Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Omen: Ďáblovo znamení Omen: Ďáblovo znamení David Seltzer

Nadpřirozeno, které nemusím, ale i po druhém čtení mnohem lepší než kterákoliv kniha od Stephena Kinga. Velmi čtivě napsáno, když si odmyslím to nadpřirozeno a byl by to thriller o nějaké zfanatizované sektě, které manželé Thornovi uvěřili, bylo by to daleko hrůznější. Filmové zpracování s Gregorym Peckem mě přišlo velmi slabé, jako horor film na mě vůbec nefungoval. Kniha 100% film 20%( dnes vidět ho znovu tak asi odpad), kniha zůstává čtivá pořád.

01.02.2024 5 z 5

Islámskému státu na dostřel II Islámskému státu na dostřel II Lenka Klicperová

Je tak jednoduché ukázat prstem a nenávidět.O mnoho těžší je ale pochopit, chtít znát souvislosti a přemýšlet.
Skvěle napsané reportáže ze zničené Sýrie, autorky zasluhují můj obdiv za odvahu. Obě knihy stojí za přečtení.

28.01.2024 3 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Smutné osudy lidí zmítané válkou, kteří do Evropy nechtějí. Zrovna teď vyšel článek, že nejvíce migrantů je ze Sýrie. Jak ale rozlišit ty, kdo skutečně pomoc potřebují a ty co jdou do Evropy škodit?
Věří tomu, že bojují za Alláha a za islám, a věří tomu, že až zemřou v boji, půjdou rovnou do ráje, kde na ně čeká 72 panen. Oni tomu opravdu věří a na svou smrt se těší. Každý má na krku klíč, aby se dostal do ráje, a lžíci, aby mohl jíst s Mohamedem.
Zemřít rukou ženy je pro islámisty noční můrou - pokud je zabije žena, jdou totiž do pekla místo do ráje.

28.01.2024 3 z 5

Stvůry a blíženci Stvůry a blíženci Francis Paul Wilson

(SPOILER) Četl jsem před mnoha lety, když u nás kniha poprvé vyšla a v té době jsem hodnotil plným počtem, jelikož je kniha neuvěřitelně čtivá hned od první věty. Dnes po opětovném přečtení snižuji hodnocení z pěti na dvě kvůli nadpřirozenému velmi hloupému závěru a rozuzlení příběhu. (Gates se převtěloval do žen, nejraději bych dal odpad) Milovníci Stephena Kinga budou nadšeni a jak se tak dívám i na ostatní Wilsonovy knihy všude je nějaké nadpřirozeno jak u Kinga.

21.01.2024 2 z 5

Atomka Atomka Franck Thilliez

Opět velice poutavý příběh ze série Sharko, tentokrát téma radioaktivita a Černobyl. Plný počet nedávám, jelikož více napětí je až v závěru knihy. Není to klasický nervák jak jsem zvyklý, kdy musím netrpělivě obracet stránku za stránkou a kde každá kapitola skončí tak, že musím hned číst dál.

19.01.2024 4 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Na knize se mě líbil v tehdejší době nejen napínavý příběh, ale i zákulisí letiště. Hailey se nejdříve dokonale seznámil s daným prostředím a pak z něho napsal poutavý román, proto byly jeho knihy tak čtivé. Opět jsem zapomněl ohodnotit jeho asi nejslavněší román, který byl rovněž na tehdejší dobu i velký filmový hit. Bohužel, dnes je kniha i film už daleko překonána, přesto si všechny jeho romány rád znovu přečtu.

17.01.2024 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Stará dobrá sci-fi několikrát lépe či hůře zfilmována, na tehdejší dobu to musela být naprostá pecka. Musím přečíst brzy znovu, snad se mi to bude líbit jako tehdy. Po letech to čtenář vidí vše jinak, ale hodnocení nechávám ze staré doby prvního čtení. Mám tak trochu obavy číst Noc Trifidů od jiného autora. Na téma inteligentích masožravých rostlin mohu doporučit novější skvělou knihu Ruiny.

13.01.2024

Koule Koule Michael Crichton

Výborná podmořská sci-fi, která se čte sama hned od začátku. Rovněž výborně zfilmovánoale kniha 100x lepší. Knihu jsem četl hned jak u nás vyšla a rád si brzy přečtu znovu. Vracím se zpět ke starým knihám, dnes mě to leckdy připadá, že autoří píší jen kvůli penězům a pořádný příběh nikde.

13.01.2024 5 z 5

Trosečníci v řece meteorů Trosečníci v řece meteorů Jerzy Broszkiewicz

Na tuhle dětskou sci-fi jsem zapomněl až teď při procházení komentářů jsem na ni opět narazil. Děj si vůbec už nepamatuji, vůbec nevím o čem to bylo. Po sci-fi jsem prahl už od dětství, zvlášť těch z kosmu, v dnešní době co se vše považuje za sci-fi (spíše fantasy) jde až hrůza. Narazit na dobrou sci-fi knižní nebo filmovou je dnes už zázrak, samej brak nebo fantasy, pohádky z vesmíru. Tak teď se dívám, že knihu už jsem dříve komentoval, ale nezaškrtnul v přečtených.

12.01.2024 2 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Mnozí píší, že je to nejhorší ze Servazovy série, ale mě se to líbilo o něco víc než Údolí a autor se nebojí popsat situaci v současné Francii což může být zanedlouho i u nás. 3,5*

10.01.2024 3 z 5

Krutá spravedlnost Krutá spravedlnost Colin Falconer (p)

(SPOILER) Krutá spravedlnost není klasická detektivka nebo krimi thriller s nervydrásajícím napětím, ale o leckdy zbytečné frustrující práci policistů, když obhájci obhajují vrahy a soudci je pouští na svobodu. Spoiler: Závěr byl rychle splácaný a nevěrohodný. Simon nechěl pustit 14letou dceru Sandy do Londýna, že by ji někdo mohl třeba unést, tak sotva se tam bez jeho vědomí vydala, hned ji unesl úplnou náhodou zrovna ten, po kterém pátrali a taky hned zachránili. Na pár stránkách. Konec.

...vždycky se vám z toho postaví.
Já jsem žena šéfe,mně se nic nepostaví.
Tak to o hodně přicházíte.

06.01.2024 2 z 5

Děs Děs David Hidden

Asi už jsem hodně otrlý z podobných thrilerů. ale i přes hrůzně popisované brutální scény to ve mě velký DĚS nevyvolávalo. Když ve skutečném světě se dějí i horší věci, řezání miminkům hlavy, házení je zaživa do ohně, znásilňování batolat. Více me děsí týrání nevinných malých dětí dle skutečné události nebo carterovky. Ale kniha šlape od samého začátku až po rychlý konec. Styl psaní mě přišel až brakovitý, ale četlo se to dobře,scházelo mě tam více napětí a také asi že k mučeným ženám jsem si neměl žádný vztah. Kdyby takto mučili nějakou oblíbenou hlavní hrdinku o kterou bych měl velký strach, dal bych plný počet. Kniha více vyděsí ženy než muže zahradníky, kteří rádi stříhají.

04.01.2024 3 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Při procházéní komentářů uživatelů jsem zapomněl na mou velmi oblíbenou knihu z dětství, hodnotím zpětně z dětského pohledu. A proto mám rád od dětství všechna zvířátka. Měl jsem kocourka Macka, dodnes na něj vzpomínám, takový čertík Bertík.

04.01.2024 5 z 5

Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Od knihy jsem očekávál drsnější historický román v duchu Kladivo na čarodějnice nebo Katova dcera apod. Místo toho jsem četl klasickou červenou knihovnu bez nějakého většího napětí a hned v prvních stránkách jsem to chtěl několikrát vzdát. Konec mě přišel jako... zazvonil zvonec a pohádky je konec. Kniha je napsána velmi čtivě a tak jsem vydržel až do konce a pravděpodobně si přečtu i další pokračování, která věřím, že přinesou to, co od tohoto románu očekávám.

23.12.2023 4 z 5

Noční host Noční host John Lutz

Káva a boty. Spisovatelka a polda. Soška svatého Augustína. Po dočtení Carterovky mě to to přišlo velmi nudné, bez napětí, při 20 kapitole jsem to měl chuť už vzdát. Samé kecy, zmínka, že Noční host otevřel někoho otvírákem na konzervy a zase kecy u kávy či u knihy. Nemám nic proti vyšetřování třeba tak jak vyšetřuje Lincol Rhym od Deavera, ale zde to byly samé plané kecy. To už raději Agátu Christie.

17.12.2023 1 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Půjdu proti proudu, ale mě se zdá tato kniha jako nejslabší z celé série. Carter krom svým fantasmagorických hrůz už neví o čem psát. Neustále natahování kapitol o ničem, jen aby kniha byla silnější. Zbytečná kapitola s Troyem, kdy celou dobu píše sms a diví se proč neodepisuje, i když čtenář dávno ví proč. Pak zase celá kapitola o nasazování kravaty. Žádné napětí, jen rozmílání děje. Po přečtení všech Carterovek jsem čekal něco víc, přišlo mě to celé takové divně i když čtivě psané, ale nic nového, jakoby se stále opakoval dokola. Předchozí díla se mi zdála brutálnější, tak nechápu, proč píše, že to je to nejbrutálněší co Hunter viděl? Překvapilo mě, co se zkrývá za pojmem Genesis a kdo za tím vším stál. Trocha napětí až v samotném závěru v letadle a jako třesnička na dortu v závěrečné kapitole přichystal ještě jedno překvapení. Ve výsledku kniha vůbec nebyla špatná, jen jsem čekal nějaké nervydrásající napětí.

12.12.2023 3 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Špatně se mě to četlo, neustálé přeskakovaní do výprávění 4 postav mě nevtáhlo do děje, něco tomu chybí, snad být to jinak napsané. Téma alkoholismu mě zaujalo, ale možná to přeskakování z postavy na postavu mě lezlo na nervy.

09.12.2023 1 z 5

Nebezpečný Nebezpečný Colin Falconer (p)

Záčátek až za polovinu knihy velmi slibný, ale mezi Salvadorem a Bosnou dosti hluché místo, kdy se řešil vztah s Jenny, což ze začátku bylo dobré (...velice vám děkuji, dobrý muži), a pak s Mickey. Kniha je velmi zajímavá, ale Falconer píše lépe. Blázni, co jdou dobrovolně do války fotit hrůzy. Nepochopil jsem Jenny, která se po prožitých hrůzách a nádhernému životu v Americe chtěla vrátit znovu do války. Asi Ryanovy geny. Vyžívat se v hrůzách války. Zatím se mě nejvíce líbila Hedvábná stezka a Aztécká perla, tohle i přes velmi zajímavé téma mě přišlo jaksi slabší.

08.12.2023 3 z 5

Bezedná propast Bezedná propast Ken McClure (p)

Mě kniha i přes závažné téma moc nenadchla. Neustále se řeší výzkum léku Valdevanu, zda funguje na rakovinu či ne, dělení buněk a napětí či pořádná zápletka žádné. Možná jsem od toho očekával něco jiného, když to má štítek horory. Na lékařské téma mám raději Robina Cooka. Začátek velmi pozvolný, bez napětí nutící obracet stránky, jen mluvení o léků na rakovinu, nechápu, proč Gavin neřešil, že ho napadli výrostci div ho nezabili, jako by se nic nestalo, běžná praxe.
„Když zlikvidujete rakovinu, co budou dělat všichni ti vědci, kteří bádají, jak ji léčit? Tisíce lidí zůstanou bez práce"

06.12.2023 2 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Poslední věta v téměř každé kapitole nuti pokračovat dál, jen ten konec byl dost překombinovaný. Bavila mě pitva, co vše Linda musí udělat. Rozstřihněte mu kalhoty, NE! vždyť je pochcaný(ve filmu posraný), podívejte se mu pod ohanbí NE!, podívejte se mu do řitního otvoru NE! NE! a NE! Má tam vzkaz. Vytáhněte jej! Super kniha, ale Criss Carter píše drsněji a napínavěji. Hned jdu shlédnout film a porovnat s knihou.

03.12.2023 4 z 5