Jája92 Jája92 komentáře u knih

Kluk mého srdce Kluk mého srdce Huntley Fitzpatrick

První díl jsem nečetla, takže mi unikaly některé souvislosti. Ale jednalo se o odpočinkové čtení, přesto, že se v něm objevují i závažnější témata.
Vztah Alice a Tima mi přišel takový trochu překotný, až jsem listovala, jestli jsem nepřeskočila nějakou kapitolu.
Některé situace se daly předvídat, bylo tam dost náznaků.

18.02.2024 4 z 5

Odkud vane kouř Odkud vane kouř Sandra Brown

Těšila jsem se na knihu od autorky, která mě vždy dokáže vtáhnout do děje a není tomu jinak ani u tohoto díla.
Překvapilo mě, že děj nakonec vypráví vícero postav, chvíli mi trvalo, než jsem si na tento styl zvykla.
Každá z postav má své jedinečné vlastnosti, ty dobré i špatné.
Postupně autorka odhaluje příběh okolo doktorky Lary a její nedávné minulosti, která ji ovlivňuje i v současnosti.
Najde se tu vše, od nebezpečných, dramatických situací, romantiku až po zákeřnou pomstu.
Čtení ubíhalo rychle, u některých dějových linek se dalo očekávat, co se v nich může odehrát, jiné mě naprosto překvapily.

16.02.2024 4 z 5

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

Knihu jsem měla již nějakou dobu ve své čtečce, ale jak jinak letošní výzva mě přiměla si toto ne příliš obsáhle dílko konečně přečíst...
Po přečtení musím zkonstatovat mírné zklamání. Detektivka nebyla zcela špatná, ale čekala jsem o trochu víc.
Hl. hrdinka je ve svých 55! letech v důchodu, protože odešla ze služby u FBI do odpočinku a jak jinak se zcela nudí a chybí ji náboj a vzrušení, které u své práce měla. Tudíž, když se ji naskytne příležitost vpravit se znovu do své role agentky, neváhá a chopí se příležitosti.
Do toho se stává poprvé babičkou. A hodně vzpomíná na své úspěchy u chytání zločinců a přemítá nad svými dosavadními úspěchy.
Přidělí ji mladičkou agentku a samozřejmě se to neobejde bez různých peripetií.
Musím se přiznat, že mi hl. hrdinka příliš sympatická nebyla. V mnoha částech mi přišla arogantní a povýšená nad ostatními lidmi. Jakože ona byla/je znovu agentkou FBI a na ní nikdo nemá..
Do toho samozřejmě čtenář přemítá, kdo je oním vrahem.
Rozuzlení v podstatě přichází lusknutím prstů. Abych se přiznala, tato kniha mě nenavnadila, abych prahla po dalších příbězích o agentce Wise.
Plus teda by mě opravdu zajímalo, jestli je autorem knihy žena či muž, protože na internetu je obojí...záměr? Nebo něčí chyba?

11.02.2024 3 z 5

Věž v růžích Věž v růžích Marie Cordonnier (p)

Historická romance odehrávající se za dávných časů.. Tvrdohlavá Lilian, bránící svůj domov na jedné straně, odvážný a oddaný Raynal na té druhé.
Nechybí romantika, intriky, dramatické situace.
Knihu jsem brala jako odpočinkové čtení a toho se mi dostalo.

06.02.2024 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

O této sérii jsem věděla dlouho, ale až nyní jsem se dostala k jejímu přečtení. Fantasy příliš nečtu, přesto mě Skleněný trůn mile překvapil.
Bez problémů jsem se začetla do příběhu a s napětím sledovala "Lillian" a její boj nejen s účastníky klání. Nechybělo napětí, dramatické situace, tajemno, ale i překvapivě romantické prvky.
Charaktery jednotlivých postav jsou vykresleny zajímavě a nenašla jsem příliš slabých míst v ději. Velice rychle jsem si oblíbila Chaola i Doriana.
Překvapilo mě, že autorka napsala tento díl jako velice mladá. A po jejím přečtení jsem zatoužila ihned po pokračování.

04.02.2024 5 z 5

Ani ta nejlítější bestie Ani ta nejlítější bestie Edward Bunker

Knihu jsem si vybrala náhodně, aniž bych cokoliv věděla o E. Bunkerovi. Jeho filmová kariéra mě zcela minula.
Kniha je rozdělená na tři části. Autor se s textem nemazlil a o drsná slova či scény tu není nouze.
Čtenář záhy pochopí, že hl. hrdina Max má dozajista podobný osud jako autor díla. Seznámí nás jak to chodí ve věznici a jaké to je, když vás pustí na podmínku na svobodu.
Přiznávám, že druhá část mě až tolik nebavila. Nejsem u této knihy úplně cílovým čtenářem.
Avšak líbilo se mi, že se hned na začátku od W. Styrona setkáme s předmluvou a povídáním o autorovi. Stejně tak na konci knihy se nachází mnoho zajímavých informací.
Tato kniha není jediná, kterou Bunker napsal, avšak jak už to bývá do cz překladu byla přeložená pouze tato.

31.01.2024 4 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Musím se přiznat, že jsem od knihy očekávala více. Po přečtení ve mně zůstávají rozporuplné pocity. Nejsem si jistá, jestli se mi kniha vlastně líbila.
Hodně je to o minulosti s prolínáním do současnosti. Hlavní hrdinka mi příliš sympatická nebyla.
Celé je to takové hodně rozvláčné...

28.01.2024 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Neskutečně silný příběh! Na téma holocaustu a koncentračních táborů jsem již přečetla povícero knih, ale tato je první, kde jsem se více dočetla o osudu žen, které byly těhotné nebo v táboře otěhotněly.
S hrůzou a mrazivým nádechem jsem se dočítala podrobnosti o zacházení nevinných novorozeňat a jejich matek.
Dočteme se o hrdince jménem Stanislawa, která neváhala a pomáhala do posledních sil každé ženě, se kterou přišla díky svému poslání porodní asistentky do kontaktu. Příběh střídavě vypráví ona, její asistentka a pár kapitol odvypráví dokonce i samotný Mengele..
Je pravda, že ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl vypravování, přeskakování z různých časových rovin a též názvy kapitol mě zcela nezaujaly, ale celkově se jednalo o dechberoucí čtení plné dramatických událostí.

25.01.2024 4 z 5

Drobný poklesek Drobný poklesek Jan Ellison

Námět knihy zněl zajímavě, leč jeho zpracování bylo poněkud nešťastné. Hlavní problém tkví v tom, že je kniha vyprávěná synovi hl. hrdinky, dlouho mi trvalo, než jsem si na tento způsob zvykla. Annie k němu promlouvala, vyprávěla mu svůj životní příběh..
Dalším háčkem bylo přeskakování mezi různými časy, občas jsem tápala, v jakém období Annie se vlastně nacházím. A co mně hodně vadilo, když něco vysvětlovala, vyprávěla a vzápětí prozradila děj dopředu.

20.01.2024 3 z 5

Žádné stopy Žádné stopy Frederick Forsyth

Knížku jsem četla během přestávek v práci a nečekala jsem, že mě jednotlivé příběhy tak nadchnou. Některé byly delší, jiné krátké, ale každá z nich měla něco do sebe. U některých jsem daný konec očekávala, u jiných mě překvapil. Rozhodně se jednalo o zajímavé čtení.

18.01.2024 5 z 5

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Na první pohled mě zaujala vkusná obálka a objemnější vzezření. Bohužel se po přečtení prvních pár kapitol dostavilo zklamání.
U čtení erotických románů rozhodně nečekám literární skvost, beru to jako odpočinkové čtení. Ovšem tato kniha mě převelice zklamala na celé čáře.
Jesse a Ava naprosto nesympatičtí hrdinové, kdy by si oba zasloužili pár facek. Nechápu, proč z něj byla Ava tak odvařená, když to byl namyšlený, narcistický muž, který má sakra problém se svým majetnickým chováním. Kdyby jste si o něm četli příspěvek na diskuzi na fb, vsaďte se, že 90% žen by ženě radilo, aby od něj sakra odešla, protože z něj nekouká nic dobrého. Rozhodně by nad ním nevzdychaly, čert vem jeho peníze a vzhled.
Mám ráda, když se můžu u čtení zasmát, či zasnít, ale v této knize se tak v podstatě nestalo vůbec. Netypicky mi byla o mnoho sympatičtější kamarádka Avy, tedy Kate, uvítala bych o ní samostatnou knihu.
Erotické scény byly jako přes kopírák, přiznávám, že v pozdějším čtení jsem již otráveně převracela stránky. Tak, jak skončila kniha, se mi zamlouvalo. Samozřejmě vím, že jsou další díly, tudíž tuším, jak se to bude vyvíjet, ale s největší pravděpodobností se po dalších dílech pídit nebudu.

13.01.2024 2 z 5

Král advokátů Král advokátů John Grisham

Není to má první kniha od autora, takže jsem tušila, do čeho jdu. Hned od prvních stránek jsem se bez problému ponořila do příběhu ne příliš úspěšného právníka Claye, který díky jistým machinacím nabyde velké množství peněz. Roztáčí se koloběh událostí, které nelze zastavit. Přiznávám, že zhruba po půlce knihy jsem se začala lehce nudit, ale konec tomu dodal jistý spád.

09.01.2024 4 z 5

Císařské fialky Císařské fialky Vladimír Neff

Netradičně jsem začala číst druhý díl po delším časovém odstupu, kdy jsem přečetla Veselou vdovu.
Musím ovšem přiznat, že tento díl se mi četl mnohém lépe. Ihned od začátku mě autor vtáhl do děje, do historických událostí a postavení nejen žen v tehdejší době. S napětím jsem sledovala osudy hlavních hrdinů a přihlížela důležitým milníkům dávné historie.
Kniha je rozdělená na několik kapitol a tyto kapitoly mají další podkapitoly, tudíž se kniha čte poměrně rychle.
Některé postavy mě zajímaly více, některé méně..

08.01.2024 4 z 5

Čtení na léto aneb Fejetony k vodě Čtení na léto aneb Fejetony k vodě Jitka Asterová

Ideální na cestu autobusem. Velmi krátké fejetony od různých známých osobností. Musím se přiznat, že od Pavlaska se mi nelíbila ani jedna. Naopak například od Mornštajnové mě zaujaly všechny. Celkově se jednalo o velmi rychle a odpočinkové čtení.

02.01.2024 3 z 5

Rok s retrívrem Rok s retrívrem Veronika Souralová

Knihu jsem si zakoupila se slevou v potravním řetězci. Už na první pohled mě zaujaly krásné fotografie, a proto bez zaváhání skončila v nákupním košíku.
Rok 2024 jsem právě započala touto knihou a nemohla jsem si zvolit lépe.
Kromě opravdu úžasných fotografií je tu povídání o zlatých retrívrech, kterým provází právě jeden ze psích hrdinů a projdeme si spolu s ním a jeho chlupatými parťáky celý rok.

01.01.2024 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Nemohu jinak, než dát této knize plné hodnocení. Se zatajeným dechem jsem četla o jedné z nejslavnějších autorek detektivek.
Kniha má sice mnoho stran, ale vůbec jsem se u nich nenudila. Život A. Christie byl převelice pestrý, dramatický a překvapilo mě, jak jej A. zvládala s bravurou a skromností.
Už čtení o jejím dětství, rodičích, cesta ke spisovatelské dráze, společnosti okolo ní, nemohla jsem se odtrhnout. Dozvěděla jsem se mnoho zajímavých informací o jejím soukromém životě, myšlenkách a přání.
Kdyby autorka tušila, že mnoho let po jejím skonu, je stále vyhledávanou autorkou a její knihy se těší velké oblibě.

27.12.2023 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Knihu jsem brala jako nenáročnou a odpočinkovou četbu a to se mi splnilo.
Příběhem nás provází patnáctiletá Delilah, která se cítí jako outsider a knižní postava Oliver, který se vyskytuje v pohádkové knížce, na jejímž čtení se Delilah stane naprosto závislou.
Knihou nás provází podařené kresby, které knihu ozvláštnily a na konci jsou v barevném provedení.
Ačkoliv se hrdinka chová trochu podivně a naivně ku svému věku. Byla jsem zvědavá, jak celá kniha skončí, takový závěr jsem nečekala.

21.12.2023 4 z 5

Šarlatové písmeno Šarlatové písmeno Nathaniel Hawthorne

O knížce jsem mnohé slyšela a předpokládala jsem, že se jedná o velice zajímavou knihu. Ale mě kniha příliš neohromila.
Rozhodně autorův úvod je taková velká omáčka okolo celého příběhu a věřím, že nejednoho čtenáře odradí od dalšího čtení.
Jednotlivé kapitoly jsou poměrně krátké a příběh jednoduchý. V dnešní době se může ústřední téma zdát směšné, ale taková kdysi dávno prostě byla doba. Co si budeme povídat, i v dnešní nejmodernější době se vždy najde osazenstvo lidí, které si rádo ukáže prstem na někoho, kdo nesplňuje standardy společnosti.
Nepřišla jsem na chuť stylu vyprávění autora.

08.12.2023 3 z 5

Dědictví z New Orleansu Dědictví z New Orleansu Alexandra Ripley

Od knihy jsem příliš neočekávala, ale nakonec mile překvapila. Dostalo se mi historického románu prodchnutý dramatickými událostmi, popisem tehdejší doby.
Hl. hrdinka je na zač. knihy neskutečně naivní, na druhou stranu se jedná o velice mladičkou dívku, která se po neblahých událostech rozhodne vycestovat do New Orleans, aby nalezla svou skutečnou rodinu.
Nechybí tu dávka romantiky, zaláskování se, ale i smutné a tragické události.
Hl. mužský hrdina Val mi po celou dobu knihy byl naprosto nesympatický. A vůbec se mi k Mary nehodil. Poslední část knihy mi přišla hodně nejistá a jakoby autorka měla tendenci za každou cenu dostat hl. hrdiny k sobě.
Ale celkově se jednalo o odpočinkové čtení.

06.12.2023 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Knihu jsem začala číst s rozporuplnými pocity, neboť jsem si nebyla jistá, zdali mě bude bavit.
Avšak musím uznat, že si mě kniha od prvních stránek zcela získala. Myslela jsem si, že bude hlavně o válce, bojích a pustošení.
Místo toho se mi dostalo popis střetu rozdílných kultur, dramatických událostí, tradic a zvyků.
První část se odehrává hlavně na lodi, seznamujeme se s odvážným Blackthornem..a postupně se přidávají další postavy.
Jediné, s čím jsem měla problém, byla japonská jména, protože na ně nejsem zvyklá. Též se občas objevila japonská věta bez přeložení.
Konec byl velice dramatický, mnoho věcí nebylo tak úplně vyřčeno, ale rozhodně se jednalo o poutavé čtení.

01.12.2023 4 z 5