Jacinda Jacinda komentáře u knih

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Třetí díl se mi zatím líbil nejvíc. Výprava G+M+M+R+C je skvělá, všechny postavy jsou osobité a zábavné. Zároveň prostě nemůžu z trpasličí bandy a především jejich neskutečných jmen: Zoltán Chivay, Feldmaršál Duda, Percival Schuttenbach... kdo tohle vymyslel :D podstatně méně mě bavily dějové linky Ciri a úplně nejméně handrkování čarodějek. Tak uvidíme, co bude dál... //audiokniha// Martin Finger je opravdový skvost. Podle jeho hlasu bych dokázala identifikovat snad 10 postav bez nutnosti prozrazení, kdo je kdo. Opět vynikající zpracování audioknihy.

25.11.2019 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

(Audiokniha) Oproti "prvnímu" dílu se mi příběh lépe poslouchal, ve jménech jsem byla ztracená v pouhých 80 % a ne 98 %. Svět je bezesporu epický, pro mě však až někdy příliš. Z celé knihy mi v hlavě utkvěl nejvíc Banket, boj mezi čaroději a pak Potkani. Souhlasím, že scéna z pouště je skvěle popsaná, za mě bohužel ale i příliš rozvleklá. Myslím, že ještě před deseti lety bych to přijala lépe. Nebo možná očekávám příliš kvůli fanatickému šílenství kolem tohoto autora. //Hodnocení audioknihy // perfektně načteno, líbil se mi přednes, dobrá práce se zvuky.

13.11.2019 3 z 5

Posedlost láskou Posedlost láskou Frank Tallis

Nevěřím v bezproblémové vztahy ani idylická manželství. Láska je spalující a šílená, člověk balancuje na hranici a přesně to autor popisuje. Jak často se my sami přiblížíme na okraj? Jak málo stačí, abychom se "zbláznili"? Možná najdete odpovědi na své otázky a možná se díky téhle knize budete jen víc bát. Ty příběhy totiž často nemají dobrý konec.

30.10.2019 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

(Audiokniha) Tahle kniha mi připomíná můj referát na Pána prstenů v 9. třídě, kdy jsem se snažila své spolužáky ohromit množstvím jmen, popisů a lokací. Hmm... už vím, jak se cítili... Knihu jsem "poslouchala" kvůli přípravě na hru této kultovní záležitosti. Musím ale říct, že co se příběhu týče, zatím ho považuju spíše za nudnou záležitost a ani Yenefer ani Tris mi nepřijdou nijak úchvatné...Několikrát jsem se přistihla, že jsem se přestala soustředit a začala poslouchat třeba po minutě nebo pěti. Nejhorší na tom bylo, že mi přišlo, jako bych o nic nepřišla a hovor pokračoval kde skončil. Co se audioknihy týče po technickém hledisku, výborně načteno.

25.10.2019 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Samantha Carterová tomu myslím říkala "entropický kaskádový efekt". Čili zvýšená entropie vede... to je jedno, prostě se podívejte na ten díl Hvězdné brány... Kniha je čtivá, má spád, přináší mnoho závažných a nepříjemných otázek - morálních a filozofických. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že byl prostě Jason otravnou osobou. Posedlost jeho rodinou a hlavně Danielou mě místy znechucovala, v klíčových chvílích ji musel neustále píchat, a podruhé se nemohu zbavit dojmu, že se mnohokrát zachoval jako nezodpovědný magor.

Spoiler alert. Přišel-li do reality, kde rodina umřela na ohavnou nemoc, přišlo tam nejspíš i víc jeho variant a některá znich se nakazila. A tahle varianta pak zapříčinila smrt celých světů? Protože nenakazila lidi napříč planetou ale napříš multivesmírem? Ta scéna byla debilní už od začátku. A kostka v některých světech stála jen tak uprostřed pustiny nebo lesa nebo hangáru nebo třeba náměstí a nikdo o ní nevěděl, nepoužíval ji, nevšímal si ji? I kdyby ji nikdo neuměl použít, protože se teoreticky objevila v realitě, kde ji Jason nevytvořil ale musela tam být, protože spojila jinou realitu,někdo by na ni musel reagovat minimálně snahou ji zničit, zkoumat nebo ji schovat. Nebo se tam objevila jen když ji on použil? A proč pak zase nezmizela, když droga vypršela? WTF. Myšlenka dobrá, ale logika těžce nedotažená a to na sci-fi nesnáším. Na závěr si dovolím malou citaci Teal´ca "Pro nás platí jen naše realita"

25.07.2019 3 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Už strašně dlouho mě nějaká série natolik pohltila, že jsem četbu prožívala jako jednu velkou orgastickou jízdu. Mahan mi dokázal, že je nadále mojí super oblíbenou postavou a jeho pomsta mi přinášela až zvrácené uspokojení. Jak se dalo předpokládat, vše se krapet zkomplikuje a to krapet je tady potřeba popsat slovy: Zápletka v zápletce v zápletce, zvrat v zvratu v zvratu v zvratu... V jeden okamžitk to na mě bylo moc, naštěstí to autor zachránil vynikajícím koncem, kdy k mému překvapení bylo vše vyřešené a uzavřené a navíc ještě v rychlém sledu. Spoiler alert... Co se týče Anastarie, už z anotace povídky je jasné, že bude nějakou strašnou obětí. Ale. Pro mě je to pořád pizda, kterou nesnáším. Prostě ta postava je mi protivná a mým idolem navždy zůstává Plinto či sympatický Hadojed. Stejně tak Fleita byla naštěstí odložena na vedlejší kolej. Celkově je Šamanova pomsta bombastická orgiální jízda, kde Mahanovi držíte všechny pěsti, co na těle máte. (btw povídka je podle mě zbytečná záležitost, autor za Anastarii vůbec neumí psát a celkově to působí jak divná obhajoba na úrovni slohové práce. Nicméně to už je každýmu buřt). Čili ted mi už nezbývá nic jiniého, než hladově vyhlížet poslední díl. N-e-m-ů-ž-u-s-e-d-o-č-k-a-t

18.06.2019 5 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

Varovani pred spoilery... mno tak tohle byl epicky srackojdni konec. Ze je anastaria pica na entou jsem vedela od prvnihu dilu. Ze to nabere az takove obratky by me ani ve snu nenapadlo. Jak to dopadlo s oblibencem plintem netusim.. no dobre ze jsem to precetla dva dny pred vydanim dalsiho dilu... uz dlouho ve me kniha nevyvolala takove emoce, ze jsem lezela v posteli vzteky bez sebe a nemohla usnout (varovani - nedocitat pred spanim)

11.06.2019 5 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

Nejsem si jistá, zda mě oslovila forma, jakou je kniha psaná. Nicméně několik myšlenek je velice podnětných, možná bych řekla extrémně podnětných a za to mi celá kniha určitě stála.

03.06.2019 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

V tehle vykradacce x-menu chybi uz jen wolverin... navic jsem tezce nepochopila ten konec.

10.05.2019 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Autorka evidente holduje anime. Vemte Sword art online, pouzijte koncept psychopassu a zasadte ho do prostredi nejakeho MMO. Bohuzel vetsina pribehu romanek v dokonalem svete a vsechny wow efekty jsem odhalila v pulce cteni, takze pribeh dopadl presne jak jsem cekala. Navic vybudovani hlavni hrdinky zijici v prisernych a zaroven dojemnych podminkach me spis otravovalo. Kazdopadne druhy dil zkusim

13.04.2019 3 z 5

Japonsky 15 minut denně Japonsky 15 minut denně Šizujo Okada

Velmi užitečná miniučebnice. Na malém prostoru dokáže vysvětlit spoustu věcí. S gramatiku se nezdržuje, ale to není ani účelem. Oceňuji však spoustu postřehů u každé kapitoly, něco jsem nevěděla ani po 2 letech učení se v kurzu.

16.03.2019 5 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Mahan zůstane asi navždy jednou z mých nejoblíbenějších postav. Narozdíl od ostatních ale úplně neholduju té změně, že se mu přestalo ve všem dařit :D nicméně ta bitva s Armagedonem byla natolik epická, že jsem celou kapitolu četla dvakrát :))

12.02.2019 4 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Roman Bureš mi připravil jedno velmi nepříjemné ráno, když jsem udělala tu chybu a přečetla si jeho povídku před spaním. Pak jsem v polospánku prožila pár značně děsivých minut spojených s jeho výborným leč děsivým příběhem. Na pár stránkách nádherně zpracovaná hrůza a děs, u pejska se mi i zamlžily oči. Tenhle konec světa prostě nikdo nechce. Druhou povídkou, která mi utkvěla v paměti, byla bizarní alegorická směs Martina D. Antonína, jež v určité chvíli dosáhla takové absurdity, že už to člověk ani nevnímal. V zásadě se jedná ale o výborné dílo skrývající spoustu náznaků a podtextů (možná jsem si je i sama vybájila) a mě se jeho zamyšlení nad apokalypsami opravdu líbilo. Rozhodně nejoriginálnější příběh.

10.01.2019

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Hodně, hodně moc mi to připomínalo tvorbu Jeremyho Batese (Les sebevrahů, Paříž katakomby). Především úvodním duem sympatický mužský hrdina, trošku nekňuba ale zároveň i schopný + dementní otravná přítelkyně, kterou by každý normální člověk kopnul do zadele. K tomu pár vedlejších postav. Opravdu velmi vysoká podobnost. Hlavně začátek knihy má super nádech, první stránky jsem se skutečně bála. Pak zmizí mystično a zůstane celkem dobrý příběh, i když možná pachuť lehkého zklamání. Oblíbila jsem si detektiva. Další knihu autora rozhodně zkusím.

28.12.2018 4 z 5

Odmaturuj! z dějepisu 2 Odmaturuj! z dějepisu 2 Alena Štěpánková

Nejlepší učebnice pro studium dějepisu v kostce, stručné a VTIPNÉ! Zajímavé a hodnotné informace. Netřeba dodávat, že celých 50 % úspěchu u maturity bylo díky této učebnici (zbytek hlavně kvůli vynikajícímu učiteli a poznámkám), což vedlo cituji: K nejlepšímu maturitnímu výkonu z dějepisu, jaký kdy předsedkyně komise na gymnáziu viděla :)

02.12.2018 5 z 5

Odmaturuj! z dějepisu 1 Odmaturuj! z dějepisu 1 Alena Štěpánková

02.12.2018 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Zůstanu-li u linie romantika, jsem naprosto ok. Sice mě trochu překvapilo, že se anotace odehraje v 5/6 knihy na pouhých 10 stránkách a více jak tři čtvrtě knihy je v zásadě o výcviku Jiny. Také vztah ostatních agentů neodpovídá úplně popisu, vlastně podle anotace se jedná o absolutně odlišnou knihu. Nicméně já měla zrovna chut na romantiku a kromě pár klišé, kdy se hrdinka tradičně uráží a cuká, aby bylo natažené vztahové pnutí, jsem spokojená.

25.11.2018 4 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Během čtení se mi mnohokrát měnila nálada. Od orgastického chrochtání nad stránkami až po bušení čtečkou do polštáře a křikem: Ať už jde ta pizda Anastaria někam. Původní komentář jsem nakonec dala pryč, protože se názor trochu změnil, stále ale trvám na tom, že kdyby jel Mahan výpravu trochu méně bombastickou, vyšlo by to ve výsledku lépe, i kdybychom měli sklouznout ke klišé. Právě klišé mi možná tentokrát chybělo, toho levlení taky ubylo a když už bylo, šlo hned o epické, unikátní a superior události. Závěr knihy (tradičně) nepřehledný, děsivě překombinovaný a snad i ulítlý. Nicméně Mahaněnka i nadále žeru, něco se prostě skousne a zbytek předupe závislost na hraní počítačových her. Btw. za mě rozhodně nejlepší postava Plinto!

24.10.2018 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

V zásadě jeden z nejtěžších komentářů vůbec... Nevím, kde začít, v hlavě se mi honí spousta myšlenek. Jednu hvězdu jsem vzala za pár nudnějších, zbytečných pasáží a trošku ukvapený konec. Co te týče příběhu, je to něco opravdu děsivého. První slzy strana 236 na čtečce a tak to nakonec i zůstalo. Možná proto, že jsem si děj raději nepouštěla blízko k tělu a četla na etapy. (pozor na spoilery). všichni víme, že kluci na konci umřou. Všichni doufáme, že je to jen marketingový blábol. Je to jejich příběh, tak to přeci bude jinak. Jenomže ono není a když to nakonec přijde, je to takový ten příšerný pocit: ne, proč to udělal! Je to stejná scéna jako v hororu, kdy každý ví že odejít je špatné a pak přesto jde někdo na záchod. Je to příšerný nápor na kdyby. Kdyby Mateo nenapsal a rufus se neozval, žil by R? Kdyby R nejel do nemocnině kvůli poslední vzpomínce na M žil by? Asi všichni čtenáři tuší, kdo zabil R, což je vlastně závěr mocného zacyklení. A to zacyklení je tak trošku kamenem úrazu, protože občas bylo až přespříliš. Kdyby, kdyby, kdyby. Přesně jako v životě. Proč jen musel jet dnes ráno autem. Proč se nerozhlédl? Proč šel sám plavat. Proč se nepřipoutal. Proč zrovna on? Proč zrovna ona? Proč zrovna JÁ? Kniha se snaží přenést poselství a já se díky ní také s něčím asi smířila, proto byla pro mě velmi přínosná. Je to něco jiného, něco krutého a přesto normálního. Ještě to musím nechat uležet. Buďme ale rádi lidi, že o našem osudu nakonec vědí jenom bohové...

08.10.2018 4 z 5

Pouta dědictví Pouta dědictví Brandon Sanderson

Tento díl byl bohužel pro mě zklamání. Vůbec se mi nezamlouvalo objevení Alika (+ to co s ním souviselo), ani hledání v chrámu (+ to co s ním souviselo) a v zásadě celá poslední třetina knihy mi přišla překombinovaná, nepřehledná a trochu i nelogická. Děsně mě nebavil Smokas, Marasi stejně studená a otravná jako v prních třech díle. Vynikající je naopak Steris, Weyna jsem si oblíbila víc než dřív a nejlepší ze všech rozhodně MeLaan. Paradoxně kdyby byl díl víc klišoidní, byla bych radši. Tenhle svět totiž miluju.

28.09.2018 3 z 5