Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Fotografka Fotografka Mary Dixie Carter

Jako thriller příběh příliš uspokojivý není, jako psychologický román by byl. Což je ukázkou toho, jak moc je důležité knihu zařadit ke správnému žánru – alespoň pro mě. Hrají tu roli samozřejmě má očekávání, která při špatném zařazení zůstanou nenaplněná...

02.07.2022

Mladá čarodějka Mladá čarodějka Katy Birchall

Miluju čarodějky a z podobných příběhů nikdy nevyrostu. Na obálce je uvedeno, že kniha potěší fanoušky seriálu Sabrina, mladá čarodějnice. I já ho milovala! A je to skutečně tak: Morgana stejně jako Sabrina lítá z jednoho průšvihu do druhého. Já jsem si čtení užila a těším se na pokračování!

25.06.2022 5 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Milý příběh se dvěma dějovými linkami, v němž dochází k odhalení mnoha tajemství mezi matkou a dcerou. Z mého pohledu je to velmi povedený román, ve kterém najdou poučení mladší i některé starší čtenářky.

28.05.2022

Král Král Devney Perry

Skvělé čtení! Příběh je napínavý a čtivý. Ale se závěrem spokojená nejsem. Absolutně se nic nevyřešilo. Tak snad se něco dozvíme v dalším dílu...

21.05.2022 4 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Mně se román líbil. Bylo to místy sice smutné čtení, ale i takový život může být. Rozdělení do dvou dějových linek se mi také líbilo, můžeme tak postupně objevovat, jak se vztah mezi hlavními hrdiny vyvíjel v minulosti a jak pokračuje v současnosti.

18.05.2022 3 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

I mně se román moc líbil. Mám příběhy s podobným námětem ráda. Hlavní hrdinka si není jistá, zda má cenu zachraňovat krachující knihkupectví. Navíc knihkupectví se nachází v Londýně, ale ona žije ve Švédsku. Čeká ji mnoho důležitých rozhodnutí a my můžeme sledovat, jak si se vším poradí. A přitom vyplouvají na povrch stará tajemství... Pokud tohle máte v knihách rádi, bude se vám líbit i tato.

15.05.2022 4 z 5

Citronová vůně a jemné polibky Citronová vůně a jemné polibky Lotte Römer

Tohle bylo velmi příjemné čtení. Námět sice nijak originální není, ale zamilovala jsem si postavy, které v knize vystupují. Od příběhu jsem se díky tomu nemohla odtrhnout! Bavilo mě i prostředí Itálie a malebný hotel, ve kterém hlavní hrdinka našla útočiště. Pokud si chcete přečíst nějaký pohodový román, určitě doporučuji právě tento.

13.05.2022 5 z 5

Jsi tam? Jsi tam? Dolly Alderton

Nejprve jsem měla obavy, jestli se do tohoto příběhu vůbec začtu. Anotace zněla slibně, ale chvíli mi trvalo, než jsem románu přišla na chuť. Nakonec se to ale podařilo a dočetla jsem ho. Sice je to zase jeden z těch příběhů, které v mé paměti nejspíš dlouho neutkví, ale vyloženě špatný není. V některých ohledech je celkem poučný.

12.05.2022 3 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Celkem povedený příběh. Jsem ráda, že kniha není součástí série, takže se vše rovnou vyřešilo. Konec byl napínavý a celkově autorka dokázala dobře zkombinovat napětí a romantiku.

12.05.2022 3 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Tohle byl příběh podle mého gusta. Napínavý, ale bez nechutných scén. Měla jsem určité podezření ohledně vraha, nakonec se potvrdilo pouze částečně. Konec byl také povedený a přitom se nedá považovat za zcela předvídatelný. Zkrátka Perfektní manželství mě bavilo.

09.05.2022 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Natasha Lester opět nezklamala. Ona prostě umí psát. Musím říct, že obvykle mě dějová linka odehrávající se v minulosti zaujme o něco méně, než ta ze současnosti. Tady to však bylo dokonce naopak. Tolik jsem potřebovala vědět, co se s hlavními hrdiny stalo! A obě dějové linky se vždy prolínaly v ten správný okamžik. Autorka vše propojila takovým způsobem, abyste se v ději bez problémů orientovali. Bylo to napínavé, emočně náročné, bolestné, ale také krásné. Stojí za přečtení.

07.05.2022 5 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Prosluněný příběh o novém začátku, který vás zavede do Florencii. I když jsem místy měla pocit, že autorka děj trochu natahuje, stejně mě bavil. Hlavní hrdinka řeší své problémy a zároveň se snaží přijít na kloub tajemství jedné dávné lásky.

01.05.2022 4 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Nejprve jsem byla nadšená, ale postupně mi příběh přišel už lehce překombinovaný, což mi vadilo. Nicméně i tak to bylo čtení do nepohody, u kterého jsem mohla naprosto vypnout a jen se nechat unášet láskou hlavních hrdinů. A příště prosím více scének s Banditou!

26.04.2022 3 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Je pár věcí, které bych autorce vytknula. Kdybych ale byla konkrétní, prozradila bych příliš. Bylo to napínavé a viníka určitě neodhalíte na první stránce, takže pokud je pro vás právě tohle rozhodující, mohu vám knihu doporučit.

23.04.2022 4 z 5

Zuby Zuby Wojciech Grajkowski

Pokud chcete připravit dítě na návštěvu zubaře, tak mohu knihu doporučit. Najdete v ní vše důležité, zpracování také pěkné.

20.04.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Původně jsem měla trochu obavy, protože námět nespadá mezi ty originální. Ale zpracování není špatné. Začátek je trochu pomalejší, než se seznámíte s postavami, ale pak se tempo zrychluje a nakonec nechybí ani okamžiky plné napětí. A zápletka mě bavila, neodhalila jsem ji.

20.04.2022 4 z 5

Láska naslepo Láska naslepo Lauren Layne

Milé, vtipné, laskavé a tak trochu pohádkové čtení, které vám zpříjemní upršené odpoledne. Je to předvídatelné, ale zase přece jen budete chtít knihu dočíst, protože co kdyby to skončilo jinak, než čekáte? Bavila mě hlavní hrdinka – žena, která si se svým životem dokázala poradit. Zkrátka stojí na svých vlastních nohách. Akorát občas spadne, když hledá svou životní lásku.

17.04.2022 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Řekla bych, že toto je taková klasika. S podobným námětem jsem četla mnoho knih. Ale i tak byl příběh čtivý a vlastně mě bavil. Zkrátka taková pohádka pro dospělé. Ani bych neřekla, že má kniha 250 stran, strávila jsem čtením opravdu chviličku. Jsem zvědavá na další díl série, určitě se do něj pustím.

15.04.2022 3 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Uznávám, že mě příběh bavil. I když je vše předem dané, stejně pociťujete napětí, protože pravdu prostě neznáte. Ale se závěrem spokojená nejsem: nejspíš ve čtenářích vyvolá šok, což jistě bylo autorových záměrem, ale na mě působil až příliš nereálně.

14.04.2022 3 z 5

Jak být šik v Paříži Jak být šik v Paříži Marianne Levy

Dostala jsem trochu jiný příběh, než jsem čekala. Některé věci mi přišly lehce nedotažené, což mi bránilo si knihu pořádně užít. Zasmějete se u několika vtipných hlášek, ale pointa příběhu mohla být zpracovaná lépe.

13.04.2022 2 z 5