IvaniceTamta IvaniceTamta komentáře u knih

Raffael Raffael Oldřich J. Blažíček

Líbí se mi ilustrace jednotlivých děl v knížce. Čtenář získá pěkný přehled a může tak hledat symboliku, sledovat vývoj, mrknout na detaily apod. V textové části mi však chybí kritičnost nebo jakékoli objektivní srovnání.

24.01.2023 3 z 5

Láska Láska Zdeňka Jordánová

Tahle knížka je láska! Moc milé psaní, které vás potěší. Už jsem ji i několikrát věnovala jako drobný dárek přátelům, kteří měli v daný moment menší ouvej.

Člověk jménem Napoleon Člověk jménem Napoleon Louis Chardigny

Tahle pěkně tučná kniha obsahuje vše. Při pohledu na knihu jsem očekávala čtenářský oříšek v podobě náročného obsahu, ale opak je pravdou. Kniha je velmi čtivá a koho zajímá život Napoleona, na téhle knížce si smlsne.

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

“Často si myslím, že kdybych byla dělala celý život pravý opak toho, co mi radili moji milenci, byla bych na tom bývala mnohem líp.“
Na knize se mi líbí zejména autentičnost. Jednotlivé části života jsou popsané bez zbytečných příkras. Ráda se ke knížce v budoucnu opětovně vrátím.

Dokonalá svůdkyně Dokonalá svůdkyně Dietlind Tornieporth

Takhle kniha dává ženám konkrétní rady, “jak na muže”. Což mnoho z nich určitě ocení, ostatně absence rad je častou výtkou u dalších podobně laděných knih. Ale tyhle rady až fyzicky bolí. Doporučuje se manipulace, taktické hry a při čtení je člověku doslova trapně. Aplikace rad z téhle knížky postupně ušlape vaše sebevědomí. Ale jako dar pro nepřítelkyni může posloužit dobře :).

24.01.2023 2 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Skvělá knížka! A líbí se mi i formát. Stručná kniha, která obsahem převyšuje vícestránkové tituly.

Vzchopte se, do p**dele! Vzchopte se, do p**dele! Matthew Kimberley

Když v názvu knihy vidím ** a snahu o co nejvíce vulgární název, tak ve mně kniha začne probouzet podezření, že jde o rafinovaný marketingový tah. A ve většině případů tomu tak i je. Překvapivě to však není případ této knihy.

Lehce vulgární popis divno-životních situací vám připomene, že nejste jediný, kdo momentálně prožívá životní nesnáze. Kromě toho pro vás kniha ukrývá i pár docela zajímavých doporučení, kterými si můžete život pozitivně okořenit.

Bylo to fajn!

Nevěra a co s ní Nevěra a co s ní Radim Uzel

Knížku vnímám jako pozůstatek doby kamenné. Nadmíra mužského šovinismu hází knihu do kategorie “nepoužitelné”.

24.01.2023 2 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Kniha bude vhodná pro starší čtenáře. Poslouchala jsem ji v rámci audioknihy a pokud na ni budu pohlížet jako na “oddechovku”, kulisu při tvoření nebo domácích pracích, tak bude splňovat veškeré náležitosti. Obsahem mi však nic nedala. Jako čtenář preferuji možnost z knihy něco získat, dostat informaci, poučení, emoci. Kniha mi po této stránce nesedla.

24.01.2023 3 z 5

Mindfuck Love Mindfuck Love Petra Bock

Motivačních a vztahových knih jsem přečetla mraky. U čtení většiny vám je až trapně z obsahu. Ale tahle se povedla a ráda ji doporučuji přátelům při prožívání bolístek. Jako bonus se u ní dokonce zasmějete.
Nepředkládá “zaručené rady”, naopak v ní najdete poměrně surově popsanou realitu běžných mindfucku, což někomu nemusí vyhovovat. Za mě však super!

24.01.2023 5 z 5

Milada Horáková: justiční vražda Milada Horáková: justiční vražda Miroslav Ivanov

Skvělá kniha. Člověk při čtení však pocítí jistou formu zlosti. Zlost z obrovské nespravedlnosti + doporučuji v průběhu knihy pustit záznamy ze soudního monstrprocesu.

Dopisy Milady Horákové Dopisy Milady Horákové Milada Horáková

Opravdu velmi silné čtení. Milada Horáková je pro mě velký vzor. Takovou sílu, kterou musela mít při psaní těchto slov. Je to za hranicí mého chápání. Knížka by rozhodně neměla chybět v žádné domácí knihovně.

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Tato kniha bude mít jednou svoji hodnotu a to zejména jako odpuzující příklad pro budoucí generace. 282 stran plné populismu, lží, propagandy a politického marketingu. Gratulujeme!

23.01.2023 odpad!

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

Před cestou do Santiaga de Compostela jsem si knihu zakoupila pro inspiraci a za mě perfektní zdroj informací před cestou - informace z trasy, doporučení k výbavě včetně fotografií, ale také užitečné doporučení, které jsme využili.

Santiago de Compostela Santiago de Compostela Ondřej Šebesta

Před cestou do Santiaga de Compostela jsem si zakoupila obě knihy této skupinky . První popisuje francouzskou cestu, tento díl cestu portugalskou. Díky doporučení z knih jsme si na cestě ušetřili trampoty (do Santiaga francouzskou cestou, ze Santiaga cestou směr Konec světa). Druhý díl je trochu “pesimistický” a myšlenkami se skupinka vrací na trasu francouzskou, čemuž teď už rozumím.
Za mě bezva zdroj informací před cestou, doporučuji obě knihy.

23.01.2023 5 z 5

Bezvadná kniha! Přečtena na první dobrou. Až mi bylo líto, že jsem u konce.

Chytře na prů*ery Chytře na prů*ery Gary John Bishop

Motivační knihy vydávané v posledních letech mám ráda. Upouští od sluníčkářství, od snahy být za každou cenu pozitivní, a motivují čtenáře reálně pohlížet na svět a tzv. se neposrat. Tomu, kdo bude číst tuhle formu poprvé, přinese kniha zajímavé poznatky a pohlazení na duši. Já už tak nadšena nejsem. Knihou jsem se musela prokousat, podstatná část knihy je z mého pohledu omáčka ala “kniha vám změní život a ukáže vám směr, až dočtete kapitolu. Po dočtení konkrétní kapitoly se nic moc nedozvíte, ale zjistíte, že v další kapitole zase něco zjistíte, a to už vás vážně změní”. No. Kniha nenadchla, ale určitě ani neurazila.

23.01.2023 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Tohle je má první kniha, kterou jsem si jako dítě zakoupila. Na veletrhu knih v našem kulturním domě a to za krásných 10 Kč :)! Velmi ráda na ni vzpomínám, protože právě tahle kniha mě poprvé vzala do tajů fantazie. V mé knihovně zůstává na čestném místě a vždy se k ní budu ráda vracet.

23.01.2023 5 z 5

Rodinné svátky o století zpátky aneb Oslavy a rituály v české domácnosti Rodinné svátky o století zpátky aneb Oslavy a rituály v české domácnosti Kamila Skopová

Knížku jsem si zakoupila v zápalu tendence stát se dobrou hospodyní a do dnešního světa zařadit tradice našich předků. Tyto informace v knížce nenajdete.
Kniha popisuje dobové rituály - narození dítěte, sňatek a pohřeb.
Je to však milé čtení, nic proti ničemu.

23.01.2023 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi velmi líbila. Přečetla jsem ji za jeden večer a byl to napínavý večer! Určitě do své knihovny pořídím další knihu od autorky.