iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Můj dlouhý běh Můj dlouhý běh Luboš Brabec

Výborné čtení. Velmi chytlavé a čtivě napsané a hlavně inspirující.

29.04.2018 5 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Rychlá a nenáročná jednohubka.

19.04.2018 3 z 5

Muž, který si hrál na Boha Muž, který si hrál na Boha Robin Cook

Chování hlavního hrdiny je na pěst, ale to by se dalo vysvětlit (ne omluvit) závislostí na lécích. Chování jeho manželky si ale vysvětlit neumím. Lékařku psychiatričku bych představovala rozhodnější a ne tak ufňukanou. Takže hlavní hrdinové mi dost kazili celý příběh. Jinak ale autor píše velmi čtivě, přivítala bych trochu víc vyšetřování záhadných úmrtí než vrtání se v manželských problémech hrdinů.

23.02.2018 3 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Děj není prakticky žádný, ale to by nevadilo, kdyby byla více vykreslená atmosféra. S tím si mohl autor více pohrát. Kandidáti na papeže mají kostlivce ve skříních, předpokládám, že kniha měla být hlavně o tom. Že v nečekanou chvíli vyplave na povrch něco šokujícího. Každý takový okamžik ale autor jen otevřel, ale nerozvedl a nedokončil. I popisy jednotlivých hlasování byly zbytečně rozvleklé se spoustou omáčky. A poslední pasáž s bombou a její okolnosti na mě působily jako laciná vata, aby byla kniha delší. Volba papeže byla průhledná od začátku knihy. Ale poslední hřebíček do rakve byl konec knihy. Ano, je překvapivý, ale tak přitažený za vlasy, že vážně nemůžu knihu doporučit. Celkově na mě působila jako seznam poznámek k několika knihám.

18.02.2018 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Není to můj šálek čaje, tento žánr obvykle nečtu a není mi blízký. Knihu jsem přečetla, abych si doplnila další klasické dílo a nakonec to nebylo tak špatné. Není to tak červená knihovna, jak jsem se bála :)

23.11.2017 3 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Z anotace vypadal příběh slibně, ale bylo to nudné, divné. Připadalo mi, že autor přilepit dva příběhy k sobě bez nějakého promyšlení.

13.10.2017 2 z 5

Temnější odstíny Švédska Temnější odstíny Švédska * antologie

Neurazí, nenadchne. U většiny povídek je příběh zjednodušený na minimum, což je trochu škoda. Raději sáhnu po plných románech.

26.09.2017 3 z 5

Mandlovník Mandlovník Michelle Cohen Corasanti

Úžasná kniha. Otevřená, drsná. Jsem ráda, že nemusím řešit podobnou situaci.

21.08.2017 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Jednohubka před spaní. Ale samozřejmě dobrá, zvláštní, jak je u Mistra dobrým zvykem.

10.08.2017 4 z 5

Jednooký králík Jednooký králík Christoffer Carlsson

Bohužel je to dost nuda. Námět slibný, ale zpracování je fádní, děj je rozvleklý.

10.08.2017 3 z 5

Spartan Spartan Jeff O'Connell

Tímto způsobem už žiju dva roky, takže pro mě kniha nevyla manuálem. Je to ale hodně zajímavá sonda do myšlení "velkého šéfa".

26.07.2017 5 z 5

Maestro Maestro Geir Tangen

Vrah je klasický severský magor, autor nechal rozehrát mnoho postav, takže nakonec je z toho dobrá, ale snadno zaměnitelná kniha.

25.07.2017 3 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Trochu rozvleklé, bohužel neupoutalo. Na odložení to nebylo, ale dočetla jsem ji bez zájmu, jak to vlastně dopadne.

07.07.2017 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Zajímavý mix témat. Trochu sci-fi, které jen dokresluje hlavní příběh. Hodně společenský román o samotě (fyzické a psychiské), hledání smyslu života a vyrovnávání se s minulostí. Přestože to zní dost těžce, děj je svižný a strhující.

03.07.2017 4 z 5

Najděte Reachera Najděte Reachera Diane Capri

Ze začátku to vypadalo jako velmi slibný thriller, ve druhé polovině děj trochu vázl, proto je mé hodnocení průměrné. Ale kniha má slušný potenciál, byť jsem si ji vybrala jen kvůli Jack Reacherovi (který se vlastně objeví až na poslední straně :)).

12.06.2017 3 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Z anotace to vypadalo jako dobrá a napínavá detektivka nebo thriller. Bohužel jde o slabý společenský román, ve které se vážně řeší jen kdo kdy a s kým. Hromadění zápletek je velmi naivní, postavy jsou dost ploché. A hlavně se tu kupí neskutečná klišé - starý a nemocný muž je zamilovaný do mladé a krásné ženy, sekretářka do šéfa, všechny ženy jsou okouzlující a neodolatelné, všichni muži jsou alfa samci. Střídají se nudné pasáže se střípky dobrých nápadů. Vypadá to, jako by knihu psali dva autoři.

23.04.2017 2 z 5

Kyselina sírová Kyselina sírová Amélie Nothomb

Námět je silný sám o sobě, navazuje na jeden z nejznámějších psychologických experimentů a k tomu kombinuje dnes oblíbené reality show. Autorka popisuje chování a myšlení vězňů a kápů stroze, "novinářsky", což umocňuje stísněnost. Konec je podle mě trochu přitažený za vlasy, ale celkovému dojmu neubližuje.

20.04.2017 3 z 5

Propasti Propasti Arnaldur Indriðason

Severská, to je pro mě plus. Bohužel tím to ale taky končí. Je taková neslaná nemastná. Čistokrevná detektivka to rozhodně není, vyšetřování je tam jen na pozadí. Příběh je trochu pomalý, vystačilo by to na povídku, román je trochu nastavovaný.

14.04.2017 3 z 5

Slepé oko Slepé oko Stuart MacBride

Námět zajímavý, zpracování slabší. Bohužel na mě moc detailně popsané situace, charaktery, místa. Dělá to pak děj zbytečně roztahaný a pomalý.

02.04.2017 3 z 5

Kokoschkova loutka Kokoschkova loutka Afonso Cruz

Chyběl mi děj, jedná se spíš o mozaiku událostí a vzpomínek. Ale rozhodně není kniha nudná, je milá, poetická, odpočinková "jednohubka".

24.03.2017 3 z 5