IvikaS IvikaS komentáře u knih

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Kniha názorně ukazuje, že mnoho problémů vznikne když se lidé mají příliš dobře. Jsou zdraví a bohatí a nemusí každý den ráno vstávat do práce tak co jim zbývá jiného než se babrat v nesmyslech.

03.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Vypravěčka byla tak naivní až pitomá. Zásadně věřila jen těm co jí zneužívali a ti co to s ní mysleli dobře neuspěli. Nejvíc mě šokovalo to, jak počítala, kolik už splatila dluhu pasákům. To jsem si klepala na hlavu.

01.01.2023 3 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Občas jsem si říkala, že máme s autorkou společné známé. Naprosto reálné jen na to polepšení bych si nevsadila.

21.12.2022 4 z 5

První noc u mrtvoly První noc u mrtvoly Jakub Arbes

Velice zajímavá a trochu strašidelná povídka s překvapivou pointou.

20.12.2022 5 z 5

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Hystorie jednoho patologického vztahu.

03.11.2022 5 z 5

V Caracasu bude nejspíš stále tma V Caracasu bude nejspíš stále tma Karina Sainz Borgo

Pokaždé jsem se zarazila když se v textu objevila zmínka o mobilu nebo mailu protože jsem si zase znovu uvědomila, že je to současnost. Moje mysl to pořád automaticky řadila do minulosti, přece není možné aby se lidé dnes takto chovali. Bohužel je, a je to strašné.

04.09.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Děsivě obyčejné. Kniha, kde se neděje nic a všechno.

25.08.2022 5 z 5

Díkůvzdání Díkůvzdání Václav Holanec

Dobře popsané postavy, zajímavý příběh ale dlouhé a pomalé.

18.06.2022 4 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Pořád nacházím známky druhého města.

31.05.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

(SPOILER) Nedočteno, hlavní hrdinka mi přišla amorální. Třeba se to pak zlepšilo ale její vydírání a vyhrožování, že klidně zničí životy jiným to jsem nepřekousla.

08.03.2022

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Tak nevím co bylo děsivější, jestli autorčina závislost na alkoholu nebo její patologické manželství.

22.01.2022 4 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Velké překvapení a nadšení, připomíná mi to seriál Krajní meze. Skvělé sci-fi povídky, rozhodně stojí za přečtení.

10.01.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

(SPOILER) Seznamování hlavních postav rozhodně nesplňuje moje kriteria romantiky ale spíše trestný čin. Vecpat se někomu do bytu ukrást domácího mazlíčka a pak s ním hlavní hrdinku vydírat není romantika. Joellen měla místo okukování jeho zadku radši volat policii. Tahle kniha není oddechová ale zhoubná pokud tohle prezentuje jako začátek vztahu, tohle má naopak veškeré vztahy rychle ukončit. Po téhle kriminální třetině to začne být standardní romantika s extrémně zamindrákovanou hlavní hrdinkou která by spíš než nového chlapa potřebovala psychoterapii.

09.01.2022 1 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tak trochu slátanina ale dobře se to čte.

06.01.2022 2 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Také mi to připadalo jako The Visit jen slabší. Kdyby tam nestrašilo bylo by to lepší, větší psycho.

04.01.2022 3 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Geniální jako vždy.

01.01.2022 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Ten konec naprosto odpovídal českým poměrům, jinak mě kniha trochu zklamala asi jsem měla přliš vysoká očekávání.

13.09.2021 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Začátek dobrý ale konec se vlek.

09.08.2021 3 z 5

Feromon: Cítí tě Feromon: Cítí tě Rainer Wekwerth

Byla to jízda.

28.07.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Vadí mi ten koncept toho, že kluk musí vždycky zvát holku na rande, starat se jí o zábavu a vymýšlet program aby jí zaujal a investovat do ní nemalé peníze, zatímco ona pro něho nemusí udělat vůbec nic. Dokonce nemá ani nijak oslnivou povahu či vlastnost. Prostě já jsem královna a ty šaškuj okolo a možná ti dovolím políbit mi malíček. Ale dost kritiky tady nejsme na Větrné hůrce. Četlo se to dobře a byla to milá relaxace u které jsem si odpočinula a trochu se i pobavila, líbilo se mi to o trochu víc než druhý díl.

16.07.2021 3 z 5