jahex jahex komentáře u knih

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Jak jsem psal už u prvního dílu. Mám tenhle styl knížek rád a to přesto, že už dávno nepatřím do kategorie náctiletých. Druhý díl je stejně dobrý jako první. Jen možná ještě brutálnější. Vraždí se na všech frontách. A rozdíly mezi bílými a černými se smazávají. To, že jsi černý, neznamená, že jsi zlý a naopak bílý neznamená hodný. Nathan konečně našel to, co hledal (a Annalise to rozhodně není), jen o tom ještě neví. A ano, končí to tak, že jsem hned začal číst třetí dil (ještě že mi dorazil včas), protože tohle jsem fakt nečekal.

16.06.2018 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Tento druh knížek mám rád už od mládí. Jen se tomu tenkrát neříkalo young adult. I když.. Nevím, jestli bych tuhle knihu zařadil pro náctileté. Je psaná hodne syrově a brutálně. Hlavního hrdiny mi bylo neskonale líto. To, co zažíval od úplnýho dětství, je příšerný. Nathan. Kluk, který nikam nepatří. Kluk, který není ani Černý ani Bílý a přitom je bělejší než všichni bílí dohromady a černejší než všichni černí. Kluk, který mi vůbec není podobný a přitom jsem měl občas pocit, že autorka píše o mně. Kluk, kterému prostě musíte fandit, i když vás sem tam s..e.
Knížka byla pro mě jedno z největších překvapení a zhltnul jsem ji za 23 hodin. Jeden večer jsem začal číst a druhý už sahal po druhém dílu.

16.06.2018 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Nevím, co přesně si mám o této knížce myslet. Už jsem ji četl kdysi a osvěžuju si to, abych se dostal k posledním dílům, které neznám. Řekl bych to asi takhle, začátek super, pak dlouho nuda a konec masakr. Na první díl zatím nic nemá.

12.06.2018 4 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Po mnoha letech se vracím k Řece bohů a musím říct, že mě to stále baví. I když... Pamatuju si, že mě druhý díl bavil stejně jako první. Odhalování toho, co známe z první knihy jen po pár tisíciletích. Ale teď mi najednou přišel začátek strašně ukecaný a rozvleklý. Ovšem nic to nemění na tom, že je to stále velmi čtivá kniha.

05.06.2018 4 z 5

Četl jsem to už kdysi a už tenkrát mě to děsně bavilo. Teď jsem zjistil, že jsou další díly, tak jsem se rozhodl si to osvěžit. A znovu mě to chytlo. Prožíval jsem s hrdiny knížky velké dobrodružství i lásku, bolest, naději. Jediný, co jsem si nezapamatoval, jak byl Taita ze začátku namyšlený a vlastně dost nesympatický. Ale postupem času jsem si ho opět oblíbil a obdivoval jsem jeho neskutečnou inteligenci.

10.05.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Musím říct, že celkově opět kniha není špatná. Zajímavá myšlenka, výborné prostřední (asi musím do Španělska na Sagrada Família :D), ale celkově to pro mě nemělo ten šmrnc jako předchozí Inferno a už vůbec ne jako Andělé a démoni.

05.03.2018 3 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Četl jsem to až po Šifře a Andělech, takže mi to najednou přišlo moc ukecaný a bez náboje a napětí. Padouch odhalen hned. Pro mě jedna z nejslabších Brownových knih.

19.02.2018 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Po velkém zklamání ze Ztraceného symbolu, mě tohle zase nakoplo. Langdon, světová zkáza, Dante a překvapivý závěr. (I když jsem padoucha odhalil vcelku záhy, tak takovýhle konec jsem nečekal.)

19.02.2018 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Četl jsem ještě vydání s názvem Pavučina lží. Samostatný román, který se známým Langdnem nemá nic společného. Neskutečně napínavé, psané stejným stylem, jako všechny ostatní Brownovy knihy, takže knížku neodložíte, dokud nejste na konci.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Ze série s Robertem nejslabší kniha. Ač to mělo spád a dobře se to četlo, tak konec to pro mě zazdil.

19.02.2018 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Pro mě absolutně nejlepší Brownova kniha. Čteno v době, kdy se volil papež, takže o to více autentické :) Přišla na řadu až po Šifře (kolem ní byl přece jen větší mediální humbuk) a možná proto se mi líbila víc.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

První kniha, kterou jsem od Browna četl. Bylo to v době, kdy to byl obrovský boom a velká aféra. Pamatuji si, že mě vtáhla od prvních slov. Nemohl jsem se odtrhnout, dokud jsem ji nedočetl. Díky ní jsem se stal fanouškem Dana Browna a vyhledal si všechny jeho knihy a okamžitě je zhltnul. Šifra patří mezi ty nejlepší, co napsal. Kdybych hodnotil hned, jak jsem ji přečetl má 5 hvězd. Bohužel Andělé a démoni pro mě Šifru předčili.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Během tohoto léta (2017) jsem nějak začetl do Agathy. Přečetl jsem asi 6 jejích knížek a tahle mě bavila ze všech nejvíc. Bylo to kurňa napínavý a když už si myslím, že vím, kdo vraždí, tak umře. Asi nejlepší detektivka, jako jsem kdy četl.

13.09.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pamatuju si, že jsem tuhle knížku četl na základní škole a vůbec se mi nelíbila. Povinná četba, že.. Pak jsem ji vzal do ruky podruhé asi ve dvaadvaceti. Nejen že jsem ji přečetl asi za hodinu, ale totálně jsem se do ní zamiloval. Ta poetika psaní, samotný příběh osamělosti a hledání... A ano. Na konci jsem brečel jak želva a strašně jsem toužil, aby Princ neodcházel a zůstal tady se mnou. Teda vlastně s Letcem samozřejmě!!

26.05.2017 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

No... Jak bych to... Přiznám se, že jsem měl co dělat, abych to přečetl. Řekl jsem si, že si nejdřív přečtu knihy a až pak se podívám na seriál. Mám radši, když můžu použít svoji fantazii, než tu kterou mi naservírujou v televizi. Ale u této série se ne a ne začíst. Momentálně se už asi rok prokousávám druhým dílem. Nevím, čím to je. Přitom je to vcelku zajímavý... Nevím.

26.05.2017 3 z 5

Shakespeare a jeho svět Shakespeare a jeho svět Leslie Dunton-Downer

Pokud jste fanouškem Williama Shakespeara a jeho díla jako já, tak tuhle knihu musíte mít. Je tam vše. V kostce a srozumitelně. Pokud nejste, tak se díky této knížce nemusíte prokousávat jeho blankversem a stejně zjistíte o čem ta která hra je. Výborné pro líné maturanty. :D

Ještě teď se bojím.

25.05.2017

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem četl.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Silmarillion je jediná Tolkienova kniha, která se mi nečetla nejlépe. To ovšem neznamená, že se mi nelíbila. Naopak. Jen jsem si ji musel přečíst aspoň 3x, než jsem pochopil všechny vztahy, všechny postavy, že v tomhle příběhu je to, co se potom objeví v tomhle... Prostě že je to dokonale promyšlený svět, který mě nikdy nepřestane udivovat a překvapovat. Miluju Tolkiena!!!!

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Celá trilogie Pána prstenů je prostě to nejlepší, co jsem z fantasy kdy přečetl. Bývaly doby, kdy jsem ho četl každé léto. takže dohromady asi 15x?