Jajiinka Jajiinka komentáře u knih

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Hodnocení 4⭐/5⭐

Kniha je v pevné vazbě a jeho přebal mě moc zaujal. Takže obálka splnila svůj účel, vypovídá něco o knize, a navíc vypadá bezvadně. A rtěnku „revenge“ bych si určitě pořídila, miluji takové barvy rtěnek! ????

Teď k příběhu, je to volné pokračovaní příběhu Zlatá klec, ze série Faye. Tato kniha je o sesterství a pokání, o dramatu a manipulaci. A co je nejdůležitější je o tajemství, zradě a pomstě. Fayin bývalí manžel je uvězněn ve vězení, kam ho nechala uvěznit ona sama. Odpykává si tam trest za smrt jejich dcery, která je ovšem na živu v Italii ale Faye to tají. Je toto její jediné tajemství? Její společnost jménem Revenge, je velice úspěšná, ale ne všichni to Faye přejí. Jen díky skupince věrných žen, které se spolčili za zvláštních okolností dokáže Faye chránit své milované, a i svůj majetek.

Kniha se mi moc líbila a moc dobře se mi četla. Je o silné ženě, která ovšem dokáže využít svých předností. V knize se mi moc líbili útržky z minulosti, bylo to moc zajímavé a knihu to ozvláštnilo. Navíc jsem byla vždy napjatá, jak to bude pokračovat. Par nelogických věcí jsem tam ovšem objevila proto dávám knize 4hvězdy. Je to pohodová četba, která vás nutí číst tak dlouho dokud knihu nepřečtete celou. A i nějaká ta romantika tam nechybí.

16.11.2020 4 z 5

Jizva Jizva China Miéville

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tato kniha se odehrává v geniálním „možném“ světě Bas-lagu. Hrstka cestovatelů a skupina vězňů a otroků, jejíž těla jsou přetvořena se plaví na zaoceánské lodi novokrobuzonské kolonie Nova Esperium. Právě mezi cestovateli je naše hlavní postava jménem Bellis Chladnovíno. Její kroky na tuto zaoceánskou loď vedou hlavně z toho důvodu, že utíká před hrozným trestem ze svého rodného města - Nového Krobuzonu. Její výhodou je, že je to talentovaná lingvistka, jejíž tlumočnické služby jí napomáhají. Její útěk z milovaného města je doprovázen smutkem a strachem, je totiž bývala milenka vědce Izáka Dana der Grimnebulina, který v městě rozpoutal pravé peklo. Nyní její plán zahrnuje sžít se s novými kolonisty, dokud nebude bezpečné se vrátit zpět. Ovšem co Bellis neplánovala bylo to, že ve Vzdutém oceánu jejich loď přepadnou piráti. Popraví posádku a ostatní odvezou na Armadu, což je město postaveno z vraků lodí a je obrovské. Této plovoucí mocnosti vládne dvojice zvaná Milenci. Dozví se někdy Bellis jejich opravdová jména? Všichni zajatci dostanou na Armadě práci, a dokonce i lidé co jsou přetvořeni a byli vězeni jako otroci. V tomto městě jsou si všichni rovni ať už lidé, upíři, přetvoři, kaktusíci nebo raki. Důležité je, že nikdo nesmí město opustit. Bellis zajetí nesnáší vůbec dobře, je zahořklá a osamělá i když vykonává práci jako knihovnice, což ji je velmi blízké, protože ona sama již pár knih napsala. Díky tomu, dokáže vynášet informace o úmyslech Armady. Díky své znalosti mnoho jazyků se stane elitou lidí, kteří jsou poslání na úkol získat informaci o avankovi. Kdo je Avank? Podaří se jim odpověď nalézt u amorfních tvorů – děsivých bytostí, jež mají zajímavé družky?

Jako první musím napsat, že je to volné pokračovaní knihy Nádraží Perdido, ze série Svět Bas-lagu. Přiznávám, že první díl jsem nečetla a vůbec to nevadilo. Každopádně mám v plánu si časem tento díl určitě přečíst. Kniha JIzva je jedno velké kompaktní dílo. Svět je úžasný a spisovatel se opravdu vyřádil na tvorbě ras a netvorů. Jako vždy musím u tohoto spisovatele vyjádřit naprostou spokojenost s jeho dokonalou fantasii. Ovšem musím přiznat, že nedostane plný počet hvěz a to z důvodu velice těžkého čtení. Některé věci tam byli až moc prodlužovaní a kdyby kniha měla méně stran byla by určitě stravitelnější. To ovšem neznamená, že by musela být lepší. Každopádně to není kniha, kterou byste měli za víkend přečtenou. Svět je tak rozsáhlí a spisovatel tak barvitě vše líčí, aby vás dostal do děje až jsem se občas ztrácela. Pocity postav a jejich psychologie je hezky popsaná, a dokonce i jména jsou zapamatovatelná. Což je asi díky kreativnímu překladu od Milana Žáčka. Také musím vyzdvihnout, že je kniha proložena ilustracemi, které nám mají přiblížit fantazii autora. Ilustrace obálky je velice zajímavá a kniha celkově velice kvalitně zpracovaná. Kniha se mi opravdu líbila byla plná dobrodružství, objevování a napětí a manipulací. Určitě doporučuji.

15.11.2020 5 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Hodnocení 4⭐/5⭐

Kniha je v pevné vazbě a má moc hezký přebal.

Tento příběh je o Laurii, která si je jistá, že na první pohled se člověk zamilovat nemůže. Ovšem jednoho šedivého prosincového dne, když jede po těžké práci konečně domů si všimne z okna autobusu muže. Muže, který si ji záhy všimne taky a jejich pohledy se do sebe vpíjí… tento magický okamžik, který trvá sotva několik desítek vteřin se mezi nimi odehrává němá konverzace. Vzápětí autobus odjíždí a Laurie za sebou zanechává svou životní lásku na první pohled. Je jí jasné, že toho blonďáka se zelenomodrýma očima již nikdy neuvidí. Přesto jej celý následující rok hledá, na každé zastávce, v kavárně. Po neustálém neúspěchu ho najít, se jí její nejlepší kamarádka Sára pokouší přemluvit ať na něho zapomene. Dokáže ho Laurie vytěsnit z hlavy? Schválí Laurie nového přítele své kamarádky Sáry?

V této knize se odehrává 10 let plných přátelství, lásky a zlomených srdcí. Je to osvěžující příběh, který má krásný konec. Příběh se mi moc dobře četl a zamilovala jsem se do stylu psaní autorky. Je sice pravda, že občasné klišé tam nechybí a příběh je povětšinou docela předvídatelný. Ale je to romantika, jak má být. Jde vidět ten psychický vývoj po dobu deseti let u všech hlavních postav. Je to příjemná četba na zimní večery a určitě bych to doporučila jako super vánoční čtení. Musím přiznat, že u této knihy jsem se smála a byla občas i na rozpacích. Říkala jsem si, jak to vlastně autorka ukončí? Tento šíleně propletený romantický děj. A konec byl samozřejmě krásný a láskyplný. Také se mi tam líbili občasné narážky na jiné knihy či filmy, hlavně tedy „Pomáda“ je jeden z nejoblíbenějších. Určitě si knihu zase někdy přečtu.

07.11.2020 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Hodnocení 4⭐/5⭐

Kniha oblíbené americké spisovatelky, která má zase krásnou obálku.

Tento příběh je pokračováním série Selekce, ovšem tentokrát nebude ústřední postavou Amerika a její láska k Maxonovi. Tento příběh je o jejich prvorozené dceři Eadlyn, která se má jednou stát královou. Princezna odmalička poslouchala vyprávění, jak romantické bylo, když se rodiče potkali a zamilovávali se. Ona ovšem nemá touhu opakovat stejný příběh jako oni. Ona jako budoucí vládkyně ovšem o svém osudu rozhodovat nemůže, proto jsou její jakékoliv protesty bezpředmětné. Kvůli rozruchu okolo rebelů, se rozhodnou její rodiče, že Eadlyn podstoupí selekci. Vybere si princezna svého budoucího chotě?

Na tuto knihu jsem se opět moc těšila. Tentokrát ovšem musím přiznat, že kvalita knihy šla trochu dolu. Ale bylo fajn se vrátit do tohoto fantasy světa. Selekce je stejná a přitom jiná. Princezna do toho jde s tím, že chce otrávit mysl každého z chlapců. Zezačátku mi Evelyn přišla jako rozmazlená holka, co má v životě vše. Ovšem je to opravdu tak? Ke konci jsem ji už začínala chápat a snad se mi zbytek její osobnosti odhalí v dalším díle. Nepokoje rebelů a snaha Maxona to řešit je obtížná ale knihu to oživí. Je opravdu zajímavé sledovat chlapce, jak se snaží získat srdce „ledové královny“. Teším se jak příběh bude pokračovat.

22.10.2020 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Je to fantasy kniha, která má krásný přebal a je v pevné vazbě.

Příběh navazuje na knihu Selekce z roku 2014 (viz. předchozí příspěvek). V zámku z třiceti pěti dívek, zůstalo již jen šest. A těm se nyní říká Elita. Ovšem jen jedna se může stát ženou prince Maxona a princeznou Illey. America si pořád není jistá, kde leží její srdce. S princem Maxonem se nechává unášet vlnou lásky a jediné její přání je být jeho. Ovšem, kdykoliv narazí na Aspena, který vykonává práci strážce v paláci, připomene ji její starý život a to čím chtěla být. A navíc společný život, který si spolu plánovali se nedá jen tak zahodit, ještě když sám Aspen o ní bojuje. Čím je dívek míň, tím větší úsilí stojí boj o Maxona.
Zrovna když se Amerika konečně rozhodne, náhlá ztráta milované osoby ji donutí zase začít pochybovat. Mezí tím co přemítá nad svou budoucnosti, agresivní rebelové odhodlání svrhnout monarchii nabývají na síle. Přežije Selekce nevraživost rebelů?

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Selekce, tudíž předchozí díl mě moc bavil a tato kniha mé očekávání naplnila. Je důležité zmínit, že tyto knihy nejsou nějaké těžké počteníčko. Je to oddechová četba, která ve mě vyvolala emoce všeho druhu. Dokonce i slza ukápla. Co mě občas štvalo, byla nerozhodnost Americy. Ale chápu, že v důležitých věcech je těžké se rozhodnout a tím si "zavřít dveře" k jiným možnostem. Ono celkově v životě, je jednoduché se rozhodnout pro něco (někoho), těžké na tom je to, že to druhé ztratíme. Mě samotné, dělá problém se rozhodovat, ať už v maličkostech nebo důležitých věcech. Takže v tomto se s hlavní hrdinkou ztotožňuji. Příběh mě opravdu bavil a knihu jsem přečetla za jeden den.

Hodnocení 5⭐/5⭐

14.10.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Je to fantasy kniha, která má krásný přebal a je v pevné vazbě.

Příběh je o holce jménem Amerika. O ní a o dalších 34 dívek, které byly vybrány do Selekce. Většina z nich to bere jako životní šanci. Příležitost k útěku od obyčejného života, do kterého se narodily. Najednou jsou na cestě do paláce a těší se na nový život. Na to být obklopeny světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. A tohle všechno má jeden jediný cíl. Dobýt srdce prince Maxona. Soutěžit o jeho pozornost. Ovšem pro Ameriku Singerovou je Selekce noční můrou. Co se teď stane s její tajnou láskou Aspenem? Který je o kastu níž, než ona sama. Vše se ovšem postupně mění, když Amerika poznává pravou tvář prince Maxona. Najednou začne zpochybňovat všechny plány které měla. Dokáže od prince Maxona odejít?

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Je to opravdu vynikající svět a vždy se k této knize ráda vracím. Obyčejná holka, pátá, která má předurčené hrát na hudební nástroje. Ale co když se má najednou stát první? Samozřejmě je pravda, že občasné chování hlavní hrdinky je o sebezapření a respektu k „bývalé“ lásce Aspenovi. Takže parkrát opravdu těžko pochopitelné. Kniha je plná emocí a lásky, touhy, ctižádosti, přátelství a také smutku a pochyb. Romantika, jak má být! Svět dokonalý, kasty, vzpoury, televizní štáb, přetvářka, láska.

14.10.2020 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Hodnocení 4⭐/5⭐

Máme tady dodatek k sérii Selekce. Kniha Šťastně až navěky je kniha v různých časech z pohledu různých lidí. Kniha je v pevné vazbě a přebal je opět krásny!

Kniha je souhrn vyprávění postav.
V první části knihy je královna Amberly. Vlastně v té době královou ještě nebyla a ani netušila, že by se jí jednou mohla stát. Byla prostě jen čtvrtá, která se zamilovala do prvního.
Další část je věnována princi Maxonovi. O jeho kamarádce, která ho milovala. O tom, že princ Maxon nebyl pán svého osudu, rozhodoval vždy jeho otec.
Další část příběhu nám odhaluje, co dělal Aspen po odchodu Ameriky do paláce a poté jeho službu v paláci. Bojoval o svou starou lásku tak dlouho až potkal novou.
A také část příběhu, kdy Marlee se mohla zaslíbit princi, ale její srdce již patřilo někomu jinému.
Plno dalších bonusových scén a krásné ilustrace.

Tato kniha mě opravdu bavila, příběh postav jsem sice již znala. Ale bylo zajímavé zpětně nahlédnout na již proběhlou situaci, očima někoho jiného. Poznala jsem tak některé lidi i z jiné stránky. Každý si to v hlavě přebírá jinak, než jak to potom ve skutečnosti opravdu vypadá a působí na veřejnost. To ovšem neznamená, že jsou nějaké jejich chyby opodstatněné.
Kniha se mi líbila, díky ní jsem mohla své oblíbené postavy ze série Selekce, poznat ještě blíž . Doslova se do nich vžít.

30.06.2020 4 z 5

Dědici Remiey Dědici Remiey Anna Tausigová

Hlavní postava, Adriena, je siverai – ochránkyně mocného alfího rodu. Je to žena plná síly a odhodlání, která se nebojí čelit výzvám, které před ni osud staví. Autorka si umí text vymazlit a její slovní zásoba je opravdu působivá, což je pro milovníky jazyka pravým potěšením.

Přestože kniha není zcela originální a může se zdát, že některé prvky jsou již známé z jiných příběhů, je “Siverai velmi zábavná a dokáže čtenáře udržet v napětí. Jediné, co bych si přála, je více emocí a romantická linka, která by příběhu dodala další rozměr. Budu doufat, že v dalším díle se této linky dočkáme, protože jde vidět, že si tam autorka nějakou romantickou půdu připravila. Pokud vás zajímá můj názor – mě osobně se třesou kolena z Rowana!!!

________________Celou recenzi najdete v záložce Recenze - Fantasy příběh od české autorky / fantasyscifisvet.com / Janča _______________________________

02.05.2024 4 z 5

Štvanice: Díl první Štvanice: Díl první Nick Spencer

Hodnocení 5/5

Kraven je vykreslen jako nemilosrdný lovec, který se rozhodne vytvořit neuvěřitelný lovecký závod, ve kterém jsou Spider-Man a další hrdinové jeho kořistí. Je fascinující sledovat, jak Kraven zneužívá své bohatství a geniality k tomu, aby zajistil, že lovecký závod dosáhne naprostého vrcholu. Jeho cílem je nejen porazit Spider-Mana, ale také dokázat, že je on sám největším loveckým mistrem.
Perspektiva Black Cat přidává do komiksu hloubku a emocionální napětí. Její snaha o znovunavázání vztahu se Spider-Manem a hledání odpovědí na otázky ohledně jejich minulosti a jejich vzájemného propojení dodává příběhu další vrstvu.

Vizuální stránka komiksu je nádherná. Ilustrace od talentovaného umělce skýtají detailní a dynamické obrazy, které skvěle zachycují akční scény i emoční okamžiky. Barevné palety jsou bohaté a přispívají k celkové atmosféře příběhu.

Už se nesmírně těším na další část této štvanice.

_____________________________________celou recenzi najdete v záložce Recenze / Amazing Spider-Man 4: Štvanice od autora Nicka Spencera vás strhne do nekompromisního souboje ____________________________

03.08.2023 5 z 5

Přátelé a protivníci Přátelé a protivníci Nick Spencer

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Komiks se drží kladných ústředních postav, ovšem záporáků přibylo. Předchozí díl mi přišel, že byl pojat více ztřeštěně a vtipně až nedospěle. Tady sice také Spidey vtipkoval ale už to nebylo tak časté, a hlavně zde nebylo na vtípky tolik prostoru.

Po předchozím skvělém díle jsem se na tento komiks moc těšila. A musím konstatovat, že mě rozhodně nezklamal. Série mě zaujala a budu jí nadále sledovat.

_________________celou recenzi najdete v záložce Recenze / DRUHÝ DÍL Z KOMIKSOVÉ SÉRIE AMAZING SPIDER-MAN S NÁZVEM PŘÁTELÉ A PROTIVNÍCI _______________

08.06.2022 5 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Vyprávět autor opravdu umí a tím vás dokáže vtáhnout do děje. Krásně vybudovaná atmosféra, která na mě hezky doléhala. Někdo by řekl, že příběh je v některých pasážích zbytečně natahován, ale mě naopak přišel vyrovnaný. Možná někomu bude vadit i absence romantické linky, mě osobně tam nechyběla. Konec tohoto prvního dílu byl překvapivý a emotivní. Velmi nalákal na další díl.
__________________ celou recenzi najdete v záložce Recenze / VÝPRAVNÁ STŘEDOVĚKÁ FANTASY OD ČESKÉHO AUTORA _________________

03.06.2022 5 z 5

Poklad zlobrů Poklad zlobrů Jens Schumacher

Celkově knihu hodnotím dobře, příběh je zajímavý a nenudil. Je pravda, že je to jeden z těch lehčích příběhů, který vám nezabere až tolik času. Ale celkově příběh této knihy na mě působil velmi celistvě a zajímavě. Setkala jsem se s různými lidmi i tvory. Okusila jsem pár překážek a pastí.
__________ celou recenzi najdete v záložce Recenze / RÁDI ROZHODUJETE O OSUDU KNIŽNÍCH POSTAV? PŘEČTĚTE SI GAMEBOOK POKLAD ZLOBRŮ _________________

02.05.2022 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Abych to nějak zhodnotila, autorka tuto knihu velmi dobře a čtivě napsala. Přečetla jsem to jedním dechem, a knihu jsem nedokázala odložit. Příběh byl pro mě strhující. Ovšem abych to jen nevychvalovala, musím říct, že hlavní postava Adéla se občas rozhodovala velmi nelogicky a tím rozpohybovala kola osudu, a to ne moc příznivě pro obyvatelé vesnice Oakdale.
Klidně bych zvládla i více stran, kde by autorka mohla rozvinout trochu víc pocity všech zúčastněných, a dokonce by se mi zde líbili i střídavé pohledy, myslím, že pohled Maxe a jeho vnitřní myšlenky a boj by příběh docela oživil. Zápletka je očividná hned zprvu, ale konec příběhu byl ....
__________________ celou recenzi si mužete přečíst v záložce Recenze / YA FANTASY RUDÝ VLK, KTERÝ ČERPÁ Z POHÁDKY ČERVENÁ KARKULKA ___________

10.04.2022 4 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Kniha je v pevné vazbě a má moc hezký přebal, na kterém jsou vyobrazené hlavní postavy. Dle této knihy vznikl i stejnojmenná minisérie v hlavní roli s Nicole Kidman a Hugh Grantem.

Příběh je o myšlení jedné psycholožky, která si vysnila svůj svět a tak k němu i přilnula, jiná alternativa neexistovala. Má dokonalého manžela, který pracuje jako dětský onkolog. Báječného a nadaného syna Henryho, krásný byt v New Yorku a terapeutickou praxi. Její skvělí život a neustálé vztahové problémy, které řeší se svými pacienty ji donutí a motivují k napsání knihy, ve které se snaží poradit ženám, jak svým mužům naslouchat.
Ovšem pár dní před vydáním této knihy se terapeutce Grace zhroutí sen, ve kterém žila. Její život se od základu změní, když se jednoho dne stane bezcitná vražda v jejím blízkém okolí, chybějící manžel a řetězec strašlivých událostí…

Tato kniha byla pro mě velkým překvapením. Příběh byl skvělý a poutavý. Trochu jsem čekala napínavý thriller a nakonec se z toho vyklubal psychologický thriller jedné terapeutky, která vlastně neví co si počít a navíc má velice protichůdné pocity ohledně svého manžela. Kdyby ona sama měla na gauči ve své terapeutické praxi pacientku Grace, určitě by ji řekla – „Mělas to vědět.“. Kniha se mi moc dobře četla, i když to bylo docela těžké čtení. Většina knihy bylo vyprávění a přímá řeč tam byla velmi málo. Ale příběh byl moc zajímavý a kniha se snaží ženám naznačit, aby viděli neviděné.

29.11.2020 5 z 5

Pořád se to... Pořád se to... Kristina Hlaváčková

Hodnocení 5⭐/5⭐

Povídky jsou krátké a svižné. Mám tuto autorku opravdu ráda. Styl psaní mi naprosto vyhovuje a musím říct, že u této knihy jsem se opravdu bavila. Je útlá a skvěle se čte, takže jsem měla za jeden den přečteno a o zábavu postaráno. Navíc je to tak trochu náhled do života spisovatelky, takže o to je to zábavnější. A nesmím ani opomenout, že historky doprovází vtipné ilustrace, bez kterých by to nebylo ono. Dokonce, některé ilustrace kreslila sama autorka, a některé Veronika M. Černá. Je to druhý díl, první díl s názvem „Ono samo se to…“ jsem bohužel nečetla, ale určitě to mám jednou v plánu.
Opravdu velké díky autorce za to, že mě takto pobavila, a navíc i uklidnila, že když se mi občas stane nějaká ta eskapáda, tak nejsem výjimkou a třeba je na tom někdo ještě hůř. :D

20.11.2020 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Hodnocení 4⭐/5⭐

Máme tu další pokračování Selekce. Začátek příběhu princezny Eadlyn, jsme si již řekli v minulé recenzi na knihu Dcera. Když byla Eadlyn přinucena k Selekci, nikdy by nepomyslela na to, že se snad do některého z 35 chlapců zamiluje. Nejraději by již celou událost ukončila a nikoho si nevzala. Ovšem situace v paláci ji přinutí nad tím přemýšlet. Přišla na to, že zastávat celé kralování sama, by nebylo jednoduché. Opravdu vedle sebe potřebuje nějakého spojence. Bude ten její spojenec, kterého si nakonec vezme i její opravdová láska? A co když jí láska čeká úplně někde jinde? Rebelové jsou pořád na koni a království doufá, že svatbou nepokoje potlačí. Je ovšem tohle opravdu ta správná cesta? Rozhodnutí nakonec zůstane na samotné Eadlyn.

Opět vynikající četba. Je sice pravda, že je to vyloženě četba pro dívky. Ale občas každá z nás potřebuje trochu té romantiky se šťastným koncem. A tady se vyloženě děje. Tato kniha je o chlup lepší než předešlí díl. Eadlyn se tu pokouší uvažovat jako dospělá žena, která musí dělat důležité rozhodnutí. Kniha byla plná zvratů a některé situace byli vážně nepředvídatelné. Dokonce samotný konec byl velice nepředvídatelný. Knihu jsem si užila a tím zakončila sérii SELEKCE. Opravdu jsem moc ráda, že jsem tyto knihy četla a budu se k nim ráda vracet. Je to jednoduchá četba pro dlouhé zimní večery.

22.10.2020

První První Kiera Cass

Je to fantasy kniha, která má krásný přebal a je v pevné vazbě.

Příběh navazuje na knihy Selekce(2014) a Elita(2015).
America si uvědomuje, že hrozby za hradbami paláce získávají na intenzitě. Ani v duchu si nedokázala představit, že se dostane do samotné Selekce, natož na její úplný konec. Pomalu přichází na to, že za svou lásku musí bojovat. Jaký osud jí to přichystá. Vyhraje tento boj?

Tento díl mě opět nezklamal. Pociťovala jsem v něm více napětí a akce, než v předešlých dílech. Konec byl emocionální a hezky zakončený. Ano, smrt některých postav byla šokující ale přidala razanci a reálnost příběhu. Rebelové mě moc bavili a dalo to příběhu smyl.

Opravdu krásné knihy s krásným příběhem pro dívky.

15.10.2020 5 z 5