Odmaturuj! z dějepisu 2.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poutavá učebnice určená k přípravě na maturitu (i k nové, tzv. celostátní podobě maturity) a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. Obsahuje část středoškolské látky dějepisu, a to vývoj historie od raného novověku až po současné dějiny. Kniha je přehledně zpracována do 2 celků dle historických epoch – raný novověk a současné dějiny, které jsou dále členěny na menší kapitoly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114169/odmaturuj-z-dejepisu-2-114169.jpg 48
Žánr
Literatura naučná, Učebnice a slovníky
Vydáno, Didaktis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Odmaturuj! z dějepisu 2.

Přidat komentář
Jacinda
02.12.2018

Nejlepší učebnice pro studium dějepisu v kostce, stručné a VTIPNÉ! Zajímavé a hodnotné informace. Netřeba dodávat, že celých 50 % úspěchu u maturity bylo díky této učebnici (zbytek hlavně kvůli vynikajícímu učiteli a poznámkám), což vedlo cituji: K nejlepšímu maturitnímu výkonu z dějepisu, jaký kdy předsedkyně komise na gymnáziu viděla :)

dreamyn
29.03.2015

Na knihu jsem náhodou narazila v antikvariátu a v dobré víře ji pořídila jako přípravu na přijímačky. A hodnocení? Jako největší klad hodnotím zajímavé obrázky a mapky, text je srozumitelný, logicky strukturovaný, pozitivně hodnotím také souhrn na konci každé kapitoly. Co se mi nelíbí, je velký počet gramatických chyb (které mě mnohdy až doháněly k šílenství a chuti učebnici vyhodit z okna). Obsah informací je uspokojivý, až na některá místa (o hnutí hippies, které změnilo svět, se zde dočteme v poznámce pod čarou, čekala jsem obšírnější výklad; dále velmi málo informací o 1. světové válce - nedostatečně rozebrané její klíčové bitvy - Marna, Verdun...). Jako celek hodnotím průměr, tedy tři hvězdičky.