IvanaB Online IvanaB komentáře u knih

Hrob tetovaného Hrob tetovaného Val McDermid

Asi jediná detektivka, kdy jsem poznala, že vrah je zahradník :-) Zajímavé téma, propojení s historií, dobře se četlo, ale.. přišlo mi to ve srovnání s jinými autorčinými knihami slabší.

21.08.2016 4 z 5

Záhada údolí králů Záhada údolí králů Cay Rademacher

Příjemná detektivka ze starého Egypta.

Osmý hřích Osmý hřích Philipp Vandenberg

Čekala jsem trošku víc, ale protože mám ráda církevní "konspirativní" záhady v zásadě nezklamalo. A líbila se mi zmínka o Mendelovi :-)

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Těžko se mi to četlo, hlavně na začátku, říkala jsem si, že asi na to nemám, na pár dnů jsem ji odložila, ale pak to bylo jako mávnutím proutku, najednou mě to začalo bavit... a byl konec.

10.08.2016 3 z 5

Dary se přece nevracejí Dary se přece nevracejí Ludmila Janáková

Z některých knížek mám bolení srdce a slzy v očí, a tohle je jedna z nich.

10.08.2016 5 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Co jsem čekala, to jsem dostala, oddychovka, i nahlas jsem se zasmála. Jak ty mně... se mi líbilo o trochu víc.

Misery Misery Stephen King

Viděla jsem film a až za dlouho jsem zjistila, že je to kniha :-) Obojí super.

24.06.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Knížku jsem si chtěla přečíst na základě zdejších komentářů. Od Kinga jsem četla jen Osvícení, to se mi líbilo, a když Řbitov má být lepší... No, mě to nezaujalo. První půlka dobrá, i jsem se bála :-) Ale zbytek... přeskakovala jsem, nebavilo mě to, zklamání.

17.06.2016 2 z 5

Smrtící svůdnost Smrtící svůdnost J. D. Robb (p)

Zkusila jsem první díl a dala jsem šanci dalšímu a tím končím. Jako detektivka ujde, i když sci-fi nemusím, není to tam tak výrazné, ale ta erotika mi tam vadí. Samá dokonalá těla, vlhké klíny, vášeň... nic pro mě.

10.06.2016 2 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Po knížce jsem sáhla na zkoušku, nemám ráda její romány pro ženy, ale třeba detektivky budou lepší. No.. celkem dobře se četla, zajímavá zápletka, ale ta romantika mi tam vadila, svobodný boháč s neomezenými možnostmi, chápavý, milující, k tomu dokonalá pevná těla obou hlavních hrdinů, vlhký klín a pevné mužství, to prostě není pro mě. Nicméně zkusím ještě jeden díl.

30.05.2016 2 z 5

Jako šelma Jako šelma Jana Struhárová

Knížka se mi dostala do ruky náhodou, nic jsem od ní nečekala, nakonec příjemně překvapila. Jen ta otrava a závěr mi trochu nesedl. Příjemná oddychovka, přečteno asi za dvě hodiny :-)

25.05.2016 3 z 5

Dívka na zabití Dívka na zabití Val McDermid

Trošku zklamání po ostatních knihách, ale číst se to dalo :-)

25.05.2016 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Právě jsem dočetla, a utřela slzy. Horší je snad už jen Sophiina volba. Výborná knížka, četla jsem ji jedním dechem, jen ten závěr byl divný a rychlý, po tom všem si ho Anna nezasloužila.

18.05.2016 5 z 5

Uzly a pomeranče Uzly a pomeranče Iva Procházková

Knížka mi byla doporučená na besedu pro děti o hendikepech. Špatně se mi četla, na mě moc depresívní, nedočetla jsem, jen poslední stránky.

14.05.2016 1 z 5

Domov pro Marťany Domov pro Marťany Martina Drijverová

Knížka mi byla doporučena na besedu pro děti o hendikepech. Nevím, jestli by se mi líbila, kdybych ji četla ve věku hrdinky, ale jako dospělá a matka jsem měla občas i slzy v očích. Ale jako taková mi knížka přišla až moc "růžová", rodiče pohodoví, nehádají se, maminka si ještě přivydělává šitím, Míše se dobře učí, chodí do kroužků... Ale je to knížka pro děti.. :-) Když jsem pak na besedě četla úryvek, překvapilo mě, že děti chtěly, abych četla dál a dál, chtěly vědět, jak to dopadne.

14.05.2016 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Petra Braunová

Knížka mi byla doporučena na besedu pro děti o hendikepech. Když jsem se zorientovala v postavách, četla se mi dobře. Ale hrdinka mi nějak nesedla, na těch šestnáct mi prostě nepřišla, nemůžu si pomoct, ale to její "smíření s osudem" mi nepřišlo upřímné. Moc se mi ale líbilo, jak byly popsané pocity sourozenců a matky, spousta lidí vidí jen postižené lidi, ale málokdo si uvědomí, co prožívá rodina.

14.05.2016 2 z 5

Ahoj bráško! Ahoj bráško! Eva Bernardinová

Knížku jsem potřebovala na besedu pro děti o hendikepech. Na mě docela depresívní, i se mi špatně četla, jako malá bych si ji dobrovolně nevzala.

14.05.2016 2 z 5

Poslední pokušení Poslední pokušení Val McDermid

Tahle knížka mi moc nesedla, i když se dobře čte, děj má spád, nevím, možná moc překombinované. Za mě asi nejslabší ze série.

24.04.2016 5 z 5

Malý Mikuláš Malý Mikuláš René Goscinny

Na základce nám to četla češtinářka, když jsme byli hodní :-) Pak jsem to po letech koupila dceři i s cd.

25.03.2016 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Dobré, ale myslím, že zbytečně surové a překombinované.

07.03.2016 2 z 5