Věž v růžích

Věž v růžích https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4787/bmid_vez-v-ruzich-2tj-4787.jpg 4 36 6

Růže z Hawkstonu série

Smrt jí byla v patách, avšak její láska byla nesmrtelná Hastings 1066. Normanští dobyvatelé zvítězili a obsadili zemi. Liliana von Hawkstone by raději zemřela, než aby musela snášet hanbu poražených. Jednoho dne objeví Raynal de Cambremer pod brněním smělého panoše půvabnou saskou princeznu. Normanský rytíř pak vloží do hry všechno, jen aby získal její srdce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Der Rosenturm , 2001

Jája92
06.02.2024 4 z 5

Historická romance odehrávající se za dávných časů.. Tvrdohlavá Lilian, bránící svůj domov na jedné straně, odvážný a oddaný Raynal na té druhé.
Nechybí romantika, intriky, dramatické situace.
Knihu jsem brala jako odpočinkové čtení a toho se mi dostalo.

vcielka
11.01.2024 5 z 5

(SPOILER) V podstate súhlasím s komentárom Lembac nižšie. Tiež sa mi nepáčilo, že Raynal proti Alfaricovi nijako nezakročil. Na druhej strane to aj chápem, je to Alfaricova manželka a vtedy bola hodnota ženy inde a manželovi v podstate patrila. Chlap mohol so svojou ženou robiť čokoľvek a nikto nemohol nič. Na druhej strane on bol lénny pán a ten má nejaké práva, takže bolo v jeho moci zakročiť. Ale potom by bolo v príbehu menej drámy, čomu tiež rozumiem. V podstate to tým pádom bolo dobré, pretože autorka pohla našimi emóciami veľmi výrazne. Aj naivita Liliany je v pohode. Keďže prvé knižky som čítala s ich deťmi, kde už bola Liliana uvážlivá rozumná zrelá žena, tak pekne vynikol kontrast s jej nezrelou mladosťou. Kniha sa mi ale veľmi páčila, tak ako celá séria.

moudivlacek
05.10.2020 4 z 5

Anglie za začínající vlády Viléma Dobyvatele. Norman Raynal sice dobyl bez větších potíží hrad, ale přesto se přeživší Sasové, a zvlášť jejich princezna, odmítají pokořit a sklopit hlavu i zbraně jen tak. A i když to vypadá, že princezna Liliana je křehká žena, Raynal s ní "bojuje" celou dobu. A on "prohrává", protože ona jediná dokázala zasáhnout jeho srdce. Přesto oba nemají "na růžích" ustláno a přes vidění Liliany ona sama nevěří v šťastný konec. Jenže nepočítala s tím, že Raynal se také nevzdává...
Romantika na jedno odpoledne, která potěší i zahřeje u srdce, že někde někdy byli chlapi, co bojovali za čest a lásku.

Lembac
22.10.2017 3 z 5

Liliana je nucena trpet na svem panstvi normanskeho rytire Raynala, ktery byl kralem Vilemem po bitve u Hastingsu poveren jeho spravou. Ani jeden z nich neni nastalou situaci zrovna nadseny - Liliana ztraci svou moc nad panstvim, pricemz ji proti nevitanym hostum jeste neustale popichuje jeji chuva Edeva. A Raynal musi prekonat odpor nejen krasne hradni pani, ale i potlacit vybojne saske povstalce v cele s bidnym Alfaricem. Kdyz uz to vypada na happy end, udela Liliana nebetycnou blbost, ktera pribeh jeste poradne zamota.

Liliana se nekdy chova hodne naivne, coz pripisuji jejimu nizkemu veku a nevelkym zivotnim zkusenostem. Od statecneho Raynala bych ocekavala v druhe polovine knizky trochu vic akcnosti. Nelibilo se mi, ze proti Alfaricovi nijak nezakrocil.

ariel platto
21.02.2016 3 z 5

Hvězdičky beru kvůli hlavní hrdince, která mě nesmírně iritovala !

maryzka
03.06.2012 1 z 5

První díl, kde Sasové a Normani bojují mezi sebou, kdy normanský válečník si vzal sasku a kdy si začali budovat porozumění,respect a spokojený domov, kde žily i jejich děti.