ivca79 ivca79 komentáře u knih

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Zdoláno v rámci čtenářské výzvy, jinak se přiznám, že bych to asi v polovině vzdala

21.02.2019 3 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Druhého dílu jsem se nemohla dočkat. Opět kniha, kterou jsem nerada odkládala a zejména na konci jsem knížku v noci velmi nerada odložila, ale jinak bych ráno byla asi úplně mrtvá, takže dočteno až ráno ve vlaku. Díky mezeře mezi díly bych si příště přečetla znovu první a navázala, protože už mi nějaké souvislosti unikly.

15.02.2019 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krásná, dojemná knížka

29.01.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Vyhrála zejména délka knihy. Připomínalo mi to děsivé japonské pohádky od Mijazakiho. Poměrně děsivý příběh, kdybych to četla jako mladší, uvažuju o vrácení zbytku knížek z knihovny přes bibliobox a už tam nevkročit.

29.01.2019 3 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Sice jsem už od začátku tušila, jak to celé je doopravdy, přesto byla knížka zajímavá a čtivá....

29.01.2019 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

První díl série, které asi jiná série předcházela, takže je to tak trochu hození do vody, i když se autorka snaží vše popsat, aby to bylo pochopitelné i tím, co s touhle knihou začnou. Samotný děj je dost utahaný, mám pocit, že se nic nestalo a ze závěru jsem dost zklamaná....
Asi už jsem na takovéhle knížky moc stará, ale je to první kniha do výzvy 2019

25.01.2019 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Začátek hrozná nuda, takže jsem knihu odložila, abych se k ní nakonec vrátila a od poloviny jsem byla celá napnutá, jak to dopadne. Nějaké tušení jsem měla.

10.01.2019 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Boží, fakt jsme se bavila

26.12.2018 4 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Myslím, že k téhle knížce mi chybí hlubší znalosti z americké historie.
Ale jinak se četla hezky. Téma mi přišlo zajímavé, Jako zabít ptáčka mě bavilo víc, ale jinak dobré.

20.12.2018 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Knížka super. Nebylo to vyloženě že bych se nemohla odtrhnout, nebo musela dočíst kapitolu, ale určitě baly hodně čtivá. Jdu na druhý díl :)

13.12.2018 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Překvapilo mě, že takhle hustá knížka vyšla už před tolika lety. V době, kdy vyšla jsem četla úplně jiný styl, takže se k těmto dostávám až s odstupem času a byla jsem vážně nadšená.

04.12.2018 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

"Přečetla" jsem jako audioknihu. Mám trochu averzi k autorům bestselerů, takže to byla první kniha Coleho, která se ke mě dostala. Přiznám se, že mě zaujal název a celkově jsem byla příjemně překvapená.

26.11.2018

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Viděla jsem animovanou pohádku někdy v devadesátých letech. Pak jsem zjistila, že je to podle knihy, kterou jsem si ve 2004 koupila (dle roku vydání), ale nejsem si vědomá, že jsem jí četla. Oboje je to velice poučné! Za mě povinná četba :)

14.11.2018 5 z 5

Myšák Myšák Tomáš Dušek

Možná zbytečně sprostá mluva, ale když člověk vezme v úvahu, jaká věková kategorie přežila, není se až tak čemu divit.
Jsem ráda, že jsem se konečně dočetla, i co se dělo v té Praze, jen mě překvapil ten konec. Ráda bych věděla, co bylo dál :)

12.11.2018 4 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Asi spoiler:
Po přečtení jsem oznámila, že je to pěkně deprasivní kniha. Prej to má bejt, když je to postapo.... Ovšem mě přišlo depresivní ta část o tom prepperovi. Člověk se předem důkladně připravuje a pak tohle....

09.11.2018 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

V první čtvrtině jsem uvažovala, že knihu odložím a nedočtu, pak se to zvrtlo a poslední čtvrtku jsem zas nedokázala odložit.

07.11.2018

Kluk na větvi Kluk na větvi Danny Wattin

Kniha na způsob Pipi v klučičím podání. Jen pan Molvidsson mi přišel dost přitažený za vlasy (ale opět ve stylu Pipi).

23.10.2018 4 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Přečteno za odpoledne. Naprosto děsivý

18.10.2018 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

"Přečteno" jako audiokniha. Cestou vlakem z/do práce čtu eknihy, pokud jedu autobusem, tak audio. Prašina jako ekniha nevyšla, což je škoda, takže jsem si koupila audio.
SPOILERY
Neznám Prahu, takže mi úplně není jasné, jestli Prašina je nějaká část Prahy, nebo jestli je to mezera mezi dvěma čtvrtěmi, která v reálu neexisutje.
Bývala bych se ráda něco dozvěděla o šedých lidech, které zmínila babička, ale už nic víc se člověk nedozvěděl.... a taky něco o záporácích.

08.10.2018

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton