Jája92 Jája92 komentáře u knih

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Úžasná kniha, poutavá zápletka, autor umí vtáhnout do děje, hltala jsem stránku za stránkou. Autora jsem si velmi oblíbila a těším se, až si přečtu více jeho děl.

Bezbranná Bezbranná Julie Gregory

Pro mě naprosto šokující kniha, s Münchhausenovým syndromem jsem se setkala poprvé, neumím si představit, jak těžké muselo s takovými rodiči vyrůstat, ale velký obdiv za to, že to zvládla

19.02.2017 4 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Film jsem neviděla, ale kniha mě pohltila, přesto, že obvykle vyhledávám zcela jiný žánr, životní příběh amerického odstřelovače Chrise mě zaujal, jen je škoda, jak tragicky dopadl jeho život. Kniha rozhodně stojí za přečtení! :-)

Anna a tři králové Anna a tři králové Radka Zadinová

Krásná kniha, která mi i po letech od přečtení utkvěla v paměti :-)

19.02.2017 5 z 5

Tabáková cesta / Boží políčko / Trápení v červenci Tabáková cesta / Boží políčko / Trápení v červenci Erskine Caldwell

Tabákovou cestu bych hodnotila dvěma *, líbila mi ze všech příběhů nejméně.
Boží políčko naopak bylo nejlepší. Dala bych čtyři *
Trápení v červenci bych hodnotila třemi *.
Celkově jsem nepřišla na chuť této knize, znovu bych si jí už nepřečetla. Náměty sice byly zajímavé , ale nezaujalo mě jejich zpracování. Navíc mi většina postav přišla dosti nesympatická...

18.02.2017 3 z 5

Blues tiskařského domu Blues tiskařského domu Albert Halper

Tato kniha mě příjemně překvapila. Od začátku mě vtáhla do děje, do života obyčejných dělníků i jejich mistrů. S citem vykreslila jejich každodenní práci, radosti a trápení. Dozvěděla jsem se i něco málo z americké historie a skoro mi bylo líto, když jsem dočetla poslední stránky. Rozhodně jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou :-)

18.02.2017 5 z 5

Krůpěj rosy Krůpěj rosy Arnošt Herman

Ke knize jsem se dostala náhodou, ačkoliv mi už někdy Alena lezla na nervy a říkala jsem si, tak už se konečně rozveď a nefňukej pořád, tak se mi kniha celkem líbila.

14.02.2017 4 z 5

Heidi a její nové příběhy Heidi a její nové příběhy Marie-José Maury

Jedná z mých nejoblíbenějších knížek z dětství :-)

13.02.2017 5 z 5

Umění odejít Umění odejít Veniamin Kaverin (p)

Námět zpočátku vypadal zajímavě, ale byla jsem poněkud zklamaná zpracováním příběhu

13.02.2017 2 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Od začátku mě kniha zaujala, Cody mi byla sympatická, Ben už o něco míň, překvapilo mě, když jsem zjistila, že je příběh inspirovaný skutečnou událostí a troufám si říct, že i pro toho, koho tato kniha vyloženě nenadchla, tak ho snad na malou chvíli donutila, se zamyslet nad tímto nelehkým tématem.

30.12.2016 5 z 5

Kalifornské zlato Kalifornské zlato John Jakes

Krásná kniha, která mě pohltila :-) Vyžaduje delší čas, nejspíš to za jeden večer "nepřelouskate", ale stojí za to! Sledování životní pouti Macka od mládí až do dospělosti spolu s kusem historie krásné země, pro mě bylo dobrodružstvím :-)

30.12.2016 4 z 5

Hodný, zlý a nemrtvý Hodný, zlý a nemrtvý Kim Harrison

I přesto, že jsem první díl nečetla, okamžitě jsem si Rachel oblíbila a mohu tuto knihu směle zařadit mezi ty, na které ráda vzpomínám. Doufám, že se mi podaří přečíst i další díly, velmi mě zajímá, jak vše bude pokračovat.

21.12.2016 4 z 5

Nejjasnější hvězda na obloze Nejjasnější hvězda na obloze Marian Keyes

Moc pěkná knížka :-)

21.12.2016 5 z 5

Staří bohové Staří bohové David Eddings

Fantasy moc nečtu, ale tato kniha mě dokázala celkem nenápadně vtáhnout do děje.

08.12.2016 4 z 5

Skvělá kniha, u které jsem se pobavila

04.12.2016 5 z 5

Nikdy se nevzdám Nikdy se nevzdám David Ball

Krásná kniha , která se četla jedním dechem

04.12.2016 5 z 5

Válka nemá ženskou tvář Válka nemá ženskou tvář Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velmi zajímavá kniha, kdy jsem měla možnost nahlédnout na válku z jiné stránky.

04.12.2016 4 z 5

Hedvábná medúza Hedvábná medúza Eileen van Kirk

Z jedné strany mi byla Grace velmi nesympatická, ale popis života dělníků v továrně a tehdejší doby mě zaujal.

03.12.2016 3 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. I když jsem celou dobu věděla, jak příběh skonči, četla jsem slovo za slovem s nesmírným zaujetím.

02.12.2016 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Jedna z knih, která člověku utkví na dlouhou dobu v paměti. Je hrozné, co se v minulosti dělo a při čtení knihy mrazí, jak se něco takového mohlo stát malým dětem, matkám, otcům a další lidem.

02.12.2016 5 z 5