Jabkovžupanu Jabkovžupanu komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborná kniha plná historických reálií. Poutavě napsaný vhled do života karvinských horníků na přelomu 19./20. stol.

18.10.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivě napsáno. Obecně knihy této autorky zasazené do první poloviny 20. stol. jsou dle mého názoru vůbec jejími nejlepšími kousky.

18.10.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Zřejmě nejlepší kniha autorky :)

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Fajn oddechovka, doporučuji jako audioknihu, zpracování bylo příjemné. Nevím, jestli bych se u čtení papírové trochu nenudila, takhle to bylo fajn.

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Konečně kniha, kde hlavní hrdince není pod 30 a zrovna nezačíná kariéru. Polovina úspěchu této knihy byla postava matky tří dětí, která řeší klasické problémy. Na rozdíl od jedničky jsem se i dost nasmála, což se cení :) Opět oddechovka. Čtivo je to spíš na dovolenou, než do metra ;))))

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Skvělá a drsná kniha. Vřele doporučuji...

01.01.2021 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Čtivá, oddechová kniha. Ideální na dovolenou. Líbily se mi obě dějové linky

01.01.2021 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Lineárně vedený příběh. První polovinu jsem měla pocit, že knihu snad musela psát čtrnáctiletá holka. Zvažovala jsem ji použít jako podpálku do kamen, protože nic tak pohádkového jsem už dlouho nečetla. Zhruba tak od dob Šípkové Růženka. Druhá půlka je o poznání zajímavější, věrohodnější a bohatší o historická fakta. Nepsala ji jiná autorka? Nebo autorka o dvacet let starší? Místy (hlavně v první polovině knihy) jsou nelogičnosti, které člověka značně rozčilují, příběh se táhne jako počůraná cukrová vata, ale díky druhé polovině zřejmě dám šanci i dalšímu dílu. Pokud potřebujete nenáročnou knihu na pláž, tak dobrý :)

01.11.2020 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Přečteno jako audiokniha a rozhodně mohu doporučit. V podání Lazorčákové to nemá chybu :)

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Kniha velmi čtivá, oddechová, člověk nemusí moc přemýšlet. Rozhodně doporučuji na dovolenou :)

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Čtivá, příjemná kniha. Ráda se k ní vrátím

01.01.2021 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Dobře vykreslená 70. léta 20.stol. Příběhy tří žen, které se dost dobře mohly stát. Trochu mi vadí, že autorka místy vykrádá samu sebe - svá starší díla z nemocničního prostředí, ale tomu se zřejmě při takovém počtu knih nedá vyhnout. I přesto dávám 5*

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Konec je kýč jak bič, tempo je krapet nevyrovnané... ale sakra, to se taaaaak dobře četlo!

18.03.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Ztráta času to úplně nebyla, ale ta neschopnost vybarvit postavy trochu zajímavěji, mě dost štvala. Každá postava dostala jednoslovný přívlastek a toho se držela celou dobu. Kéž by všichni na zemi byli takto nekomplikovaní. Aneb kniha o Nevyspalé blbce, Hamižném ješitovi a Hloupé potvoře. K mytí nádobí to v audiu ušlo

24.04.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Číst tuhle knihu je jako dívat se na několik sérií odpočinkového seriálu. Rozhodně doporučuji

18.11.2021 5 z 5

Skvěle a velmi citlivě napsaná kniha, člověka to skoro inspiruje k výletu s vlastní babičkou a jejím tajemstvím. Poncarová se celkově velmi dobře čte, autorka s každou další knihou zraje. Vřele doporučuji!

01.02.2021 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Skvělá, velmi čtivě psaná kniha. Některé autentické scény na mě byly trochu moc, kdyby šlo o film, zakrývám si oči. Ale to k tomu asi patří. Velmi doporučuji přečíst.

07.01.2021 5 z 5

Eguenie vůbec nebyla špatná kniha, bohužel mi ale přišla těžkopádnější než Podbrdské ženy. Na druhou stranu je také poetičtější, pomalejší, člověk se u ní zastaví a nespěchá...

01.01.2021 3 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Neurazí, nenadchne. Fajn oddechovka na víkend, nic víc bych od toho nečekala.

18.03.2023 2 z 5

Tak nějak nechápu to všeobecné nadšení. Jasně, je to psáno pro fanoušky Harryho Pottera, kniha obsahuje spoustu "pikošek," ale to je tak to jediné, co tohle dílko prodá. Oceňuji upřímnost autora, ale už ne jeho literární (ne)talent. Místy jsem se musela nutit, abych to dočetla.

18.03.2023 2 z 5