Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Lovci perel Lovci perel Colin Falconer (p)

Nádherný čtivý román o nebezpečném povolání lovců perel s perfektně popsanými charaktery různých postav. Krátké kapitoly nutí číst knihu na jeden zátah. Škoda, že jsem prvně četl druhý díl u něhož jsem nechápal souvislosti a trochu se připravil o napětí s Cameronem a Simeonem. Co kniha to perla.

22.08.2023 4 z 5

Lovci orgánů Lovci orgánů Gordon Thomas

Četl jsem kdysi dávno, po skvělé knize Obchod s orgány si ji budu muset přečíst znovu, řek bych, že se mě líbila ještě víc, ale je to už doba a názory se mění, musel bych porovnat.

21.08.2023 5 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Výborně napsaná kniha jak od Robina Cooka, závěr velmi napínavý, kdy úplně těsně před koncem nevíte, jak vše autorka zakončí když zbývá už je pět stránek. On to není jen fiktivní román, ale holá skutečnost. Na toto téma doporučuji výbornou knihu od Gordona Thomase Lovci orgánů nebo Dobrodinec od Ridley Pearson.

"Rusko je navíc zemí, kde probíhá něco jako obchod s lidskými orgány. Je to katastrofální záležitost a věc, které by civilizovaný svět měl věnovat velkou pozornost," upozorňuje odborník.

20.08.2023 5 z 5

Co jíst, když ... Co jíst, když ... Jarmila Mandžuková

Pěkně a srozumitelně napsaná kniha se spoustou rad a domácích lidových receptů při různých obtížích.

14.08.2023 5 z 5

Revoluce mravenců Revoluce mravenců Bernard Werber

Nevím kam tuto trilogii a vůbec všechny weberovi knihy zařadit. Sci-fi, fantasy, komiks, parodie, naučná literatura ? Od každého něco a nejlepší na tom je, že je to napsáno smrtelně vážně. Dlouho jsem se třetímu dílů kvůli negativním recenzím vyhábal a nechtěl ho vůbec číst. Zvědavost mě ale nedala a hned od začátku se mi to líbilo jak předchozí dva díly. Ale pak se to nějak zvrtlo a přestávalo mě to bavit. U skládání písně Revoluce mravenců jsem to chtěl už vzdát, ale pak jsem si řekl, že dočtu celou trilogii. Už těch nedočtených knih začíná být nějak moc. A tak jsem četl a četl a příběh na 700 stránkách se skoro nikam neposouval a s knihou jsem chtěl několikrát praštit. Drželo mě jen co se vyklube z pyramidy v lese. Nejzajímavější byla asi encyklopedie. Konec knihy se mě opět líbil. Weber si dělá legraci sám ze sebe, když píše že jeden autor v knize Thanatonauti....

Malý úryvek z knihy:
Co je to pornografické filmy"? ptá se 16.
105 vysvětluje.že Prsty přisuzují své kopulaci mnoho důležitosti. Nejlepší kopulátory filmují, aby je dávali za příklad špatným kopulátorům.
A co je v pornografických filmech k vidění?
103 nepochopila úplně všechno, ale v zásadě je tam Prstí samička, která přijde a pokouší se spolknout samcův úd. Potom se jich občas i několik do sebe vklíní jako postelové štěnice domácí.
Oni nekopulují za letu s roztaženými křídly? zajímá se 9.
Ne, 103 tvrdí, že Prsty kopulují na zemi a převalují se jako slimáci. Ostatně nejčastěji při tom jako slimáci i slintají.
Mravence tato primitivní forma pohlavního života velmi zajímá.

Naplnili jsme pytle mravenců přítomných na místě zločinu. Bylo by normální, kdyby i oni předstoupili před tento soud, aby mohli být souzeni.

z encyklopedie:
Soudní proces se zvířaty
V roce 1974 se ve švýcarské Basileji konalo soudní řízení se slepicí nařčenou z čarodějnictví, jelikož snesla vejce neobsahující žloutek. Slepice dostala obhájce.
Ten ji hájil tvrzením, že šlo o neúmyslný čin. Marně.

dále jsou ještě větší perličky
MYRMEKOPOLIS to už jsem měl dost

11.08.2023 3 z 5

Past Past František Niedl

Niedla mám velmi rád, ponorky také, ale tohle mě docela nudilo, nenutilo číst dál, nedočteno.

06.08.2023 2 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Výstižné popsaná egyptská chudoba a jejich poměry, neschopná policie, korupce. Podprahový film mě také zaujal, ale o tom jsem už četl nějakou odbornou literaturu před mnoha lety. Napětí žádné, jen vyšetřování a rozbory filmu. Sharkovi osobní problémy. Imaginární Eugenie mě dost vadila. Po předchozích dvou dílech trochu slabší, přesto velice čtivé s otevřeným koncem.

02.08.2023 3 z 5

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Čteno podruhé od dětsví, ale dnes už mě nesedí i přes svou dramatičnost styl vyprávění. Děsně nesnáším týrání zvířat, zvlášť psů, nejvěrnějšího přítele člověka, který je pro dobrého pánička ochoten nasadit vlastní život. Viděl jsem několik filmových zpracovámí a každé se mě líbilo, přesto mě uteklo jedno s mým oblíbeným hercem Harrisonem Fordem což musím hned napravit. Kniha i film se mě pletl s Lvicí Elsou se stejným názvem.
Tak film s HF hned po přečtení knihy se mi ani trochu krom přírody nelíbil. Digitální psi a pohádka.

30.07.2023 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

V dětství moje Londonova nejoblíbenější kniha a i nejrůznější zfilmování jsem měl rád. Od té doby jsem hltal všechny knihy a filmy o psech, Lassie se vrací, Niki-divoký pes severu, Hačiko apod. Nemám rád jakékoliv týrání zvířat i když je to třeba obyčejná myška natož psů nejvěrnějšího přítele člověka. Rád si knihu po tolika letech přečtu znovu.

28.07.2023

Mezi zlatokopy Mezi zlatokopy Jack London

V dětství má velmi oblíbená kniha.

28.07.2023 4 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Nedočteno.Zastaralý způsob vyprávění mě dnes už nesedí. London psal poutavější knihy a lépe. Začátek docela slibný, ale pak mě rozvleklé vyprávění začalo nudit.

28.07.2023 1 z 5

Poušť nezná slitování Poušť nezná slitování Louis L'Amour

Kratičký western velice jednoduše napsaný, ale čte se parádně. Oddechovka k vodě nebo do vlaku. Zatím se mi líbí všechny Amourovy westerny, jeden lepší jak druhý tak jak jsem v mládí četl dnes už naivní Mayovky.

24.07.2023 4 z 5

Krize Krize Robin Cook

Napínavá kniha o tom, zda Jack stihne svatbu až do poslední závěrečné šokující věty. Jeden z těch lepších dílů, který jsem málem nedopatřením vynechal.
Jakobych četl Johna Grishama. Velice zajímavý soudní proces, kde se čtenář nemůže ani chvilku nudit. Sérii Jacka Stampletona mám velice rád, ale čtu ji nějak na přeskáčku,

23.07.2023 4 z 5

Skála Skála Peter May

Tak já půjdu proti proudu. Od samého začátku mě kniha nudila, skončit jsem chtěl už kolem 80 stránky a absolutně nechápu, proč jsem ji dočítal, snad kvůli skvělým recenzím jsem čekal, že se velice nudný příběh nějak rozjede. Připadalo mě to jak nějaký Finův životopsný dokument o lovu ptáků guga než normální detektivka. Do čtení i přes pěknou čtivost jsem se musel hodně nutit. Přesně to vystihla ignis.

19.07.2023 1 z 5

Aztécká perla Aztécká perla Colin Falconer (p)

Kdysi jsem viděl na čt2 dokument o dobytí Tenochtitlánu a velmi mě zaujal, přál jsem si vidět film nebo číst nějakou knihu a ejhle. Do rukou se mi dostal tento román jako podle toho dokumentu. Skvěle barvitě napsáno, hltal jsem stránku za stránkou. Škoda, že ho barbarští Španělé po honbou za zlatem vypálili, když samy tvrdili, že to bylo nejkrásnější město světa, lepší než Benátky . Na druhé straně k zamyšlení, kam by dospěla aztécká kultura a Mexikové se svými ďábelskými Bohy dnes? Stále to mají v genech.

14.07.2023 5 z 5

Ohňová země Ohňová země Pascal Engman

Oproti Patriotům pomalejší rozjezd, ale pak to stojí za to. Stránky se obracejí jedna za druhou, nedá se přestat číst. Těším se na další autorovy knihy, píše skvěle a velmi čtivě.

05.07.2023 4 z 5

Jít nebo zemřít Jít nebo zemřít Jenő Rejtő

Dobrodružný příběh legionářů hledajících platinový poklad je velmi zkratkovitě psaný se spoustou cizích slov. Druhá část odehrávající se v Londýně byla dost zamotaná a vyšetřování mě připomínalo Sherlocka Holmese. Taková jednohubka třebas do vlaku.

10.06.2023 3 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Opět velice slibný začátek, kdy jsem očekával nervydrásající nahánění svědka a boj o život , dostal jsem místo toho téměř rodninné drama o hledání ztraceného manžela. Čtivě napsáno, ale vcelku se nic moc neděje, napětí mizivé, klasická tuctová četba, kterou kdybych vynechal, o nic bych nepřišel.

07.06.2023 1 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Začátek mě velmi navnadil, čekal jsem hororové psycho, nervydrásající příběh, vyklubala se z toho tuctová detektivka s mnoha zavádějícími vyšetřováními podezřelých o kterých hned víme, že to nejsou oni, ale prostě aby bylo o čem psát a kniha se trochu natáhla, tak se to bude omílat pořád dokola. Kniha se hezky čte, nenudí, ale krom uvězněných a ubývajícího času napětí moc nefunguje.

05.06.2023 3 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Velmi dobrý a aktuální román, ale nejvíc se mě líbila dějová dobrodružná linka s Abdulem a Kiah. Kdyby se toto mělo stát, nemá smysl panikařit a utíkat někam dál od místa dopadu, ale jít přímo do centra a nechat se v miliontině sekundy vypařit než bolestivě umírat na následky z ozáření třebas týden nebo měsíc. Do krytu nejenže nedoběhnete, ale ani se vás tam nevpustí, to jen jen pro vyvolené a ani bych tam nechtěl přežívat s vědomím, že na povrch se už nikdy nepodívám nehledě o tom , že se tam začne ponorková nemoc, psychózy, šikana, vraždění a nakonec kanibalismus. NIKDY bych po jaderné válce nechtěl přežívat, raději okamžitou smrt. Živí budou závidět mrtvým. A něco takového jsem od knihy čekal, popis hrůz a dnů a roků poté. Kniha byla jen o popisování drobností vyvolávajích konflikt a hašteření politiků. Na toto téma jsou lepší knihy a filmy, asi jsem se moc těšil a od Folletta očekával větší drama.Na plný počet i přes dobrou čtivost to není.

Kiah viděla poprvé v životě velkou jachtu:
To je větší než dům kde jsem bydlela. K čemu to slouží?
Abdul ukázal na muže se dvěma mladými ženami. Jen pro potěšení.

Doporučuji čtěte: Ono se to už děje

02.06.2023 4 z 5