Ivuska.09 Online Ivuska.09 komentáře u knih

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Jedna z nejlepších knih, které jsem od autorky četla. Příběh plný emocí a těžkého rozhodování. Také o tom, jak důležitou roli hraje v našich životech odpuštění. Každý z hlavních hrdinů má svou pravdu, přesto všichni bojují o štěstí někoho, kdo je spojuje...

17.06.2023 5 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Krásný román (konec konců jako všechny od Colganové). Nechybí důležitá témata: posttraumatická stresová porucha, dárcovství orgánů, zbytečná smrt mladého člověka, životní změny... A na pozadí se odehrává krásná romantická linka. Rozhodně doporučuji.

16.06.2023 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Vzhledově je kniha skutečně velmi povedená. Obsahově asi takto: neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Zpočátku jsem měla dojem, že se autorka dlouho točí v kruhu a neustále zmiňuje to samé dokola. Pak se začal příběh konečně rozvíjet, ale zápletka byla velmi průhledná. Vlastně úplně nevím, proč má kniha nálepku Senzace Tik Toku. Jde o nenáročný román na jedno odpoledne pokud se do knihy pořádně začtete.

11.06.2023 3 z 5

Masové kuličky se šlehačkou Masové kuličky se šlehačkou Vítězslav Jareš

Typově jde o velmi podobný příběh jako autorův předchozí román Holky se čtečkou. Více hrdinů, více osudů, různá témata.

22.05.2023 3 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Jakmile se do příběhu začtete, nebudete ho chtít odložit. Autorka si s vámi pohraje, nebudete vědět, která z dívek skrývá tajemství. Která měla zemřít? Spletl se vrah? Nebo ne? Uvidíte. Žádné brutální scény, jen psychologická hra.

22.05.2023 4 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

V hlavní roli žena, která se jen tak něčeho nezalekne. Typická Natasha Lester. Pokud se vám líbily její předchozí knihy, jistě vás zaujme i tato.

22.05.2023 4 z 5

Rozmarýnová zátoka Rozmarýnová zátoka Jenny Hale

Starý dům, tajemství ukryté v dopisech a láska... Mně se příběh líbil, i když jsem zápletku odhadla už na začátku. Doporučuji vzít si knihu třeba na dovolenou, určitě si čtení užijete.

06.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Ano, jde o depresivní čtení. Ano, příběh je plný zla. Myslíte si, že takový nemůže být skutečný život? Může. A právě tím by vás měla kniha oslovit. Minulost nezměníme, ale přítomnost změnit lze. Já Les v domě naopak považuji za jednu z nejlepších knih, které autorka napsala. Poučme se a chraňme nevinné děti.

01.05.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

(SPOILER) Čtivé, překvapivé, strašidelné. Dávám přednost příběhům se zápletkou, která má racionální vysvětlení. Přesto mě kniha bavila.

30.04.2023 4 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Mě kniha bavila. Ano, asi lze příběh vnímat jako překombinovaný, ale pro mě měla právě druhá polovina neskutečný spád. Každou chvíli jsem měla podezření na někoho jiného a rozuzlení mě překvapilo. Takže já doporučuji.

30.04.2023 4 z 5

Vinice v Provence Vinice v Provence Ruth Kelly

Mně se kniha líbila moc. Autorka poutavě vypráví o ženě, která si konečně po letech dokázala dupnout a jít si za svým. Nechybí romantika ani špetka napětí. Nalijte si skleničku vína a pusťte se do čtení.

26.04.2023 5 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Také mám trochu pocit, že autorka z příběhu nevytěžila úplně vše, co mohla... Charaktery postav vytvořila bravurně, ale skoky v ději vadily i mě. A závěr bych si představovala také trochu jiný... nebo alespoň způsob, jakým k němu autorka došla. Nebyla to vyloženě špatná kniha, ale ani ničím nevyniká.

23.04.2023 3 z 5

Ženy na lovu Ženy na lovu May Cobb

Na začátku příběhu jsem si říkala, že mě pravděpodobně neosloví tak, jak jsem si myslela. Ale ve čtení jsem pokračovala a nelituji. Kniha má pomalejší rozjezd, ale druhá polovina nabírá pořádný spád to už jsem měla problém od čtení odcházet. Takže přes počáteční rozpaky jsem spokojená a milovnicím psychologických thrillerů mohu Ženy na lovu doporučit.

22.04.2023 4 z 5

Pražačka na vsi Pražačka na vsi Soňa Paleta

Takové vyprávění ze života a ty já mám ráda. Jednohubka na večer, doporučuji.

13.04.2023 4 z 5

Čokoládové nebe Čokoládové nebe Carole Matthews

I druhý díl jsem si užila. Baví mě, že autorka spojuje vážná témata s humornými. Pobavíte se a zároveň zjistíte, že i ostatní mají plnou hlavu starostí... Těším se na další pokračování.

13.04.2023 5 z 5

Chaloupka na muřích nožkách Chaloupka na muřích nožkách Sophie Anderson

Pohádkové fantasy s přesahem tak to mám nejraději. Člověk v podobných knihách najde tolik poučení. O poznání sám sebe a také o tom, že člověk by si měl vážit toho, co má, protože se nakonec často ukáže, že je to pro něj to nejlepší.

10.04.2023 4 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

Krásný příběh o tom, jak jsou naše vzpomínky spojeny s různými vůněmi. Autorka líčí osudy několika generací, zrady, křivdy, tajemství. Zkrátka čtení podle mého gusta!

01.04.2023 5 z 5

Na konci sveta Na konci sveta L. D. Lapinski

Druhý díl lehce zaostává za prvním, ale jde o můj subjektivní názor, protože mořské dobrodružství tak úplně nevyhledávám (na piráty a spol. mě zkrátka neužije). Jinak byl příběh čtivý a vzhledem k odhalenému tajemství jsem zvědavá, jaký bude třetí díl.

30.03.2023 3 z 5

Chce to dva Chce to dva Natalie Cox

Ano, možná je příběh trochu pomalejší, ale já jsem si ho i tak užila. Oslovila mě anotace, zaujala obálka a po přečtení mohu říct, že mě kniha prostě sedla do nálady. Pokud potřebujete něco oddechového, rozhodně doporučuji.

29.03.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Vtipné a v mnoha ohledech snad i poučné vyprávění, které ženy určitě zaujme! Za přečtení stojí. Bylo fajn, že je příběh napsán i z pohledu samotného podvodníka bavilo mě sledovat jeho myšlenkové pochody.

29.03.2023 4 z 5