely nohy :)

31.03.2013 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Myslím že svět je perfektní :), ale to že jsem všechno věděl dopředu mi kazilo zážitek.

29.06.2013 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

První díl trilogie je ze všech tří nejhezčí. Všem, kteří si jej chtějí přečíst doporučím si předem přečíst "Hobit, cesta tam a zase zpátky". Na tuto knihu se totiž Společenstvo prstenu často odkazuje.

20.06.2013 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Podle mě výborná kniha. Čtivé a poutavé vyprávění o procesech, které zničily spoustu lidí a rodin..

29.09.2013 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Pistolník je důstojným počátkem strastiplné cesty jednoho z mých nejoblíbenějších knižních postav vůbec. Roland z Gileadu. Už to jméno na mě dýchne tajemnem a dobrodružstvím.Vřele doporučuju všem knihomolům - fanoušci Kinga mají přednost!

28.04.2013 4 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

1.Nekuřáci a.s - Učinný způsob jak přestat kouřit,velmi učinný.
2.Na dobrou noc - Pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nevyplácí!!!!
3.Bojiště - Skvělá dětská hračka skrývající v sobě smrtící možnosti.

03.02.2011 4 z 5

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Příběh je krásný. Ale kniha se mi četla špatně. Ale to nějak nevadí, protože je opravdu Dobrá.........

24.04.2015 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Zavěrečný díl temné věze,nu co dodat ,prostě skvěle sai Kingu :D

17.07.2014 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Ke konci kniha vyvolává ještě více otázek než na začátků.Další úžasná kniha z této série.

23.01.2014 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Lidstvo si způsobí svou zkázu. Jak aktuální a pravdivé.

03.11.2013 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Tuhle knihu vystihuje jen asi jedno slovo "super" ...

17.06.2013 5 z 5

Tolkien... Co vám budu povídat. Myslím, že Hobita by si měl přečíst každý, protože kdo nepřečte... prohloupí !!! :-)

05.06.2013 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Druhý díl Temné věže úzce navazuje na díl první. Na konci prvního dílu usíná Roland na pobřeží Západního moře a na začátku druhého dílu se probouzí, je napaden a zraněn. Roland spalovaný horečkou postupuje podél pobřeží a nachází troje dveře. Dveře do současných světů, odkud si do Středosvěta přivádí nové společníky, kteří ho budou provázet na dlouhé cestě k Temné věži. Tři vyvolení jsou rozhodně důstojným pokračováním Pistolníka. Je lhostejno, jestli se děj odehrává v tajemné Středozemi, nebo třeba v letadle - ve světě, který dobře známe. King je výborný vypravěč a dokáže si udržet čtenářovu pozornost od první až do poslední stránky.

17.05.2013 5 z 5

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Dobrá knížka,místama jsem se zasmál :D doporučuji

02.03.2013 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Klasická pohádka napsaná mistrovým nezaměnitelným rukopisem. Dalo by se říct, že je to čtení na "dobrou" noc :).

14.03.2011 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Skvělý příběh, nejvíce obdivuji propracovanost postav (Charlie, John) a prolínání časových úseků. Doporučuju :)

24.02.2011 5 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Klasické a přitom originální

24.01.2011 4 z 5

Honza Králem Honza Králem Jan Alda (p)

Klasika ,moc pěkně napsáno. Čtení na dobrou noc dětem

04.04.2020 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Vůbec nechápu tuto knihu ,podle mě nejslabší díl série.Strašně neucelený celek.Vše zamotané.

15.05.2014 4 z 5