Dvě věže

Dvě věže obálka knihy
Mé hodnocení:

Nechte se okouzlit strhujícím příběhem kouzelného prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávné Středozemi. Přidejte se ke Společenstvu prstenu, složeného z hobitů, lidí, kouzelníka, elfa i trpaslíka, kteří se vydávají do země Mordoru s jediným cílem – zničit kouzelný prsten a tak porazit moc Sarumana, pána zla. Společně s nimi prožijete mnohá dobrodružství, stanete se svědky nelítostných bitev a navštívíte kouzelné kraje, kde se setkáte s obry, draky a dalšími dobrými i zlými kouzelnými tvory. Dotisk tohoto vydání, se stejným ISBN i obálkou, proběhl v roce 1999 a v roce 2002....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29869/pan-prstenu-dve-veze-geI-29869.jpg 4.75900

Pán prstenů 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Mladá fronta

The Two Towers, 1954

Kniha Dvě věže

Kutcho
předevčírem

Dve veže boli napísané rovnako dobre a pútavo ako Spoločenstvo prsteňa, avšak pri tejto knihe bolo až moc očividné, že sa jedná o časť celku, pretože kniha nemala ani začiatok a ani koniec. Iba niekde začala a niekde skončila. Samozrejme Pán prsteňov ako príbeh je výborný, ale táto kniha sama o sebe nemá takú silu, a nie sú v nej ani také silné emócie, príbeh a dobrodružstvo, ako napríklad aj pri už spomínanom Spoločenstve prsteňa. Najmä v prvej polovici knihy pri Gandalfovi a spol. mi pripadalo, že sa tam udiali 2 väčšie veci, inak to bol iba slabší odvar. Príbeh Sama a Froda bol trochu pestrejší, ale tomu tiež dopomohol záver a samozrejme postava Glocha. Pri čítaní som taktiež rozmýšľal nad tým, prečo je Frodo hlavná postava. Pripadalo mi, že viac prestoru tu dostáva Sam, a rozhodne je aj zaujímavejšou postavou s väčšou hĺbkou. Frodo by sa dal ospravedlniť ťarchou prsteňa, ktorý so sebou nosí ako aj pár zraneniam, ale aj tam nepríde, že by toho veľa urobil. Stále mu pomáhajú ostatní, najmä Sam.
Kniha bola ale fajn a som zvedavý, aký bude záverečný diel.

tami1

Dokonalé!

Geniálně vybudovaný svět fantasy, který mě zcela pohltil. Autor dokáže upoutat svým svébytným pojetím a bezbřehou fantazií.

Nádherný jazyk - velká poklona překladateli. Duše se při čtení tetelí blahem.

ElleNora

Přijde mi, že pomalu propadám celé trilogii. Sice se v názvech všech míst ztrácím, ale mám slabost jak pro Froda, tak pro celé společenstvo.
Líbilo se mi, jak příběh po rozpadu skupiny pokračoval, a že nás autor nechal v nevědomí, co se stalo s Prstenem, po dlouhou dobu. Efekt se dostavil - kniha byla velice napínavá.
Zmínila bych ráda postavu Stromovouse, jehož činy hrály velkou roli. Co se týče Gluma, věřím, že ten bude ještě dlouho důležitý. Zajímalo by mě, nad čím musí přemýšlet. Samotné mi kniha dala zabrat.

Filmová zpracování jsem odložila až na dobu po přečtení trilogie, takže nemám s čím srovnávat. Akce mi v knize nechyběla.

Vera Silent

Pred lety byly Dve veze muj nejmene oblibeny dil z trilogie, ted se mi libil vice nez prvni dil. Postava Faramira je v knize jeste skvelejsi nez ve filmu a take se mi vice zamlouval knizni Sam nez filmovy. Ve filmu je mezi Frodem a Samem rozepre, ktera v knize neni a me to tak pripada logictejsi, protoze jejich pratelstvi je zkratka jedinecne. Frodo by se se Samem jen tezko tak snadno rozhadal a i kdyby, Sam by se od nej nehnul. Jsem zvedava, jestli se mi tetokrat 3. dil bude libit jeste vice.

vmatusko

Frodo a Sam pokračujú ďalej smerom do Mordoru - zbaviť sa prsteňa. Cestou stretávajú Glocha, ktorý ich celou cestou sledoval. Pomáha im nájsť správnu cestu.
Cesta sa pre hobítov stáva veľkým dobrodružstvom. Neustále opatrne putujú, zažívajú veľké dobrodružstva, ktoré sú aj nebezpečné.
Som zvedavý na poslednú časť...

LEGACY

Čím víc se kniha chýlí ke konci tím víc vás mocná Tolkienova slova přikovávají ke Středozemi, kde slovo k slovu ladí jak verše nejslavnějších poetů, byť občas líčí Glumovi rozpolcené monology plné záště a zrady, zběsilé Urukhaje vrhající se přes hradby, či šerost v tunelovém doupěti Oduly.
Pasáže s Frodem se čtou moc hezky a Tolkien byl skutečným čarodějem, ať už měl špičatý klobouk nebo ne! Krásná mysl - krásný svět.

hnatlubo

Mistrovské dílo, a teď se vrhám ještě na Návrat krále.

Luigi1

Zde v tomto díle sledujeme cestu pana Froda a jeho služebníka Sama s prstenem.Společenství prstenu,muselo být zničeno aby jiná splečestva se dostala k moci,jako v téhle době.Uvidíme jak to vše dopadne a zda se panu Frodovi a jeho sluhovi Samvědovi podaří splnit poslání které si řekli,že to dotáhnou až do konce.