Jakubadavid Jakubadavid komentáře u knih

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Super čtení. Tato knížka byla od této autorky první, která se mi opravdu moc líbila a četla jsem ji jedním dechem. Ani prvky nadpřirozena mi nevadily.

02.09.2022 4 z 5

Mrazivá krutost Mrazivá krutost Caz Frear

Super, na Cat si musím trochu zvyknout, ale to nevadí. Cat a Lu, jako otec a dcera tvoří pěkně duo. Každopádně zapletený děj byl rozpleten a závěr vypadá nadějně. Snad se dočkáme dalšího dílu.

27.06.2022 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

3.dil této série mě opět naplno pohltila. Byla to jízda. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo to teda tahá za nitky. Četla jsem jedním dechem. Poe je další z detektivů, který mi velmi přirostl k srdci.

15.06.2022 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Skvělý 2.díl. Knížka se četla sama. Dvojice Poe a Tilly jsou velcí sympaťaci. Rozhodně stojí jejich příběhy za přečtení! Už se těším na další díl.

12.04.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zajímavé čtení, v průběhu knížky jsem už sice měla svá podezření, ale závěr byl dobře napsaný. Ne, že by mi tedy hrdinové nějak prirostli k srdci.

09.03.2022 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Po sérii s Erikou trochu jinak psané , i jiný žánr. Ale nemůžu říci, že by mě to nebavilo. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst, ale pak už to šlo samo. Je to malinko růžová knihovna, ale přečtu si i 2. díl, ať vím, jak to dopadne.

24.11.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Další kniha teto autorky přečtena. Ne, že by se mi příběh vysloveně nelíbil, ale je pravda, že dam asi raději přednost Kingovi.

13.11.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Osobně jsem od této knížky čekala víc. Ač byl začátek nadějný, tak konec byl za mě prekombinovany. Uvidím, co další díla této autorky.

08.11.2021 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Skvělá knížka, hrdiny mám ráda. Děj se mi asi líbil nejvíc ze všech tří knih. Čekala jsem možná jiný konec, ale jsem za něj ráda.

30.08.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Skvělý příběh, je to trochu děsivé, když máte děti. Každopádně pěkně napsáno, čtivé a jak již pár lidí psalo, možná by to chtělo další díl. A možná taky ne. Každý může přemýšlet nad tím, jak to půjde dál s těmito dvěma děvčaty.

15.08.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další díl s Erikou a byl opět super. Knížka mě opravdu zaujala a vtahla do děje. Už se těším na další díl.

10.08.2021 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Další skvělý příběh z rukou teto dvojice. Doufam, že bude další díl. Konec je takový otevřený, trochu mi z něj běhá mraz po zadech.

12.05.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

1.knížka teto autorky a určitě ne poslední. Líbil se mi mrazivy pocit, ktery ve mně probouzelo prostředí příběhu. Nechtěla bych se ztratit někde uprostřed tmavych lesů s něčím podobným. Dej jsem precetla za dva dny, byl celkem realistický, žádná růžová knihovna. Ale boj o holý život.

06.05.2021 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Další knížka tohoto autora, kterou jsem četla. Neni to úplně můj žánr, ale bylo to příjemné čtení. Ne všechny postavy mi byly sympatické, ale presto měl děj spád. Závěr mě překvapil.

02.05.2021 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Super. Četla jsem i 1.díl, ale tento byl lepší. Hlavni hrdinové mi nevadí, po dlouhé době nějaká kriminalistka, psychoanalitik. Děj byl bravurně zapletený. Tolik brutalnich vražd. Neustale jsem přemýšlela, kdo je tím vrahem. A musela jsem číst, dokud nebyl konec. Bude další díl? Doufám, že ano.

18.04.2021 5 z 5

Minulá provinění Minulá provinění Tami Hoag

Pokud máte rádi ostřílené, statečné detektivy jako já, je tato knížka dobré čtení. Četla se sama, zápletka byla pěkně propracovaná. Závěr vysvětlen.

12.04.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Na tento díl jsem se opravdu těšila. Neříkám, že by mě zklamal, ale je pravda, že předchozí díly se mi líbily více. Každopádně příběh se četl snadno, ale téma bylo ... světem vládne agresivita. Závěr mohl byt trochu více propracovaný, čekala jsme lepší nebo obsáhlejší vysvětlení. Tak třeba v příštím díle? Pokud nějaký bude.

10.04.2021 4 z 5

Prach prachu Prach prachu Tami Hoag

Knížku jsem četla hned po Popel popelu a opět jedním dechem. Závěr?!... nevim, jak vyjádřit, abych neprozradila konec. Děj prolinal přítomnost i minulost, kterou chtěli někteří nechat spát. Hrdinové jsou mi sympatičtí. Určitě se vrhnu na další díl.

05.04.2021 5 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Zdánlivě nesouvisející děje a postavy. Bývalý komisař, penzijonovana komisařka a její nástupkyně opět řeší pěkně zamotaný případ plný lidské krutosti. Bohužel se to ve světě kolem nás opravdu děje. Další dobrá krimi této série.

14.02.2021 4 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Téma migrantů, chudoby a ziskavani peněz za každou cenu je velice aktualni. Knížka se mi libila, místy mi přišly postavy až moc empaticke vůči naprosto cizim lidem, ale proč ne. Četla se snadno a závěr byl skvělý. Postavy jsem si casem oblíbila, zvláště Toma- starší mrzuty muž s velkým srdcem a citem pro spravedlnost.

09.02.2021 4 z 5