Ivuska.09 Online Ivuska.09 komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Klasický román od Julie Caplin. Potěší, i když prakticky hned od začátku víte, jak vše dopadne. Já mám sérii ráda, takže jsem si čtení užila.

06.12.2022 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Osobně si myslím, že pokud vás historie prostě nebaví, nebude vás bavit ani tato kniha. I když je třeba zpracovaná zábavnějším stylem než klasická učebnice. Líbila se mi část se vzpomínkami pamětníků – škoda, že nebyla rozsáhlejší (zabírá jen pár stránek). Právě tady vidím přidanou hodnotu knihy. Jinak musím souhlasit s tím, že vše, co je uvedeno v knize, jednoduše naleznete na internetu. Nicméně chápu, že mladší ročníky kniha baví – a právě tady vidím cílovou skupinu čtenářů. Vše na jednom místě, v jedné knize a od autorky, kterou znají.

04.12.2022

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

Podle mě jde o docela povedený příběh. Bavila mě hlavní hrdinka, takže se těším i na pokračování. Navíc některé otázky zůstaly otevřeny (netýkají se přímo případu, který Kay v tomto dílu řešila), takže jsem zvědavá, jak se bude dál vyprávění vyvíjet.

03.12.2022 4 z 5

Cestovní kancelář Jinosvěty Cestovní kancelář Jinosvěty L. D. Lapinski

Originální dílo plné magie. Skvělá myšlenka i motiv, určitě si nenechám ujít ani pokračování! Pro mě to byl milý návrat do dětství. Jsem důkazem, že příběh dokáže zaujmout i dospělé. Nezbývá doufat, že osloví i děti!

30.11.2022 5 z 5

Žena v ohni Žena v ohni Lisa Barr

Povedený příběh! Ukradená umělecká díla nacisty, pátrání po osudu ztracených obrazů, dvě ženy, které si jdou za svým cílem – zejména jedna z nich se neštítí ničeho... Napínavé, zajímavé, zkrátka mohu knihu jedině doporučit.

27.11.2022 4 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Krásný příběh, který by mohl uspokojit i náročnější čtenářky. Několik postav, více časových rovin, nečekaná zápletka (alespoň pro mě), zkrátka kniha stojí za přečtení.

23.11.2022 5 z 5

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Alessandra Torre

Ze začátku to vypadalo, že knihu ani nedočtu, sexu bylo snad až příliš. Pak se ale objevila kriminální zápletka, což mě upoutalo a mohla jsem pokračovat ve čtení. Jen škoda, že konec je otevřený, třetí díl mě tedy nemine!

19.11.2022 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Skvělý příběh, který stojí za přečtení. Další setkání s Erikou mě potěšilo a vypadá to, že ji ještě uvidíme v akci! Autor opět nezklamal: čtivé, napínavé, dobře promyšlené, vraha jsem neodhalila. Doporučuji!

11.11.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Mé první setkání jak s Tomášem Volfem, tak s Jiřím Březinou. A bylo to skvělé! Musím se pustit i do dalších dílů, určitě stojí za přečtení.

06.11.2022 5 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Z mého pohledu má autorka na svém kontě lepší příběhy. Pokud ale máte rádi mysteriózní vyprávění s nádechem tajemna, tak se vám Gallant nejspíš bude líbit. Mně bohužel kniha více zaujala obálkou a vůbec grafickým zpracováním než samotným příběhem.

06.11.2022

Američanka v Paříži Američanka v Paříži Kerri Maher

Pro lidi, kteří opravdu milují literaturu, je to pěkný příběh. Pokud ale k literatuře hlubší vztah nemáte, budete se nudit. Zkrátka je to velmi dobře zpracovaný román, jen není pro každého.

06.11.2022

Co oči nevidí, to manžela nebolí Co oči nevidí, to manžela nebolí Alena Jakoubková

Taková klasika od Jakoubkové, která během náročných dnů prostě neurazí.

03.11.2022 3 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Po delší době kniha, u které jsem hned neodhadla hlavní zápletku. Autorka zvolila takovou strukturu příběhu, ze které není úplně jednoznačné, kdo je kdo. Čtenáři to však neočekávají a myslí si, že mají jasno... Možná je teď mé vyjádření matoucí, ale jakmile se pustíte do čtení, pochopíte!

02.11.2022 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Přesně takový příběh, který jsem od spisovatelky čekala. Opět skvělé.

29.10.2022 4 z 5

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Příběh je v mnoha ohledech podobný prvnímu dílu, ale to se dalo čekat. I vyprávění Beccy je zajímavé – stejně jako její starší sestry Laury. Pokud máte chuť na román s nádechem Vánoc, pusťte se do čtení.

28.10.2022 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe Marie-Christine Chartier

Občas se stane, že se přátelství změní v lásku. Bude to i tento případ? O tom vypráví nová kniha z edice 7lásky. Za mě asi takto: neurazí, ale ani nenadchne. Mými favority zůstávají jiné příběhy z této edice.

25.10.2022 3 z 5

I já se přidám ke čtenářům, kteří jsou z knihy nadšení. Vůbec jsem nečekala, že se od ní nebudu moci odtrhnout. Skvělý styl psaní, skvělé postřehy, ponaučení, vztah dvou mladých lidí a problémy, které jsou naprosto běžné i zcela vzácné... Nemám co vytknout – neváhejte a pusťte se do čtení!

23.10.2022 5 z 5

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

Nebyl to špatný příběh. Oba hlavní hrdinové mají své sny, ale musí překonávat různé překážky, aby jich mohli dosáhnout. Někdy se to podaří, jindy nikoli. Nicméně si nejsem úplně jistá, jakým směrem se bude ubírat druhý díl série. Takto se mi zdá příběh ukončený.

16.10.2022 3 z 5

V příboji pochyb V příboji pochyb Lindsay Marcott

Nejprve jsem si nebyla jistá, zda vůbec knihu dočtu. Ale po pár stránkách mě děj vtáhl a já jsem se nemohla od čtení odtrhnout. V příběhu se objevuje i "duchařina", což já úplně nemusím, ale nakonec má všechno reálné vysvětlení, takže mohu hodnotit pozitivně.

15.10.2022 4 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Skvělý příběh, taková pohádka pro dospělé, ale pokud zrovna nechcete nic náročného, rozhodně doporučuji. Moc se mi líbilo, jaké hlavní hrdiny autorka zvolila. Celkově mi kniha připomínala děj několika mých oblíbených filmů – v pozitivním slova smyslu, nenudila jsem se! Během čtení jsem se skvěle odreagovala!

11.10.2022 5 z 5