Jaehyun Jaehyun komentáře u knih

Řeka zapomnění Řeka zapomnění Tanya Stewner

Od pátého dílu se tento o dost zlepšil. První půlka mi sice přišla trochu pomalejší, ale jakmile se objevil Cassaras, začalo to být opět zajímavé. Moc se mi nelíbily postavy Nikki a Kit, jinak se ale k Alfa Cru ráda vracím a jejich parta mě baví. Jsem zvědavá na pokračování, má být 10 dílů.

01.03.2023 5 z 5

Vítězství větší než smrt Vítězství větší než smrt Charlie Jane Anders

Nebudu hodnotit, protože jsem knihu nedočetla. 70 stran mi stačilo k tomu abych ji odložila a už se k ní nevrátila.

01.03.2023

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Čteno v angličtině.
Je to korejský retelling na povídku o Shim Cheong, která žila se svým slepým otcem a aby mu navrátila zrak, obětovala se pro něj Mořskému bohu. Celá povídka je i v knize zmíněná.

Tento příběh je o Mině, která se vrhne do moře místo Shim Cheong, aby zachránila svého bratra. Dostane se do Říše duchů a červená nit osudu ji dovede až k Mořskému bohu, který je zakletý do kouzelného spánku. Mina se ho s pomocí démonů a duchů rozhodne během 30 dnů zachránit a tím i svou vesnici.

Líbilo se mi, jak byla knížka zpracována, dobře se četla, rychle ubíhala, všechny postavy byly sympatické a určitě si ji koupím i v češtině. Vytkla bych snad jen to, že by mohla být delší a postavy propracované víc do hloubky.

Řekla bych, že pro někoho kdo má rád asijskou kulturu je jako dělaná a určitě s ní nesáhnete vedle. Těším se na český překlad a doufám, že takových knih u nás vyjde víc.

Originál 5/5
Český překlad 3,5/5

30.01.2023 4 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Za mě super knížka s dobře vymyšleným cestováním v čase. Bavila mě od začátku až do konce, jen jsem moc nevěřila romantické lince mezi Joan a Nickem. Tak nějak jsem doufala, že nakonec skončí s Aaronem, ale kdo ví, má to mít více dílů, tak třeba v tom dalším.

23.01.2023 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Milá vánoční knížka o ztraceném štěňátku, které najde nový domov.

23.01.2023 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Líbilo se mi, že je knížka proložena textovými zprávami a obrázky, jenom mi to občas připomínalo povídky z wattpadu. Když budu mít možnost, přečtu si i další díly.

23.01.2023 3 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Kniha noci byla po Krutém princi hrozný propadák! Přijde mi, že to snad ani nemohla napsat Blacková!

Celou dobu jsem se do příběhu nedokázala pořádně začíst a dost jsem se u toho nudila. Začátek se strašně táhl a magie stínů tam byla popsána tak chaoticky, že si vlastně nejsem jistá, zda jsem ji pochopila správně. Kdyby se mě někdo zeptal jak ta stínová magie funguje, tak bohužel, nemám nejmenší tušení, protože jsem to zkrátka nepobrala. Nelíbilo se mi ani prostředí ve kterém se vše odehrává, bylo to ponuré a takové..meh.
Asi jsem od knihy čekala víc té magie. Doufala jsem, že třeba hlavní hrdinka bude mít nějaké schopnosti nebo bude stíny lovit nebo něco takového ale bohužel. Charlie byla úplně tuctová postava na které nebylo nic zvláštního!

Nápad je podle mě super ale zpracování stojí za prd. Konec byl dobrý a zajímavý, bohužel ale otevřený. Líbily se mi i kapitoly z Charliiny minulosti i když tam byly dost zbytečné, stejně jako kapitoly z minulosti jejího přítele, které jsou v druhé polovině knihy. Ano, dozvíme se v nich sice jak se z Charlie stala podfukářka a zlodějka ale to by stačilo napsat do jedné kapitoly a zbytek by se mohl věnovat právě těm stínům!
Vím, že to není young adult ale i takové knihy se dají napsat dobře. Tohle ale dobré nebylo a další díl si nepřečtu, protože mě ani nezajímá, kam se bude příběh ubírat dál a nejspíš bych se u čtení akorát trápila, stejně jako teď.

14.01.2023 2 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

(SPOILER) No, co k této knize napsat...jak už tu někdo zmínil, některé příběhy byly fajn, jiné bohužel už tolik ne.
Líbily se mi příběhy jako Petr Pan, Locika, Jeníček a Mařenka, Kráska s zvíře...i Jack s fazolemi byl fajn ale zbytek mi přišel buď neukončený (Malá mořská víla) nebo jsem nepochopila co tím chtěl autor říci (O Šípkové růži - Teda kde dva chlapi vzali dítě...).
Znovu bych se do knihy už asi nepustila.

09.01.2023 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Raději budu předstírat, že jsem tuhle knihu nečetla a vůbec neexistuje.

08.01.2023 1 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Pěkná vánoční knížka, bavila mě od začátku do konce, takže palec nahoru :)

08.01.2023 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Začátek mě bavil ale pak to šlo kvalitou dolů a ke konci už mě ty příběhy ani nezajímaly a bylo mi jedno jak skončí :(

08.01.2023 2 z 5

Prokletý sníh Prokletý sníh Barbora Žampachová

(SPOILER) Knihu jsem dostala k Vánocům a byla to taková fajn oddechovka, která se dobře četla. Bohužel ji ale chybělo napětí a tak trochu jsem do ní čekala víc, ale na prvotinu to nebylo nejhorší.

Spoiler:
Celou dobu jsem čekala, že se z Coranna nakonec vyklube zrádce, král že hraje nějakou habaďůru, když předstírá jak je zničený a že se s běsi nakonec vypořádají nějak jinak.

03.01.2023 3 z 5

Vánoční seznam Vánoční seznam Beth Garrod

Nedokázala jsem od sebe Elle a Holly odlišit, přišlo mi, že čtu o jedné a té samé osobě (hlavně těch prvních 100 stran). Není moc dobrý nápad dávat dvěma postavám tak podobná jména. Ke konci mě ani nezajímalo jak to dopadne, ale dočetla jsem to protože jsem zkrátka ten typ, co knihy dočítá.

14.12.2022 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Celou sérii bych ohodnotila 3,8/5.
Autorka určitě umí psát, ale podle mě je trochu přeceňovaná.
Líbil se mi svět který vytvořila a myslím si, že by z toho byl super film (hlavně po vizuální stránce) ale magie v celé sérii funguje tak, jak se to autorce zrovna hodí a nemá žádný řád. Musím ale říct, že jsem ráda že jsem se touto sérií prokousala a konečně si ji přečetla. Kdyby byla kratší a nebylo tam tolik zdlouhavých částí dala bych 4/5.

Třetí díl jsem upřímně četla asi měsíc, než jsem se jím prokousala. Nakonec jsem mu dala 4/5 i když stejně jako u předchozího dílu i tomuhle by prospělo, kdyby byl kratší.

První část, která se odehrává opět na Jarním dvoře se mi líbila, druhá už byla jen samé mluvení (což byla nuda) a třetí část, kde se konečně vydali do války... No, mohlo to být popsané lépe, čekala jsem větší wow.
Navíc... Sejdou se tam všichni vladaři, kteří by měli mít nějaké schopnosti ale přitom je ve válce skoro nevyužijí, Feyre s mocí všech vladařů tam také ničím nepřispěje a ani Rhys se tam moc neosvědčil.
Co se konce týče... Přežila bych to, že nějakým způsobem oživili Rhyse, ale že se vrátila i Amren, to už se ki zdálo trochu přehnané.
A Luciena s Elain a Nestou tu radši ani nebudu zmiňovat, to by byla kapitola sama o sobě. Všem postavám by prospěla pořádná terapie!

28.11.2022 3 z 5

Bohužel, toto je asi nejslabší kniha co jsem od Blackové zatím četla. Nevěřila bych, že to napsala autorka Krutého prince, který je kvalitou úplně někde jinde.
Četla jsem tedy starší verzi, kde je i dost překlepů a některé věty tam jsou divně přeložené. Novější vydání by snad mělo mít jiný překlad ale k tomu jsem se nedostala a ani to neplánuji.

07.11.2022 3 z 5

Hanko, zachraň štěně! Hanko, zachraň štěně! Věra Hudáčková Barochová

Pěkná knížka pro náctileté o překonání sebe sama a lásce ke zvířatům.

30.10.2022

Co žije v lesích Co žije v lesích Lindsay Currie

Fajn knížka, kterou můžete číst třeba na Halloween. Jsou tam pěkně popsané strašidelné části. Možná bych jen zmínila, že název a obálka jsou dost zavádějící, protože žádná část knihy se neodehrává v lese, nýbrž v zámečku, ze kterého hlavní hrdinka skoro nevystrčí nos.

30.10.2022 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Líbily se mi bohužel jen asi 3 povídky. Nejlepší byla Ayama a trnitý les pak Čarodějnice z Duvy a Malá Kudlička. Zbytek se nedal číst :(

30.10.2022 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak mám za sebou konečně druhý díl, který se nyní odehrává na Nočním dvoře. Objeví se tu nové postavy, které mi jsou sympatické a i Feyre jsem si jako hlavní hrdinku oblíbila trochu víc i když pořád tu jsou některé věci, které mě na ní štvou. Za mě je to ale asi nejlepší díl z celé série.

Nejvíc mě bavila část se řezbářem kostí, s Tkadlenou a návštěva Jarního dvora. Myslím, že ty jsem přečetla během chvilky, zatímco u všeho ostatního mě trochu brzdily zbytečně zdlouhavé popisy. Za normálních okolností mi takové popisy nevadí, ale tady bylo detailně popsané úplně všechno. Také bych klidně vynechala ty intimní scény, které tam podle mě nemuseli být ale tak... Ok proč ne.

Asi by neuškodilo, kdyby byla kniha kratší, protože jsem se občas trochu nudila a nešlo mi se začíst. Jsem ale zvědavá na třetí díl a na to, jak plánují porazit krále Hybernu, když s ním nic nedokázal Rhysand, podle Feyre nejmocnější vladař, a ani ona s mocí všech vladařů.

15.10.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krásné kresby ale jinak mě kniha vůbec neoslovila. Půjčila jsem ji ale mamce a té se zase líbila, tak aspoň vím co k Vánocům.

21.09.2022 2 z 5