Staří bohové

Staří bohové https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20661/snici-stari-bohove-20661.jpg 4 32 3

Snící série

1. kniha série Snící. Ostrovnímu světu Dhrall vládne osm bohů. Zatímco čtyři bohové bdí, zbylí čtyři spí a nabírají síly – po 25 tisících let se Snící vzbudí a vystřídají své unavené druhy. Tehdy jsou však nejzranitelnější. V Pustinách se shromažďují hordy stvůr, chystající se zaplavit svět. Je třeba vybudovat armádu, která by se jim dokázala postavit, a času je tak zoufale málo. Jsou tu ale čtyři děti, které ve svých snech vidí obrazy budoucí zkázy. A možná ji dokáží i přivolat… Překlad Adéla Bartlová.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

The Elder Gods , 2003

lampernaqui
02.01.2023 4 z 5

Chybí mi poslední dvě česky vydané knihy tohoto autora a Eddings se vrhnul znovu na nový svět. Co to pro mě znamená? Že naprosto přesně vím, jaký bude hlavní děj, jaké budou hlavní postavy, jaký bude humor atd. A když jsem začal číst, hned jsem si všechno potvrdil. Jeho příběhy se liší opravdu jen v detailech... ale oproti předchozí sérii Althalus, tahle mě bavila více. Postavy měly mezi sebou dobrou chemii, děj se nikde zbytečně nezastavoval a jediným mínusem pro mě byla postava dětské snící, který se chovala a dokonce měla stejné záliby jako jiný charakter v jiné Eddingsově sérii.

petrasvo
14.03.2017 5 z 5

Moc dobře se čte. Opět zajímavý příběh.

Jája92
08.12.2016 4 z 5

Fantasy moc nečtu, ale tato kniha mě dokázala celkem nenápadně vtáhnout do děje.

hrdinská fantasy

David Eddings