Kluk mého srdce

Kluk mého srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306475/bmid_kluk-meho-srdce-SUR-306475.jpg 4 169 37

Můj život u sousedů série

< 2. díl

Nádherný román o selhání, o zklamání i o rozhodnutí, zda zkusit vše ještě jednou riskovat Tim Mason je kluk, na kterého se můžete spolehnout, když budete potřebovat najít otevřený bar, když budete sjíždět schody na lyžích nebo když budete chtít jezdit na motorce po školních chodbách. Alice Garretová je… no určitě to není vhodná holka na nezávazné rande, zvlášť když kolem sebe má smečku ochranitelských bratrů. A i ona tuší, že Tim není zrovna vhodná volba. Nicméně někdy volbu nemůžeme příliš ovlivnit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Boy Most Likely To , 2015

Jája92
18.02.2024 4 z 5

První díl jsem nečetla, takže mi unikaly některé souvislosti. Ale jednalo se o odpočinkové čtení, přesto, že se v něm objevují i závažnější témata.
Vztah Alice a Tima mi přišel takový trochu překotný, až jsem listovala, jestli jsem nepřeskočila nějakou kapitolu.
Některé situace se daly předvídat, bylo tam dost náznaků.

Richisa
20.08.2023 3 z 5

Po knize jsem sáhla jako po nenáročném prázdninovém čtení a to také splnila - do puntíku. Za měsíc sice nebudu vědět, o čem to bylo ale to nevadí... Takový hezký návrat do puberty, kdy jsem tento typ knih četla poměrně často.

ovsemzectu
11.12.2022 3 z 5

Prvních asi 50 stran mě čtení celkem nudilo až tak, že jsem přemýšlela, že knihu nedočtu. Pak jsem se ale rozhodla, že zkusím číst jen přímou řeč a sem tam pro kontext i pár řádků bez přímé řeči. Tímhle způsobem jsem nakonec dokázala knihu dočíst a jsem ráda, že jsem ji neodložila. Žádný zázrak, ale pár dějových linek se mi líbilo.

ZNellyZ
28.03.2022 4 z 5

Zápletka s Calvinem byla super, ale vztah Tima a Alice mě tak nenadchl, jak vztah Sam a Jase. Jejich vztah mi přišel divně uspěchaný a ne tak promyšlený. I přesto mě, ale kniha bavila a vývoj Tima jako postavy byl skvělý.

Lejčís
10.01.2021 5 z 5

Asi nejkrásnější autorčina kniha, přirostla mi k srdci :)

petulkapeta
30.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Hodně se mi líbilo jak se Tim dokazal změnit a zamiloval se do dítěte.. cela rodinka Alice byla super,byla s nimi sranda,hlavne s Henrym

katee21
02.07.2019 2 z 5

3/5 - Neurazí, nenadchne Příjemná oddechovka, ale bohužel víc se o této knize říct nedá. Od autorky jsem jako první četla "Můj život u sousedů " a knížka mě naprosto nadchla, naopak tato je pro mě zklamáním.

LenRan
09.04.2019 3 z 5

Líbilo se mi to, ale bylo to zbytečně dlouhé, zbytečně popisované spousty detailů, bez kterých bych se obešla.

eliskaho21
27.02.2019 5 z 5

Čtivá a dobrá knížka ♥️

asanita
27.12.2018 2 z 5

Tuto knihu jsem začala číst coby prázdninovou romantickou oddechovku a s politováním musím napsat, že mě absolutně nezaujala. Oproti Mému životě u sousedů to byl vážně jen slabý odvar a měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Na to jak je kniha obsáhlá, se v ní totiž vůbec nic nového nedělo. Postavy jako takové byly pro mě také utrpením a když si vzpomenu na jejich dialogy, tak jsem ráda, že už nic takového znovu číst nebudu.

Jannna87
20.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha, dobře se četla, je jsem nečekala takový konec.

LuScha
04.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha

Beatnice
27.07.2018 2 z 5

Cekala jsem vic. Prvni dil byla pekna romantika. Druhy dil se tocil jen kolem deti a pritom hlavni hrdinove byli devatenactileti.

oluskace
23.07.2018 5 z 5

Kniha mě bavila. První díl jsem nečetla a ani mi u knihy nepřišlo, že je to pokračování knihy předtím. Takže nevadí že jste první díl nečetli... příběh se mi líbil a nechtěla jsem knihu odložit. Je to takové oddechové na relax. Takže super

Martinaa24
09.05.2018 1 z 5

kniha mě vůbec nebavila. Bylo tam tolik postav, že jsem nevěděla kdo je kdo...

luciefeix
24.04.2018 1 z 5

nevtáhlo mě to a nebavilo

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

Mistylady
13.02.2018 2 z 5

Tenhle druhý díl mě nudil. V půlce jsem to chtěla vzdát, ale vydržela jsem, i když na konci jsem byla ráda, že to už končí. Hodně slabý odvar prvního dílu.

Evka3814
29.01.2018 5 z 5

Krásná kniha,moc pěkně se četla.

Litocha
25.08.2017 4 z 5

Tim ani Alice mi v Mém životě u sousedů nebyli zrovna nejsympatičtější, tohle byla možnost podívat se na svět jejich očima a nakonec si moje sympatie postupně získali. Bohužel mi ale k sobě příliš nepasovali.
Děj byl poněkud předvídatelný, ale lze ocenit, že postavy jednaly v souladu se svým charakterem.
Co ale naprosto nechápu, je postava Hester - z hlediska matky nedokážu přijmout někoho, komu chybí to základní a zásadní.
Doslova jsem si ale užívala scény s Garrettovými dětmi, jedno vedle druhého byly neskutečné. Moc se mi sice nezdá, že by byli tak chudí (soudím podle způsobu života a hlavně nákupů - pokud na to nemám, nebudu posílat děti na jachtařský tábor, nebudu kupovat rodinná balení zmrzliny a podobně), ale třeba to v Americe berou jinak.
I tahle knížka je poutavě napsaná, líbilo se mi, že se neodstřihla od prvního dílu, ale navazuje na něj a uzavírá ho.
Zajímala by mě ještě postava Nan, ale těžko říci, jestli má autorka v plánu vylíčit i její příběh.

první láska pro dívky romantika

Huntley Fitzpatrick
americká, 1963 - 2022
2014  82%Můj život u sousedů
2016  74%Kluk mého srdce
2015  71%Čemu jsem věřila

Kniha Kluk mého srdce je v