Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Krásné pokračování Kouzla rodu Thornů. Moc ráda jsem sledovala postupně vážnější vztah mezi Nathanielem a Elizabeth i po skončenčení původní knihy. Bylo tam spoustu úsměvných momentů a jejich špičkování zde taky nechybělo. Taky jsem byla ráda, že to navazuje na otevřený konec ohledně Silese. I když stále nevím, jestli je dobrý nebo ne, tak ho taky hrozně zbožňuju.

27.02.2024 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Ta to bylo úžasné! Dlouho jsem čtení odkládala, ale teď tu knihu úplně zbožňuju. Od chvíle, kdy se tam objevil Nathaniel, jsem si to ohromně užívala. Natahnielův sarkasmus doplňoval Elizabeth. A jak se neustále špičkovali, prostě skvělé. A Silas, u něho jsem na začátku nevěděla jestli ho mám ráda, nebo ne, ale ke konci jsem si ho začínala mít fak ráda a po tom konci ho úplně zbožňuju. Děj odsípal a byl plný akce, v některých částech jsem byla fakt napjatá, co bude dál. V mnoha chvílích mi bylo i smutno a slzely mi oči, a to se mi fakt nestává! To je důkáz, že je to opravdu dobrá kniha.

25.02.2024 5 z 5

Všechno je láska: Myšlenky pro vaše srdce a duši Všechno je láska: Myšlenky pro vaše srdce a duši Jenna Ortega

Byla jsem překvapená, jakou formou je to psané. Citát a potom předání moudra vztahující k tomu citátu. Taky mě překvapila, kolik toho takto mladá žena může předat.

23.02.2024 3 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Přečetla jsem si to jen z jediného důvodu, a to protože se často setkávám ve škole nebo v knihách na narážky, které odkazují právě na biblické příběhy. Já jsem je nechápala, tak jsem si to přečetla. Bylo to utrpení, jak jsem předpokládala, ale jsem ráda, že jsem to přečetla a hlavně, že je to už konečně za mnou.

12.02.2024 2 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Tak tady jsem dostala něco úplně jiného než jsem čekala. O to to bylo lepší. Jedná se pouze o určité části života Kate jako detektivky a ne o plynulý děj. Kate je skvělá silná hrdinka, která si jde za svým. Její detektivní práce v té době mě taky ohromně nadchla.

05.02.2024 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tak to mám přečtené po druhé a tentokrát v angličtině. Sentimentálně si vzpomínám, jaké bylo ji číst poprvé a pořád je to stejně dokonalé.

01.02.2024 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

To bylo super. Opět samý zvrat, až se z toho zamotá hlava. Avery i bratři Hawthornovi byli skvělí. Ale občas mi přišlo, že to je až moc překombinované.

01.02.2024 4 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Čekala jsem trochu něco jiného. Ano, bylo to romantické, roztomilé a miloučké, ale hrozně se to táhlo a skoro nic se tam nestalo. Postavy byly super, ale byly moc ploché na to, abych se do nich vžila.

01.02.2024 3 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Četlo se to dobře. Chtěla jsem oddechovku a tu jsem taky dostala. Jasně, občas to bylo až bizarní, ale bylo to vtipné a já si to užila. Taky oceňuji autorku, že se nebála do tohoto tématu pustit.

29.12.2023 3 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Super oddechová kniha. Přečetla jsem ji za 4 dny. Taková typická teen mafianská romantika. Sofie a Nico byli super. A hlavně Luca překvapil. Asi si přečtu i další díly.

23.12.2023 4 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Kniha mě bavila mnohem víc než předchozí díl. Audrey Rose a Thomas byli úžasní. Tady mi mnohem víc přirostla k srdci a začala jsem jim fandit. Hned od začátku se pořád něco dělo, to bylo super. Akorát se mi zdál trochu uspěchaný konec.

23.12.2023 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Ze začátku mi přišla kniha nudná a pomalá, ale ke konci to nabralo spád a hrozně mě to bavilo. Obdivuji autorku, jak do skutečné historie přidala smyšlený příběh. Takto mi naše historické osobnosti mnohem více přirostly k srdci.

12.07.2023 4 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Knihu jsem chtěla přečíst, protože je to konec série. Harper byla skvělá, ale vůbec se mi nepodařilo dostat do děje. O kapelách jsem toho četla dost, tak mě ani prostředí nezaujalo. Občas to bylo vtipný a oceňuji ty odkazy na filmy, ale jinak velký průměr.

09.06.2023 3 z 5

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Bylo to vtipné, rychlé a jednoduché. Líbilo se mi ty kresby. V některých situacích jsem se našla. Opravdu krásně strávený čas na zlepšení nálady.

09.04.2023 4 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Kniha se mi líbila, ale nejsem z ní tak nadšená jak z prvního dílu. Samozřejmě jsem některé případy znala z podcastu, ale některé pro mě byly nové. Nejvíc jsem si užila rozhovory na konci, z kterých jsem si i něco odnesla.

27.02.2023 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Pořád to bylo stejně roztomilé a sladké jako předchozí díl, ale podle mě to bylo takové vycpáfkové. Celou dobu vpodstatě jen sledujeme jak se jejich vztah prohlubuje. A to by se dalo rozdělit do prvního a třetího dílu.

06.01.2023 3 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

První polovina byla nic moc. Děj byl pomalý a předvídatelný, postavy byly ploché a vůbec jsem se do nich nemohla vžít. V polovině se to změnilo, dostalo to spát a mě to začalo bavit. Některé události na konci mě překvapily. Jako oddechové čtení dobré.

24.12.2022 3 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Četla jsem jen Divou Báru v rámci povinné četby. Božena Němcová se mi vždy četla špatně, tak jsem ráda, že i takto krádkou povídku jsem vůbec přečetla. Na druhou stranu se mi líbil příběh.

24.12.2022 3 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Celkově byla kniha pěkná. Autorka dokázala utvořit plynulý příběh, i když napsala jen jeho úseky. Mně se ale moc nezamlouvaly postavy, nesedly mi a nebyla jsem schopná se do nich vžít. Děj hezky pomalu plynul, ale na konci jsem čekala nějaký větší problém, všechno se vyřešilo moc snadno a to se mi nelíbilo.

05.02.2022 3 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Na to, že to byla romantika, četlo se mi to hrozně blbě. Do postav jsem nebyla schopná se vžít a bylo mi jedno co se stane. Ale musím uznat, že jsem se párkrát zasmála, Jayův humor mě bavil. Líbí se mi, že autorka do knihy zakomponovala psychickou nemoc, která jim komplikuje vztah a není to jenom o tom kdo koho chce nebo nechce, jak to bývá obvykle. Děj celou dobu hezky plynul, ale nadch mě až konec, který se mi fakt líbil.

23.01.2022 3 z 5